Główne menu

Laminacja rzęs – zabieg, który warto wykonać?

Laminacja rzęs to doskonały zabieg polecany dla posiadaczek cienkich i rzadkich rzęs. Pozwala na szybkie pogrubienie rzęs poprzez uzupełnienie braków w ich strukturze. Zapewnia również niemal natychmiastowe ich odżywienie. I to wszystko bez doczepiania sztucznych rzęs, czyli z naturalnym efektem. Czy warto skorzystać z laminacji rzęs? I jakich efektów można się spodziewać?

Laminacja rzęs

Na czym polega laminacja rzęs?

Jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie oczu, wybierz zabieg laminacji rzęs. Pozwala on ładnie podkreślić spojrzenie bez ich obciążenia. Efekt jest naturalny, nie przytłacza formą czy kształtem.

Laminacja rzęs to zabieg pokrycia rzęs keratyną, pantenolem, proteinami jedwabiu, pszenicy – które pomagają odbudować włosy i działają na nie ochronnie. Używa się też specjalnego wałeczka, który pozwala podkręcić rzęsy. Na koniec rzęsy pokrywa się henną w celu ich przyciemnienia.

Zabieg trwa około godziny. Nie powoduje dyskomfortu. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Warto jednak stosować się do zasad przekazanych przez kosmetyczkę po zabiegu. I nie moczyć rzęs przez dobę po wizycie w salonie.

Zabieg w przeciwieństwie do innych bazujących na doczepianiu rzęs nie niszczy rzęs. Nie sprawia, że rzęsy wypadają. Wprost przeciwnie!

Jego cel jest inny. Wzmocnienie, pogrubienie i zagęszczenie rzęs. I to według zwolenniczek tej metody naprawdę działa!

Laminacja to nie to samo co lifting rzęs

Laminacja jest czasami mylona z liftingiem rzęs. Niesłusznie. Te dwa zabiegi różnią się między sobą, choć często wykonywane są razem.

Laminacja rzęs daje dużo lepsze efekty. Pomaga wzmocnić rzęsy i odżywić je, dbając o nie na najwyższym poziomie. To zabieg regenerujący. Lifting rzęs z kolei jest dedykowany posiadaczkom gęstych i długich rzęs. Pozwala nieco rzęsy podnieść i podkręcić. Nie zapewnia tak dobrego efektu odżywienia jak laminacja, choć może ją uzupełniać.

Ile kosztuje laminacja rzęs?

Laminacja rzęs kosztuje około 200 złotych. Oczywiście cena zabiegu uzależniona jest od konkretnego miejsca i oferowanych w nim zabiegów.

Jakich efektów można się spodziewać?

  • Laminacja rzęs nie da nam spektakularnego efektu wow jak doczepianie rzęs. Może jednak znacząco zmienić wygląd rzęs – na tyle na ile tego typu zabiegi są w stanie to zrobić.
  • Można liczyć na dogłębne odżywienie.
  • Wzmocnienie rzęs na całej długości.
  • Poprawę ich wyglądu – rzęsy zyskują głęboką czerń.
  • Zwiększenie gęstości i grubości.
  • Podkręcenie ich.
  • Dodaniu im blasku. Rzęsy ładnie błyszczą.

Czy to zabieg dla Ciebie?

Jeśli oczekujesz ekstremalnie gęstych, długich rzęs, zabieg laminacji nie jest dla Ciebie.

Jednak jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie, wzmocnieniu rzęs, podkreśleniu ich koloru i dodaniu im blasku, warto rozważyć wykonanie zabiegu laminacji rzęs. To dobry sposób na oszałamiające spojrzenie nawet wtedy, kiedy nie masz na sobie makijażu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Po zabiegi laminacji rzęsy są odżywione, wydłużone, pogrubione i podkręcone nawet przez 6 – 8 tygodni. Jest to jeden z tych zabiegów, które dają naprawdę spektakularne pod względem trwałości efekty. I nie trzeba go powtarzać jak w przypadku doczepiania rzęs po 2-3 tygodniach.

Po zabiegu można używać kosmetyków na rzęsy i w ich okolice. Nie ma obawy przed efektami kąpieli. Można pływać i żyć bez wyrzeczeń.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabiegu nie należy wykonywać w przypadku stanów zapalnych oczu czy ich okolicy. Przeciwwskazaniem są między innymi: zapalenie spojówek, liszaj, cysty, silne reakcje alergiczne, jaskra.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>