Główne menu

Inf. prasowa
Kosmetyki na zmarszczki do twarzy – zmarszczki mimiczne

Radość, smutek, zdziwienie, złość, frustracja – twarz każdego człowieka wyraża codziennie tysiące skrajnych emocji. Powtarzające się przez dłuższy okres sekwencje skurczów mięśni na twarzy powodują zmarszczki mimiczne, nieubłagalnie zapisują się one na skórze kobiet, jak i mężczyzn. Pojawiają się one na twarzy w miejscach, którymi najczęściej poruszamy. Oczywiście to, czy się one pojawią oraz kiedy, jak i czy są one bardziej widoczne zależne się od wielu czynników: codziennych przyzwyczajeń, sposobu pielęgnacji oraz genów itp. W niniejszym artykule zostanie przybliżona tematyka zmarszczek mimicznych – jak chronić się przed ich powstawaniem? Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami mimicznymi oraz jakie są najlepsze kosmetyki na zmarszczki na twarzy?

Zmarszczki twarzy – jak powstają?

Co to są zmarszczki mimiczne? Zmarszczki mimiczne są widocznymi na powierzchni skóry śladami (bruzdami, zagłębieniami) skurczów mięśni twarzy człowieka tzw. mimiki. Pojawiają się one zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zmarszczki mimiczne twarzy są zmarszczkami, które powstają głównie z dwóch powodów. Pierwszy powód, który został już wspomniany, to emocje, które są wyrażane poprzez mimikę twarzy. Drugi powód to niewątpliwie naturalny proces starzenia się skóry. Wraz z wiekiem i upływającym czasem skóra człowieka zaczyna produkować coraz mniej elastyny oraz kolagenu, które są odpowiedzialne za sprężystość oraz elastyczność skóry. Im starszy człowiek, tym w skórze zauważa się także obniżenie poziomu utrzymującego nawilżenie kwasu hialuronowego. Niestety, to również znacząco pogłębia zmarszczki na twarzy tj. zmarszczki mimiczne. Do pobocznych powodów zalicza się również czynniki zewnętrzne, geny, styl życia oraz sposób pielęgnacji. Gdzie więc powstają zmarszczki na twarzy? Według badaczy tematu każda osoba posiada kilkadziesiąt mięśni mimicznych. Do najczęściej zauważalnych zalicza się zmarszczki mimiczne wokół ust, zmarszczki mimiczne na czole, zmarszczki mimiczne pod oczami tzw. kurze łapki oraz zmarszczki mimiczne na policzkach.

Skuteczne sposoby na zmarszczki mimiczne twarzy

Zmarszczki na twarzy są głównie zapisem naszych codziennych emocji, trosk oraz wzruszeń, ale wpływ na ich powstawanie mają również nasze nawyki oraz codzienna pielęgnacji, jak i profilaktyka przeciwstarzeniowa. Ważny aspekt stanowi świadoma oraz regularna pielęgnacja – istotną rolę odgrywają dobre kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Ponadto, należy pamiętać o zdrowej, zbilansowanej diecie ora stylu życia. Na skórę twarzy niekorzystny wpływ ma wysoko przetworzona żywność, cukier oraz konserwanty. Dieta powinna zawierać jak najwięcej produktów o dużym potencjale antyoksydacyjnym (warzywa oraz owoce). Palenie tytoniu, picie alkoholu oraz siedzący tryb życia wpływają również niekorzystnie na nasz organizm, jak i stan skóry. Palenie tytoniu czy picie alkoholu pozwala wolnym rodnikom stopniowo uszkadzać (niszczyć) organizm, w tym strukturę skóry. Czynniki zewnętrzne także mają tutaj duże znaczenie. Zniwelowanie nadmiernej ekspozycji na słońce, wiatr czy mróz może znacząco wpłynąć na skórę. Dodatkowo, noszenie okularów przecisłonecznych może skutecznie ograniczyć skurcze mięśni twarzy. Promieniowanie (UVA oraz UVB) znacznie przyczynia się do powstania zmarszczek (uszkadza kolagen i elastynę przez co skóra traci swą elastyczność i jędrność).

Jakie kosmetyki na zmarszczki twarzy?

Zmarszczki mimiczne twarzy są zmarszczkami, które powstają jako pierwsze i tym samym stanowią jeden z pierwszych objawów starzenia się skóry. Niestety, dotychczas nie został odnaleziony żaden cudowny eliksir młodości, ale wiele kremów odmładzających, regularnie stosowanych i naturalnych, może skutecznie spowolnić proces starzenia i zniwelować zmarszczki. Po kremy naturalne przeciwzmarszczkowe najlepiej sięgnąć już po ukończeniu 25 roku życia.

Znaczna część lekarzy medycyny estetycznej twierdzi, że kluczem do pięknego i młodego wyglądu wcale nie jest botoks czy wypełniacze, lecz prawidłowa i dobra profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Istota tkwi w prawidłowej pielęgnacji oraz co najważniejsze w stosowaniu wysokowyspecjalizowanych kosmetyków naturalnych przeciwzmarszczkowych. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które pobudzają naturalne zdolności regeneracyjne skóry są w stanie sprawić, że cera będzie promienna, zdrowsza oraz będzie wyglądać o wiele młodziej. Mają one działanie niwelujące zmarszczki, ujędrniają oraz przeciwdziałają wiotczeniu skóry. Dobre kremy przeciwzmarszczkowe działają wszechstronnie – regenerują, odżywiają, uelastyczniają i nawilżają. Polską, renomowaną marką godną polecenia w opisywanej tematyce jest niewątpliwie marka Senelle, która wychodząc naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom klientów stworzyła wysokowyspecjalizowaną serię kosmetyków: kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Kremy naturalne przeciwzmarszczkowe marki Senelle uznawane są za dobroczynne kosmetyki, skarbnicę składników aktywnych (odżywczych, odmładzających i pielęgnacyjnych). Silnie skoncentrowana moc ekstraktów roślinnych działa błyskawicznie i skutecznie na skórę twarzy. Co istotne, efekty zauważalne są w krótkim czasie regularnego stosowania.

Naturalne kosmetyki przeciwzmarszczkowe dla kobiet i mężczyzn marki Senelle to podstawa codziennej oraz świadomej pielęgnacji. Bardzo ważne jest, aby były one wprowadzone do pielęgnacji długo przed momentem pojawienia się pierwszych zmarszczek – jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Kosmetyki na zmarszczki dla mężczyzn i kobiet stanowią fundamentalną oraz skuteczną metodę walki z pojawiającymi się oznakami starzenia. Senelle to wysokowyspecjaliowana, innowacyjna moc natury, która inspirowana jest czterema porami roku, zamknięta w eleganckim opakowaniu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>