Główne menu

Książki, które wprowadzą Cię w nastrój świąteczny. Najlepsze tytuły!

Istnieje mnóstwo sposobów na wprowadzenie nastroju świątecznego. Najbardziej oczywiste to dekorowanie domu, ubieranie choinki, zawieszanie światełek na balkonie. Często decydujemy się także na tematyczną odzież, swetry, czy chociażby skarpetki. Otaczamy się figurkami Mikołajów, reniferów, bombkami, ustawiamy pachnące świece. Słuchamy świątecznej muzyki…i czytamy książki, których akcja rozgrywa się w święta Bożego Narodzenia. Okazuje się, że dobra książka jest niezastąpiona. Nastraja jak mało co. Jak jednak znaleźć najlepszą książkę świąteczną? Oto ciekawe pozycje! Znacie?

Świąteczna książka to nie tylko fantastyczny klimat świąteczny

Świąteczne książki są coraz popularniejsze. Kuszą magicznymi okładkami z wystaw księgarni. Tuż przed świętami można je nabyć w wielu miejscach. Wiele z nich nie tylko nastraja, ale także daje nadzieję, wzrusza, uczy i sprawia, że zastanawiamy się nad tym, co ważne. Dobra książka świąteczna wzbudza w nas życzliwość i sprawia, że zaczynamy wierzyć w dobro. Jeśli dawno straciłyśmy nadzieję, że życie może nas pozytywnie zaskoczyć, to znacie już receptę.

Warto dać się porwać dobrej książce świątecznej w ten magiczny czas, który przed nami.

świąteczne książki

„Cztery płatki śniegu” Joanna Szarańska

Na „Cztery płatki śniegu” trafiłam całkiem przypadkiem w zaprzyjaźnionej bibliotece. Postanowiłam ją wypożyczyć, bez większych nadziei, że będzie to naprawdę dobra książka. I mocno się zdziwiłam!

Autorka stworzyła fantastyczną opowieść, historię omyłek, lekką, zabawną i nastrojową. Nie jest to lektura, która „udaje” coś mocno „ambitnego”, to książka, która warto czytać z dystansem i lekkim przymrużeniem oka.

Została napisaną tak lekko, że czułam się jakby moje myśli rozpływały się w słowach. To niezwykle relaksujące uczucie! Nurt okazał się bardzo przyjazny, a jednocześnie wartki. Trzeba mieć naprawdę dobry warsztat, by tak porwać czytelnika. Rzadko zdarza mi się wybuchać śmiechem przy lekturze, a tu parskałam jak koń, nie zważając na otoczenie. To naprawdę najlepsza rekomendacja! I polecam Wam na zimowe wieczory, zwłaszcza jeśli szukacie lekkiej i zabawnej opowieści.

„Cztery płatki śniegu” to moja pierwsza książka Joanny Szafrańskiej. Jestem ciekawa pozostałych tomów – „Anioł na śniegu” i „Choinka cała w śniegu”. Być może uda mi się je przeczytać.

„Uwierz w Mikołaja” Magdalena Witkiewcz

Jak tu mieć piękne święta, kiedy wszystko idzie nie tak, jak trzeba? Co zrobić, by te kilka dni były naprawdę magiczne?

świąteczna książka

Magdalena Witkiewicz w książce „Uwierz w Mikołaja” łączy losy kilku osób w tak sprawny sposób, że powstaje naprawdę magiczna historia nie z tej ziemi.

Jak to w święta jest cudnie, trochę słodko i nieprawdopodobnie, ale o to chodzi! Największym atutem tej książki są historie opisanych ludzi. Tak typowe, bliskie i inspirujące. A do tego humor, który nie pozostawia obojętnym. Mocna dawka endorfin gwarantowana!

„Śnieżna siostra” Maja Lunde, Lisa Aisato

To książka dla dzieci, którą warto przeczytać razem – rodzinnie. Ponieważ to historia ponadczasowa i uniwersalna. Opowiada o Julianie, który w Wigilię obchodzi swoje 10 urodziny. Niestety w tym roku święta mają być inne. Rodzice Juliana są w żałobie po jego starszej siostrze. Chłopiec chodzi na basen, by pływając, zapomnieć o smutkach. Tam poznaje Hedvig, która szybko staje się jego przyjaciółką.

świąteczna książka

Książka składa się z 24 rozdziałów. Można czytać jeden każdego dnia adwentu, w ten sposób nastrajając się świątecznie.

Piękna i mądra opowieść o dziecięcej przyjaźni, duchach i śmierci, która sprawi, że wzruszycie się i zachwycie w całkiem inny niż dotąd sposób.

„Świąteczne drzewko życzeń” Emily March

Kolejna wysoko oceniana książka, która sprawnie wprowadza w klimat świąt. To piękna opowieść o marzeniach oraz o tym, że nigdy nie jest za późno na drugą szansę. O matczynej miłości, o pewnym marzeniu małego chłopca, o tym, co się może zdarzyć, kiedy nie spodziewamy się tego nawet w najbardziej odważnych i zwariowanych snach.

Co się dzieje, gdy świąteczne marzenie zaskakuje samego Mikołaja? Czy w magiczną noc wszystko jest możliwe? Przeczytajcie i przekonajcie się!

Jakie książki o tematyce świątecznej polecacie? Dajcie koniecznie znać w komentarzu!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>