Główne menu

Krzywe nogi – po chińsku i europejsku

Proste nogi, czyli jakie?

Kiedy mówimy o prawidłowej budowie nóg i odpowiednim ich ułożeniu? Wtedy, kiedy  nogi są proste, kolana i kostki dotykają się, gdy stoisz, powstają szczeliny między stopą i kostką, powyżej stawu skokowego, bezpośrednio pod kolanem i powyżej kolana w dolnej części uda. Inne ustawienia uznaje się za nieprawidłowe.

Czy jest sposób na krzywe nogi?

Istnieją metody, które pomagają poprawić wygląd sylwetki, w tym wyprostować nogi. Niektóre z nich są jednak bardzo kosztowne i niedostępne dla wszystkich zainteresowanych osób. Są też takie, które pozwalają poprawić wygląd szybko i bez większych problemów, warto wypróbować ćwiczenia na krzywe nogi.

Pomocna może być joga. Wiele pozycji w jodze ma na celu poprawienie ustawienia ciała i elastyczności. Dobry instruktor przy użyciu specjalnych pasków pomoże w odpowiednim ustawieniu nóg i w sprawnym wykonywaniu ćwiczeń. Podobne efekty do jogi przyniesie również pilates – pozwala wyrównać ciało, wzmocnić mięśnie, pomoże w postawie i ukształtowaniu łuku nogi.

Warto wypróbować także ćwiczenia wzmacniające nogi, które mogą pomóc wyprostować łuk nóg. Skonsultowanie się ze specjalistą i skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty pomoże w lepszym ustawieniu i bardziej komfortowym życiu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>