Główne menu

Kosmetyczne triki, które powinna znać każda kobieta

Jak stworzyć efekt smokey?

Przydymione oko to makijaż, który podoba się wielu kobietom. Jednak nie jest prosty do wykonania. Ułatwimy sobie zadanie, jeśli na zewnętrznej części powieki wykonamy wzór hashtaga, czyli „krateczkę”, a następnie rozetrzemy jej brzegi.

Użyj suszarki, by lepiej podkręcić rzęsy

Zanim sięgniesz po zalotkę, użyj suszarki do włosów, która nagrzeje zalotkę i pozwoli na łatwiejsze podkręcenie rzęs, dzięki czemu uzyskamy trwalszy efekt podkreślonego spojrzenia.

Inny sposób na mocno podkręcone rzęsy

Połóż lusterko na stole i patrz w nie, jednak w ten sposób, by nie pochylać głowy. Następnie starannie wytuszuj rzęsy.

Bez tuszu na górnej powiece

Łyżeczka do herbaty może pomóc nam w makijażu oka w trakcie malowania rzęs. Wystarczy przyłożyć ją na górze podczas tuszowania górnych rzęs, by uniknąć odznaczenia tuszu pod brwiami i na powiekach.

Pryszcz…sposób na krostkę

Jeśli niespodziewanie na skórze pojawi się krostka, możesz użyć aspiryny. Wystarczy, że rozpuścisz ją w odrobinie wody i przemyjesz problematyczne miejsce. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu aspiryny, skóra szybciej wróci do siebie.

Trwały kolor ust

Jeśli chcesz, by pomadka przetrwała na ustach, koniecznie przed jej nałożeniem wykonaj peeling twarzy, następnie nałóż na skórę ust krem, by ją nawilżyć. Gdy kosmetyk się wchłonie, sięgnij po chusteczkę, rozdziel ją, przyłóż do ust, użyj pudru transparentnego, nanosząc go na usta przez chusteczkę. Po upudrowaniu ust możesz użyć konturówki lub od razu nałóż pomadkę.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>