Główne menu

Krótkie włosy po 30 to kiepski pomysł?

Istnieje pogląd, że kobieta zmienia swój wygląd, gdy coś ważnego dzieje się w jej życiu. Często decyduje się na radykalne cięcie, które pięknie wygląda na fotografii, ale w rzeczywistości nie zawsze prezentuje się dobrze. Zwłaszcza po kilku dniach od wizyty u fryzjera.  W konsekwencji nierzadko się żałuje krótkiego cięcia… Obciąć było prosto, zapuścić na nowo włosy już znacznie trudniej… Jednak czy to norma? Oczywiście, że nie. Wiele kobiet uwielbia swoje krótkie włosy po 30. A Ty?

krótkie włosy

Tylko nie ścinaj!

Wiele osób jest zdania (i nie jest do odosobniony pogląd), że najgorszą rzeczą, jaką można zrobić to sporo skrócić włosy.

Długie włosy postrzegane są jako bardziej kobiece, a kobieta, która je nosi za piękniejszą. Niestety to tylko teoria i jak to w życiu bywa – wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Długie włosy po 30 nie załatwią nam fantastycznego wyglądu, jeśli będą cienkie, rzadkie i zaniedbane. Dużo lepiej wtedy zdecydować się na ich skrócenie i włączenie sposobów na poprawę ich wyglądu.

Poza tym są osoby, który zwyczajnie bardziej pasują krótkie cięcia niż długie. Dlatego nie ma sensu zawsze się zmuszać do dłuższych fryzur.

Jaka jest prawda? Krótkie włosy nie pasują kobietom po 30?

Oczywiście to mit. Nawet jeśli niektórzy są zdania, że jeszcze masz czas na krótkie włosy, to wszystko zależy od tego, co Ty myślisz na ten temat.

  • krótkie włosy mogą spodobać się każdej kobiecie,
  • jedyna osoba, która powinna podjąć decyzję o drastycznym cięciu to Ty, to właśnie Ty powinnaś być w pełni przekonana,
  • wszystko zależy od konkretnej fryzury, która powinna być dobrana do Twojego kształtu twarzy, struktury włosów i stylu życia,
  • dobry fryzjer to podstawa!
  • to nieprawda, że krótkie włosy wymagają więcej uwagi – bywa różnie,
  • trzeba się liczyć z tym, że odświeżenie fryzury będzie konieczne po 3-6 tygodniach,
  • krótkie włosy dają nadal duże możliwości stylizacyjne – można je zaprezentować w odsłonie eleganckiej i szalonej, fantazyjnej.
  • niektórzy twierdzą, że krótkie fryzury bardziej skupiają uwagę na Twojej twarzy.

A Ty jak uważasz? Lubisz krótkie włosy? Czy wolisz długie?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>