Główne menu

Krem z witaminą C – idealna opcja dla kobiet 30+?

Od dłuższego czasu witamina C ma swoje 5 minut, które można mierzyć już w godzinach. Niewątpliwie jest to składnik wyjątkowo chętnie wykorzystywany nie tylko dla zdrowia, ale również do dbania o wygląd. Jedną z popularniejszych opcji jest krem z witaminą C, dostępny w ofercie wielu producentów. Czy warto po niego sięgnąć?

Krem z witaminą C

Krem z witaminą C chroni skórę i zapobiega starzeniu

Skóra jest organem wielofunkcyjnym, największym w ciele. Jej wygląd odzwierciedla kondycję całego ciała. Niestety ze względu na specyfikę znajduje się na szarym końcu pod względem priorytetów. To do skóry na samym końcu dostarcza się cenne składniki odżywcze. To dlatego skóra najczęściej alarmuje o niedoborach żywieniowych.

Podstawowe zadanie skóry to zapewnienie ochrony, osłony przed patogenami, czynnikami mechanicznymi i chemicznymi, promieniowaniem UV a nawet odwodnieniem. Skóra jest w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym, dlatego to właśnie na niej pojawiają się pierwsze uszkodzenia.

 

Zdrowa skóra zawiera wysokie stężenia witaminy C.

Witamina C to jeden z najważniejszych silnych przeciwutleniaczy, chroniący skórę i zapobiegający uszkodzeniom wywołanym przez czynniki zewnętrzne. Przede wszystkim tworzy tarczę przed promieniowaniem UV, fotostarzeniem i powstaniem nieestetycznych przebarwień. Witamina C wzmacnia skórę, zapobiega negatywnemu wpływowi zanieczyszczeń i wolnych rodników. Dodatkowo jest niezbędna do syntezy kolagenu, zwłaszcza zachowania jędrności i napięcia skóry.

Witamina C zwiększa również gładkość skóry, a także korzystnie wpływa na jej koloryt.

Badania wykazały, że wystarczy zaledwie 0,6% witaminy C, by uchronić skórę przed wolnymi rodnikami i przed pzredwczesnym starzeniem.

Krem z witaminą C – jakie formy witaminy C zawiera?

W kosmetyce stosuje się różne formy witaminy C – kwas L-askorbinowy, fosforan askorbylu sodowego, palmitynian askorbylu i askorbinian retinylu. Najchętniej sięga się po pierwszą wyżej wymienioną formę, która została okrzyknięta „królową witaminy C”.

Jak stosować krem z witaminą C?

Najwięcej korzyści z kremu z witaminy C można zauważyć na skórze zwłaszcza rankiem. Wielu ekspertów poleca nakładanie kremu z witaminą C także wieczorem, istnieją bowiem badania, które sugerują, że wolne rodniki najaktywniej działają nocą.

By uzyskać najlepszy efekt, warto wybrać krem z witaminą C w specjalnym opakowaniu z pompką. Przeciwutleniacze wystawione na wpływ czynników zewnętrznych, zwłaszcza powietrza, mogą szybko ulec uszkodzeniu.

A Wy, stosujecie kremy z witaminą C?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>