Główne menu

Kosmetyczne triki, które powinna znać każda kobieta

Proste czynności, które ułatwiają wykonanie makijażu i w kilka chwil poprawiają wygląd? Niektóre z nich być może znasz, inne z pewnością wydadzą Ci się zaskakujące.

Wypróbuj triki wizażystów!

makijaż

Ładniejszy kolor kredki do oczu

Gdy kredka z trudem rysuje linie, wystarczy, że przeniesiesz ją na kilka sekund nad płomień zapałki i następne kilka sekund poświęcisz na jej ostudzenie, by zauważyć wyraźniejszy i bardziej zdecydowany kolor kosmetyku na skórze.

Jasna kredka wewnątrz oka

Użycie jasnej kredki (najlepiej białej, szarej, jasnoniebieskiej) do wewnętrznego fragmentu oka pozwoli odświeżyć spojrzenie.

Bez cieni pod oczami

Cienie pod oczami, zwłaszcza po trzydziestce, ukrywamy przy użyciu korektora w płynie. Lepiej nie stosować ciężkich kosmetyków w sztyfcie, by niepotrzebnie nie podkreślać zmarszczek. Kosmetyk nakładamy, delikatnie go wklepując.

Jak się nie błyszczeć?

Wszyscy znają bibułki matujące…jednak prawdziwa tajemnica wizażystów tkwi w dezodorancie. Wystarczy produkt w kulce, odrobina na palce tuż przed wyjściem i naniesienie na twarz (strefę T), by zapomnieć o błyszczeniu.

Użyj łyżeczki, by wykonać makijaż oczu

Trzymając trzon łyżki na zewnętrzny kącik oka, narysujesz linię prostą, która będzie stanowiła pierwszy krok dla podkreślenia oka. Następnie odwróć łyżkę tak, aby przyłożyć ją na powiekę i użyj zaokrąglony zewnętrzny brzeg, aby stworzyć efekt „skrzydlatego” spojrzenia.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>