Główne menu

Lalka Barbie i gender. Idzie nowe

Znany producent zabawek – Mattel właśnie zdecydował się wprowadzić linię Barbie „neutralną pod względem płci”. Dlaczego? By „pozwolić wszystkim dzieciom swobodnie się wyrażać”.

Mattel od dawna reaguje na potrzeby rynku i uważany jest za pioniera w tym zakresie. Ma na swoim koncie linię lalek inspirowanych znanymi postaciami kobiecymi. Lalki w trzech wersjach „tęgości” – bardzo szczupłe, „średnie” i przy tuszy. Były lalki z niedoskonałościami na twarzy, noszące okulary i jeżdżące na wózkach inwalidzkich. Sprzedawano także Lalki Barbie w muzułmańskiej burce.

Przyszedł czas na lalki w stylu gender – creatable word, które pozwalają dziecku decydować o wyglądzie lalki.

 

Linia lalek Creatable World Mattela dostępna jest już w sprzedaży, np. na Amazon. Obejmuje sześć lalek, każda o innym kolorze włosów i skóry. Oprócz domyślnych krótkich włosów, lalki posiadają w zestawie peruki z długimi włosami, a także ubrania, które pozwalają przejść „płynnie” między wybranym wyglądem lalki. Koszt lalki – 30 dolarów.

Póki co lalki są dostępne tylko online.

Co Wy na to?

  3 komentarze

 • puch ze słów

  ja to chyba przemilczę…

 • jotka

  To chyba eksperyment dla dorosłych, bo dzieci nie miewają takich problemów:-)

 • Klaudie

  Ja trochę nie rozumiem tego wpisu. Co ma gender do wiatraka? Co jest nie tak z uniwersalnym zestawem lalek, z którego możesz stworzyć zarówno kobiety jak i mężczyzn? To nie firma dorabia do tego ideologię, tylko ludzie, którzy doszukują się wszędzie zła i „demoralizacji”.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>