Główne menu

Krótka sukienka ślubna – komu pasuje i jakie ma atuty?

Większość kobiet planujących ślub, nie bierze pod uwagi innej opcji niż długa suknia ślubna. Rozważana jest kwestia kroju, koloru, dodatków, fryzury ślubnej, butów, jednak długość zazwyczaj ustalana jest z góry, odbierana jest jako coś oczywistego – jak ślub to suknia aż do ziemi, czasami z trenem, innym razem z welonem sunącym po ziemi.

Tymczasem krótka sukienka ślubna prezentuje się świetnie, jest urocza, niebanalna i często zdecydowanie bardziej wygodna niż klasyczna suknia aż do ziemi.

Kiedy sprawdzi się krótka sukienka ślubna?

Krótka sukienka ślubna jest idealna na cieplejsze pory roku, na mniej formalne przyjęcia, szczególnie te organizowane na świeżym powietrzu. Wiele osób docenia krótkie sukienki, bo wyglądają pięknie, świetnie prezentują się na oficjalnej części wydarzenia i potem na parkiecie w trakcie tańca.

Krótkie sukienki ślubne występują w stylu klasycznym, vintage, słodkim i lekkim, dziewczęcym, z elementami koronki czy długimi rękawkami. Można je otrzymać w różnych odcieniach bieli i z bardziej zdecydowanymi akcentami kolorystycznymi.

Bardzo oryginalna krótka sukienka ślubna

Propozycja od Vera Wang – łączy zalety długiej i krótkiej sukni ślubnej. Świetnie eksponuje nogi, podkreśla atuty sylwetki, jest lekka, a przy tym stylowa z powodu wydłużonego tyłu.

krótka sukienka ślubna

Klasyczna sukienka ślubna, ale nie do ziemi z długim rękawem

Krótka sukienka ślubna może być klasyczną i piękną kreacją, która jednak nie sięga do ziemi, ma dość oryginalną długość jak na tę kategorię przygotowaną z myślą o Pannach Młodych.

krótka sukienka ślubna

Oleg Cassini

Krótka sukienka ślubna z krótkim rękawem

Poniższa propozycja to bardzo klasyczny model, świetnie skrojony, podkreślający naturalne atuty kobiecej sylwetki.

Oleg Cassini

Oleg Cassini

Krótka sukienka ślubna z jednym rękawem

Wykonana z jedwabiu, zaprojektowana przez Rafael Cennamo Couture. Piękna i naprawdę oryginalna.

krótka sukienka ślubna

    2 komentarze

  • Wioleta

    4 i 5 jak dla mnie najodpowiedniejsza na ślub. Generalnie jestem za długimi sukniami, wydają si e bardziej odpowiednie do takiej chwili, być może jestem staroświecka.

  • Ola

    Ja tak bez wielkich rozwazan wybralam sukienke dluga…teraz bym juz inaczej zdecydowala 😉

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>