Główne menu

Krzywe nogi – po chińsku i europejsku

Podobno 90% Japonek ma krzywe nogi. Krzywe w rozumieniu europejskim. Wszystko dlatego, że w folklorze japońskim stopy ustawione do środka i kolana zbliżające się do siebie uznawane są za niezwykle kobiece. Specyficzne ukształtowanie nóg było i w niektórych kręgach nadal jest uznawane za synonim kobiecości. Kultura ta nie poprzestała na tym, poszła dalej. Inne postrzeganie kobiecego ciała sprawiło, że w Chinach wymuszano na kobietach bandażowanie stóp i nienaturalny sposób poruszania się. Zmiany w układzie kostnym były naturalną konsekwencją tych działań.

Krzywe nogi

W Europie krzywe nogi nie są synonimem piękna. Wręcz przeciwnie – dąży się do tego, by nogi były długie i zgrabne. Niestety nie każda ma takie…Czy istnieją metody, które pozwalają na korektę krzywych nóg?

Krzywe nogi, czyli kolana szpotawe

Istnieje wiele typów zmian w układzie kostnym, które sprawiają, że nogi są krzywe. Jednym z rodzajów nieprawidłowości są kolana szpotawe, które pojawiają się u dzieci mających nietypowo ustawione na zewnątrz kolana. Najczęściej problem sam znika, jednak jeśli ustabilizuje się i nie jest leczony w dzieciństwie daje poważne problemy już u dorosłych osób.
Drugim typem nieprawidłowości są kolana koślawe, czyli takie, które koncentrują się do centrum, ustawiając się do siebie. Wadę tą obserwujemy, gdy kolana się stykają w pozycji wyprostowanej.

 

Jak krzywe nogi wpływają na Twoje życie?

Niestety to, że masz krzywe nogi to nie tylko kwestia estetyki, ale również problem wpływający na zdrowie i samopoczucie. Możesz gorzej chodzić, odczuwać bóle nóg, na co dzień mierzyć się z przykrym dyskomfortem.
Krzywe nogi powstają z wad będących sporym obciążeniem dla kości i stawów, mogą powodować problemy z płaskostopiem, sprzyjać osteoporozie i chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego. To poważna sprawa i nie można jej ignorować.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>