Główne menu

Krosty na pośladkach – jak je usunąć?

Masz małe krosty na pośladkach i udach, które są bolesne i swędzące? To trądzik. Z tą różnicą, że nie znajduje się na twarzy, ale właśnie na pupie.

Z powodu niedoskonałości na tym obszarze skóry cierpi po cichu wiele kobiet. Wstydzi się mówić głośno o zgrubieniach, które je niepokoją. Wyskakujące od czasu do czasu pryszcze zwyczajnie ignorują. Tymczasem można z nimi skutecznie walczyć.

Jak usunąć krosty na pośladkach?

Krosty na pośladkach przyczyny

Krosty na pośladkach pojawiają się najczęściej u kobiet prowadzących siedzący tryb życia, u pań noszących ciasne, dopasowane stroje. Często są efektem wrastających niewielkich włosków oraz tarcia.

Krosty na pośladkach mogą być efektem zmian hormonalnych, często pojawiają się w okresie ciąży, na początku stosowania pastylek antykoncepcyjnych, czy w okresie menopauzy.

krosty na pośladkach

Jak usunąć krosty na pośladkach?

Jeśli masz tendencję do zmian na pośladkach, postaraj się unikać noszenia bardzo dopasowanej odzieży. W jej miejsce wybierz luźniejsze propozycje. Zwróć uwagę na noszoną bieliznę – jeśli nosisz figi, wybieraj te wykonane z naturalnych, oddychających materiałów. Pamiętaj również o systematycznym praniu i dobrym, dokładnym płukaniu odzieży.

Talk i krosty na pośladkach

Zgrubienia na skórze pośladków często powstają z powodu tarcia. Możesz ich uniknąć poprzez stosowanie talku, który pozwoli zachować skórę w tym obszarze czystą i suchą.

Mydło antybakteryjne i nadtlenek benzoilu

Jeśli cierpimy z powodu sporych zmian na pośladkach, sprawdzi się obmywanie skóry na pośladkach mydłem antybakteryjnym oraz stosowanie maści z nadtlenkiem benzoilu na aktywne zmiany. Maść w stężeniu 5 lub 10% warto nanosić cienką warstwą dwa razy dziennie. Z kolei na niezapalne zmiany można nałożyć olejek z drzewa herbacianego, który systematycznie stosowany wyrówna powierzchnię skóry.

Jeśli krosty na pośladkach, mimo powyższych zabiegów, nie znikają, należy skonsultować się z lekarzem, być może mamy do czynienia z ropną odmianą trądziku lub nierozpoznaną cukrzycą. Jednak nie stresuj się na zapas, zazwyczaj krostki na pośladkach to tylko objaw estetyczny, który nie ma związku z poważniejszymi nieprawidłowościami.

  4 komentarze

 • bonnie

  nigdy nie doświadczyłam czagoś takiego, ale jak miałam trądzik na twarzy to używałam żelu alaclarin z naturalnymi ekstraktami, które koiły zaczerwienienia i niedoskonałości.

  • Anielka

   Polecam Normaclin. Żel na receptę, ale bardzo skuteczny. Po 2 tygodniach stosowania nie ma śladu po brzydkim problemie, ktorego latami nie moglam sie pozbyc.

 • Marta

  Na wypryski na pośladkach przydatny może być np sudocrem.

  • MiAmorka

   Sudocrem miałam i u mnie niestety nie pomógł. Trzeba zmienić bielizne na bawełnianą, tak żeby skóra oddychała plus jeszcze dobre są drożdże a raczej papka z nich i nałożyć ją wtedy na pośladki. \zapach wstrętny ale działa.. co prawda ja się przerzuciłam na sewolium ale co jakiś czas też jednak kłade normalnie drożdże.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>