Główne menu

Krosty na pośladkach – jak je usunąć?

Masz małe krosty na pośladkach i udach, które są bolesne i swędzące? To trądzik. Z tą różnicą, że nie znajduje się na twarzy, ale właśnie na pupie.

Krosty na pośladkach

Z powodu niedoskonałości na tym obszarze skóry cierpi po cichu wiele kobiet. Wstydzi się mówić głośno o zgrubieniach, które je niepokoją. Wyskakujące od czasu do czasu pryszcze zwyczajnie ignorują. Tymczasem można z nimi skutecznie walczyć.

Jak usunąć krosty na pośladkach?

Krosty na pośladkach przyczyny

Krosty na pośladkach pojawiają się najczęściej u kobiet prowadzących siedzący tryb życia, u pań noszących ciasne, dopasowane stroje. Często są efektem wrastających niewielkich włosków oraz tarcia.

Krosty na pośladkach mogą być efektem zmian hormonalnych, często pojawiają się w okresie ciąży, na początku stosowania pastylek antykoncepcyjnych, czy w okresie menopauzy.

 

Jak usunąć?

Jeśli masz tendencję do zmian na pośladkach, postaraj się unikać noszenia bardzo dopasowanej odzieży. W jej miejsce wybierz luźniejsze propozycje. Zwróć uwagę na noszoną bieliznę – jeśli nosisz figi, wybieraj te wykonane z naturalnych, oddychających materiałów. Pamiętaj również o systematycznym praniu i dobrym, dokładnym płukaniu odzieży.

Talk i krosty na pośladkach

Zgrubienia na skórze pośladków często powstają z powodu tarcia. Możesz ich uniknąć poprzez stosowanie talku, który pozwoli zachować skórę w tym obszarze czystą i suchą.

Mydło antybakteryjne i nadtlenek benzoilu

Jeśli cierpimy z powodu sporych zmian na pośladkach, sprawdzi się obmywanie skóry na pośladkach mydłem antybakteryjnym oraz stosowanie maści z nadtlenkiem benzoilu na aktywne zmiany. Maść w stężeniu 5 lub 10% warto nanosić cienką warstwą dwa razy dziennie. Z kolei na niezapalne zmiany można nałożyć olejek z drzewa herbacianego, który systematycznie stosowany wyrówna powierzchnię skóry.

Jeśli krosty, mimo powyższych zabiegów, nie znikają, należy skonsultować się z lekarzem, być może mamy do czynienia z ropną odmianą trądziku lub nierozpoznaną cukrzycą. Jednak nie stresuj się na zapas, zazwyczaj krostki na pośladkach to tylko objaw estetyczny, który nie ma związku z poważniejszymi nieprawidłowościami.

  5 komentarzy

 • bonnie

  nigdy nie doświadczyłam czagoś takiego, ale jak miałam trądzik na twarzy to używałam żelu alaclarin z naturalnymi ekstraktami, które koiły zaczerwienienia i niedoskonałości.

  • Anielka

   Polecam Normaclin. Żel na receptę, ale bardzo skuteczny. Po 2 tygodniach stosowania nie ma śladu po brzydkim problemie, ktorego latami nie moglam sie pozbyc.

 • Marta

  Na wypryski na pośladkach przydatny może być np sudocrem.

  • MiAmorka

   Sudocrem miałam i u mnie niestety nie pomógł. Trzeba zmienić bielizne na bawełnianą, tak żeby skóra oddychała plus jeszcze dobre są drożdże a raczej papka z nich i nałożyć ją wtedy na pośladki. \zapach wstrętny ale działa.. co prawda ja się przerzuciłam na sewolium ale co jakiś czas też jednak kłade normalnie drożdże.

 • Hanna

  Czy ropne pęcherze można wycisnąć na kącie pupy? Dokuczliwe i bolesne

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>