Główne menu

Inf. prasowa
Książki, które warto przeczytać jeszcze w tym roku!

Szukasz ciekawych książek, ale księgarnie internetowe oferują tyle tytułów, że nie wiesz który wybrać? Potrzebujesz czegoś motywującego do działania albo inspirującego? A może chcesz kupić przyjacielowi prezent i nie wiesz na jaki tytuł się zdecydować? W niniejszym artykule podpowiemy, jakie książki warto przeczytać jeszcze w tym roku.

Książki inspirują, uczą i/lub pozwalają nam się przenieść do świata wyobraźni. Dzięki nim stajemy się bardziej elokwentni, spoglądamy na problemy z innej perspektywy, zaczynamy bardziej dbać o siebie i innych. Księgarnie internetowe nie tylko oferują możliwość tańszego zakupu, ale pozwalają także na spokojnie zapoznać się z każdą propozycją w domu. Niestety, wybór często jest tak duży, że nie wiemy na którą się zdecydować. Dlatego warto skorzystać z poniższych podpowiedzi.

Kryminały – książki z dreszczykiem emocji

Kryminały to jedne z najchętniej wybieranych gatunków książek. Nic w tym dziwnego, w końcu nic tak nie wciąga jak dobrze opowiedziana kryminalna opowieść. Jeżeli lubimy bawić się w detektywa i  analizować fakty, które stopniowo odnajdujemy wraz z bohaterem, to zdecydowanie jest to coś dla nas. A jakie książki wgniotą nas w fotel i nie pozwolą się oderwać? Niewątpliwie warto sięgnąć po propozycje, które są ostatnimi czasy na topie. Książki Katarzyny Bondy oraz Remigiusza Mroza to jedne najlepszych w swoim gatunku.

Godna polecenia jest także twórczość Davida Lagercrantza, zwłaszcza jego głośna trylogia „Millenium”, a także zekranizowany ostatnio „Pierwszy śnieg” Jo Nesbø – ten autor również króluje w świecie kryminału i posiada w swoim dorobku wiele innych, znakomitych pozycji.

Romanse – poruszające książki o sile miłości

Choć po romanse sięgają głównie panie, wiele z pozycji może przypaść do gustu także i panom. Niżej wymienione tytuły dowodzą, że powieści miłosne nie muszą być nudne i ckliwe. Wręcz przeciwnie – mogą być inspirujące i porywające. Pokazują jak dla miłości i wiary w nią jesteśmy gotowi zrobić niemal wszystko. Godne uwagi propozycje to przede wszystkim książki Moyes Jojo: „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” oraz „Moje serce w dwóch światach”. Nicholas Sparks „Bezpieczna przystań” czy „Francuski romans”, napisane przez Jennifer Robson, to również obowiązkowe pozycje w tej kategorii.

Poradniki – cenne źródło wiedzy

Poradniki pozwalają nam spojrzeć na różnego typu problemy z zupełnie innej perspektywy. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy czemu trapią nas różne dolegliwości gastryczne, albo dlaczego nie możemy się skupić czy zorganizować. Poradniki podpowiadają nam jak dobrze zaplanować czas, czy jak relaksować się by móc bardziej efektywnie przeżyć dzień. W tym dziale znajdziemy również wiele książek dotyczących diet i odchudzania. Pomagają one odnaleźć się wśród panującego dobrobytu i mnogości wyrobów w sklepach i właściwie odżywić swój organizm.

Godne uwagi poradniki to m.in: „Potęga teraźniejszości” Eckharta Tolle’a – ukazuje jak ważne jest życie tu i teraz; „Inteligencja emocjonalna” Daniela Golemana – opowiada o tym, że bardzo istotne w życiu są również relacje społeczne; „Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale’a Carnegie – pozwala uświadomić sobie jak wiele czasu bezproduktywnie spędzamy na niepotrzebnym zamartwianiu.

Na uwagę zasługują też „Sekrety urody Koreanek” –kierowane do miłośników mądrego dbania o siebie, bez konieczności wyrzucania pieniędzy w bezwartościowe kosmetyki. „Finansowy Ninja” Michała Szafrańskiego to z kolei obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy nie potrafią mądrze zarządzać finansami.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Dobra księgarnia internetowa pomoże zaopatrzyć się we wszystkie wspomniane pozycje. Najczęściej posiadają one zakładkę „bestsellery”, które również ułatwią nam poszukiwania interesującej książki.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>