Główne menu

Książki dla kobiet, które poruszają trudne tematy. Które warto przeczytać?

Książka o przemocy fizycznej – pobudką dla kobiet?

grzecznaDruga powieść o tematyce tabu, to „Grzeczna dziewczynka” Aliny Białowąs. Książka poruszała bardzo istotny problem: o marzeniach, straconych nadziejach, zawiłościach losu, idealizmie, któremu podcięto skrzydła. Książka o kompleksach, utartym stereotypie kobiety uległej mężczyźnie, by w końcu powiedzieć książka, która zahacza o ważny, aczkolwiek temat tabu przemocy – nie tylko fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. Dla mnie ta książka otwiera dyskusję o prawdziwej roli kobiety u boku mężczyzny. Jak często karmione jesteśmy złudnymi marzeniami i wyobrażeniami. Dlaczego pozwalamy na budowanie w społeczeństwie stereotypów i jak są one często wykorzystywane wobec nas. Karolinie Filip dał nadzieję i nakarmił złudnymi wyobrażeniami. On nie tylko nazywał ją grzeczną dziewczynką, sprowadzając siebie do roli pana i władcy, obniżał w niej samej poczucie własnej godności. Mówił jej to, co chciała usłyszeć. Dawał to, czego nie chciała dostać, robił wszystko na złość, wbrew jej woli. A wszystko po to, by zaspokoić głód władzy, manipulacji i nieopanowanej żądzy wyrachowania.

  13 komentarzy

 • Aga

  Książka jest zawsze dobra, albo na poprawę humoru, albo po prostu na to, żeby się zrelaksować. Ja właśnie jestem w trakcie czytania książki Cuda E. Metaxasa, bardzo mi się ona podoba. Potrafi wzruszyć i zachwycić.

 • Ajlar

  Czasem zamawiam książki w sieci. Ostatnio na stronie empiku znalazłam Dziennik obłędnik. Po recenzjach postanowiłam ją kupić. Czekam aż przyślą bo zapowiada się naprawdę ciekawie 🙂

 • mirela

  Ostatnio mój numer jeden to „Ścieżki życia” Edyty Kowalskiej. O tym, że w małżeństwie nie zawsze jest kolorowo :/ bardzo życiowa powieść.

 • beatav

  Nigdy nie przestałam czytać książek, przynajmniej raz w miesiącu zaglądam do księgarni matras. Wcześniej więcej wypożyczałam niż kupowałam ale teraz mam ambicję zbudowania własnej biblioteczki.

 • elaela

  Ja czytałam te Ścieżki Życia, uwielbiam romanse, a zwłaszcza takie z poczuciem humoru. Przy tej książce można się i wzruszyć i pośmiać, tak więc jest to wspaniałe połączenie.

  • kloasia

   Ja z reguły opieram się na recenzjach zanim przeczytam jakąś książkę, przygarnęłam więc owe Ścieżki Życia i wygląda na to, że pójdę tą drogą:)

 • innaja

  A poezja? Ja sobie nie wyobrażam życia bez niej… Na dobry początek polecam „Skrajności” Piotra Barańskiego.

  • dorota

   Poezja też jest ważna…choć uchodzi za trudną 😉 Wiem, to często nieprawda i warto przełamać uprzedzenia, ale w tym zestawieniu została pominięta.

 • katarynka

  Ja się zdecydowałam na przeczytanie Ścieżek Życia, było warto. Ciekawa historia.

 • PoraDnia

  Ja uwielbiam poezję a w szczególności o r tematyce zbliżonej do Skrajności Barańskiego. Dlatego jak tylko się ukazał to go przeczytałam. Kolejny świetny tytuł w mojej biblioteczce.

 • Senna

  Polecam „Żywa Woda” napisana przez Jana Parandyka. Bardzo dobra i porusza tematy problemów z genami i dzieckiem.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>