Główne menu

Inf. prasowa
Kwiaty z klocków – świetna zabawa i unikatowa ozdoba każdego wnętrza!

W jaki sposób można oryginalnie, a jednocześnie kreatywnie ozdobić wnętrze? Świetny pomysł stanowią kwiaty. Jednak nie chodzi o zwykłe rośliny doniczkowe, a o LEGO kwiaty. Poznaj serię LEGO Botanical Collection i przekonaj się, jak klocki LEGO mogą połączyć świetną zabawę z pięknym wystrojem wnętrza!

Kwiaty z klocków?

Chociaż pozornie może wydawać się to dość niecodziennym pomysłem, kwiaty z klocków mogą okazać się zarówno pięknym, jak i funkcjonalnym sposobem wystroju wnętrza. Różnego rodzaju rośliny, to naturalny element zdobiący wiele pomieszczeń – w domu, biurze czy w innych miejscach. Aby kwiaty stanowiły prawdziwą ozdobę, konieczne jest jednak odpowiednie dbanie o nie, regularne podlewanie czy ustawienie w miejscu, w którym będą miały odpowiednią ilość słońca w zależności od rodzaju rośliny. Wbrew pozorom, utrzymanie takich roślin wiąże się z naprawdę sporym wysiłkiem, który nie w każdej sytuacji jest możliwy do zrealizowania. I tutaj z pomocą przychodzą LEGO kwiaty wraz z całą kolekcją LEGO Botanical Collection. Zestawy LEGO z tej serii stanowią wierne odwzorowanie prawdziwych roślin, a są przy tym absolutnie niewymagające w utrzymaniu. Wystarczy jedynie je złożyć, co samo w sobie stanowi świetną zabawę, by cieszyć oko naprawdę pięknymi widokami.

Klocki LEGO dla każdego

Tak, jak niektórzy mogą zdecydować się na wybór roślin z LEGO Botanical Collection ze względu na brak konieczności podlewania czy szczególnej troski o to, by kwiaty ładnie się prezentowały, inni mogą postawić na walory stricte rozrywkowe. Wszystko dlatego, że LEGO kwiaty to przede wszystkim świetna zabawa. Zestawy LEGO z serii Botanical Collection wspaniale rozwijają kreatywność, a jednocześnie pozwalają odprężyć się i oderwać od codzienności. Każdy, kto miał do czynienia z klockami LEGO, wie, że ich układanie potrafi być czynnością dającą wiele satysfakcji. Zwłaszcza, kiedy efekt końcowy jest tak piękny, jak zestawy LEGO Botanical Collection.

Co istotne, kwiaty LEGO są doskonałym wyborem dla pasjonatów zabaw manualnych w każdym wieku. W zależności od wybranego zestawu, poziom trudności w jego złożeniu bywa inny, dzięki czemu mogą stanowić wyzwanie nawet dla wprawionych LEGO-maniaków. Jednocześnie, np. kiedy wybieramy LEGO kwiaty do domu, możemy zaprosić do zabawy i wspólnego układania także dzieci. Klocki LEGO pozwolą im rozwinąć kreatywność i wyobraźnię, a także będą stanowić świetny sposób na spędzenie bezcennych, radosnych chwil w rodzinnym gronie.

Klocki LEGO Botanical Collection – wybrane zestawy

Kolekcja LEGO Botanical, chociaż powstała dość niedawno, już teraz jest na tyle bogata, że przy pomocy kilku zestawów, możemy z powodzeniem ozdobić nawet duże pomieszczenia, a wybrane rośliny nie będą się powtarzać. Klocki LEGO Botanical obejmują m.in. następujące zestawy:

  • bukiet kwiatów LEGO;
  • LEGO Drzewko bonsai;
  • LEGO Orchidea;
  • LEGO Strelicja królewska;
  • LEGO Sukulenty;

Kolekcja nieustannie jest rozszerzana i pojawiają się nowe rośliny, których budulcem są klocki LEGO. A czym charakteryzują się te już dostępne? Przekonajmy się na przykładzie wybranych zestawów.

Bukiet kwiatów LEGO

Chyba najbardziej klasycznym zestawem jest bukiet, na który składają się kwiaty LEGO. Stanowi on wierne odwzorowanie wybranych żywych kwiatów, jak róże, liliowce, astry czy stokrotki. Ze względu na dużą liczbę elementów, które obejmują kwiaty, łodygi czy liście, LEGO kwiaty można dowolnie aranżować. Tym samym, bukiet każdego dnia może wyglądać nieco inaczej, dodając, odejmując lub zmieniając kwiaty składające się na całą kompozycję. Jednocześnie 756 elementów wchodzących w skład tego zestawu, wraz z dużą liczbą możliwych kombinacji w tworzeniu kompozycji, jest to także doskonały pomysł dla młodszych na zabawę np. w salon florystyczny.

LEGO Drzewko bonsai

Drzewka bonsai to niezwykle charakterystyczne, wyjątkowe rośliny, które niosą ze sobą pewną aurę tajemniczości. Wszystko dlatego, że prawdziwe drzewko bonsai wymaga dużej troski, cierpliwości i umiejętności w jego pielęgnacji. Oczywiście w przypadku zestawu LEGO bonsai, cierpliwość i umiejętności są potrzebne jedynie na etapie składania 878 elementów w piękną kompozycję. Jako symbol harmonii i równowagi, drzewko bonsai to świetny sposób na to, by w ciszy i spokoju oddać się relaksującemu procesowi tworzenia unikatowej ozdoby wnętrza.

LEGO Orchidea

Jeżeli zależy nam na jak najbardziej widowiskowym wystroju wnętrza, to świetnym pomysłem będzie postawienie na zestaw LEGO orchidea. Piękne kwiaty, długie łodygi i ozdobna doniczka będą wspaniale prezentować się zarówno w domowym otoczeniu w salonie czy sypialni, jak też np. w biurze. Orchidee najczęściej mają dość specyficzne wymagania dotyczące temperatur czy nasłonecznienia, dlatego nie wszędzie można je postawić. Jednak dzięki zestawowi LEGO orchidea, możemy z powodzeniem cieszyć oko widokiem tych wyjątkowych kwiatów, nawet w najbardziej zacienionych pomieszczeniach w miejscu np. przy wylocie powietrza z klimatyzacji. Nie musimy się obawiać, że w nieodpowiedni sposób potraktujemy tę wyjątkową roślinę.

Do ozdoby i do zabawy

RoślinyLEGO Botanical Collection to świetny sposób na połączenie dobrej zabawy z tworzeniem oryginalnych elementów wystroju wnętrza. Pozwalają rozwijać umiejętności manualne i wyobraźnię, a także po prostu czerpać radość z samej zabawy, jaką jest układanie klocków LEGO. Ze względu na wyjątkowy charakter, zestawy LEGO Botanical to także świetny pomysł na prezent. Co ważne, taki prezent na pewno sprawi radość nie tylko pasjonatom kwiatów.

    Komentarz ( 1 )

  • Królowa Karo

    Te klocki są świetne. Ostatnio, kiedy kupowałam juniorowi prezent urodzinowy, mało brakowało a wszyłabym ze swoim zestawem. Tani nie jest, ale efektowny na pewno.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>