Krem pod oczy z retinolem – jak to działa?
Mimo że retinol odkryto dobre kilkadziesiąt lat temu, to nadal nie ma lepszej substancji, która by w tak prosty i skuteczny sposób wyrównywała powierzchnię skóry. Składnik ten wymaga jednak szczególnego podejścia. Dlatego zanim zaczniesz stosować krem pod oczy z retinolem, koniecznie przeczytaj. Kiedy warto zacząć i o czym nie wolno zapomnieć? Unikaj błędów, bo to może być bolesne!
Czym właściwie jest retinol?
Retinoidy pojawiły się po raz pierwszy w latach 70-tych ubiegłego wieku, rekomendowane jako lek na trądzik. Dzisiaj wykorzystuje się je także do minimalizowania zmarszczek oraz wyrównywania powierzchni skóry.
Retinol to pochodna witaminy A, która wyróżnia się szczególnymi właściwościami. Ma działanie regulujące i odmładzające. Wzmacnia grubość i elastyczność cery, wyjątkowo skutecznie zagęszcza głębsze warstwy skóry, na których pojawiają się zmarszczki.
Stymuluję skórę do odbudowy, usuwa stare komórki i sprawia, że zastępują ją nowe. Pobudza produkcję kolagenu, spowalniając jego rozkład przyspiesza wzrost elastyny – dlatego niezwykle skutecznie dba o „rusztowanie” dla skóry. Zapewnia jej właściwe napięcie i jędrność, w ten sposób odejmując kilka lat.
Co równie istotne retinol pomaga również rozjaśnić przebarwienia na skórze powstałe na skutek działania promieni słonecznych. Dzięki temu skutecznie wyrównuje powierzchnię cery, sprawiając, że staje się promienna. Jak to robi? Usuwając brązowe plamy i redukując problem z nadprodukcją melaniny.
Najważniejsze jest jednak to, że z jednej strony retinol minimalizuje pojawianie się zmarszczek. Z drugiej te, które już powstały – spłyca. W konsekwencji tego skóra jest wyraźnie gładsza i…młodsza.
Nie ma lepszego składnika kosmetycznego na pierwsze zmarszczki po 30 niż retinol. To właśnie on jest numer 1 na zmarszczki mimiczne!
Skutki uboczne
Jeśli zdecydujemy się na krem pod oczy z retinolem czy po prostu produkt do twarzy z tym składnikiem, powinniśmy zachować szczególną czujność na początku stosowania. Należy pomału nakładać preparat, obserwując reakcję skóry. Podstawa to rozpoczęcie od niewielkiego stężenia retinolu, po to, by uniknąć ewentualnych zaczerwienień i podrażnień. Skóra w pierwszych tygodniach stosowania kremu może reagować również nadmiernym łuszczeniem. Z tego powodu zaleca się nakładanie kremu co 2-3 dni i koniecznie na noc.
Na dzień należy stosować kremy z filtrem UV, minimum 30 SPF i unikać przebywania na słońcu w godzinach między 10 a 14.
Pamiętaj, by kremy z retinolem nakładać tylko na noc, na oczyszczoną powierzchnię skóry. Nie można ich łączyć z innymi specyfikami zawierającymi nadtlenek benozilu, siarki czy rezorcyny albo kwasu salicylowego (mogłoby dojść do mocnego podrażnienia skóry).
Krem pod oczy z retinolem – co wybrać?
Retinol w kremach pod oczy po nałożeniu na skórę zmienia się w kwas retinowy, który wygładza skórę i minimalizuje skutki upływu czasu. Pozwala zminimalizować zmarszczki mimiczne. Daje świetne efekty, pozostawiając skórę gładszą, wypoczętą i wyglądającą na młodszą.
Eksperci wskazują, że nie ma złego czasu na rozpoczęcie stosowanie tego typu kremów. Prawda jest jednak taka, że proces starzenia następuje po 25 roku życia, dlatego właśnie wtedy kremy z retinolem będą jak najbardziej wskazane.
Pamiętaj, zacznij od mniejszych stężeń. I obserwować reakcję skóry!
Jaki krem pod oczy z retinolem po 30 wybrać?
- Redermic C La Roche-Posay – krem pod oczy z retinolem i witaminą C – pozwalający nie tylko na wygładzenie zmarszczek, ale zminimalizowanie cieni pod oczami
- Sesderma Retises 0.05% Eye Contour – bardzo delikatny, ma w składzie jedynie 0,05% retinolu,
- Krem pod oczy z retinolem 0,05% i witaminą C Bandi
- Krem pod oczy z retinolem i witaminą C Pixi
- Murad Retinol Youth Renewal Serum pod oczy
Kremy z retinolem pod oczy otrzymamy już w cenie 70-80 złotych. Są też propozycje droższe, za które będziemy musieli zapłacić nawet 400 złotych.
Stosujesz?
Zostaw komentarz