Główne menu

Inf. prasowa
Laserowe usuwanie tatuażu – najczęściej zadawane pytania

Przed rozwojem technologii laserowej tatuaże były uważane za trwałą ozdobę skóry, której nie sposób usunąć żadnym sposobem (chyba że poprzez wycięcie). W dzisiejszych czasach podchodzi się do nich z większą swobodą m.in. dlatego, że można je usunąć w nieinwazyjny sposób za pomocą lasera. Czy rzeczywiście jest to takie łatwe? Czy każdy rodzaj tatuażu można usunąć laserowo? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące laserowego usuwania tatuażu.

Czy laserowe usuwanie tatuażu pozwala na całkowite usunięcie tuszu spod skóry?

Działanie lasera powoduje rozbicie tuszu na drobne cząsteczki – im mniejsze, tym organizm jest w stanie je skuteczniej usunąć. Efektywność zabiegu zależy przede wszystkim od zastosowanej technologii. Nowoczesne lasery pikosekundowe są w stanie rozdrobnić pigment tatuażu dosłownie na pył, dzięki czemu organizm doskonale radzi sobie z jego usunięciem. Laser pikosekundowy nie pozostawia blizn ani resztek tuszu pod skórą. Starsze technologie dużo gorzej radzą sobie z usuwaniem tatuażu – częstym efektem jest powstawanie blizny na obrysie oryginalnego tatuażu.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, efektywne laserowe usuwanie tatuażu wymaga powtórzenia zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Czasem, aby całkowicie pozbyć się niechcianej „ozdoby”, trzeba przyjść na zabieg 10, a nawet więcej razy. Oznacza to, że cały proces może trwać ponad rok. Jeśli na miejscu niechcianego tatuażu chcemy wykonać tzw. cover, wystarczy go tylko rozjaśnić, co można uzyskać już po kilku zabiegach.

Z zabiegu na zabieg tatuaż staje się coraz mniej widoczny, aż w końcu znika całkowicie. Pierwsze pozytywne zmiany można zauważyć już po pierwszej procedurze. Po kilku dniach tatuaż wyraźnie blaknie.

Czym wyróżnia się pikosekundowy laser do usuwania tatuażu?

Starsze technologie stosowane do laserowego usuwania tatuażu miały wiele wad, których pozbawione są lasery pikosekundowe. Laser Discovery Pico to najnowszy i najbardziej zaawansowany system do laserowego usuwania tatuaży. Wykorzystuje neodymowo-yagowe źródło światła laserowego o podwójnej długości fali – emituje fale o długości 1064 nm i 532 nm w technologii Quanta Pico-Boost. Znajduje zastosowanie nie tylko w usuwaniu tatuażu, ale też odmładzaniu twarzy, usuwaniu blizn i redukcji przebarwień. 

Superszybkie impulsy energii lasera pikosekundowego skutecznie rozkładają pigment tatuażu, dzięki czemu naturalny system detoksykacji organizmu może go sprawnie usunąć. Discovery Pico pozwala na znacznie głębszą i wydajniejszą penetrację niż tradycyjne technologie laserowe. Umożliwia usuwanie większość kolorów tatuaży, w tym czarnego, fioletowego, czerwonego i zielonego, a nawet żółtego, który uważany jest za najtrudniejszy. Discovery Pico nie tylko skutecznie usuwa tatuaże, ale także poprawia wygląd skóry – stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu cera staje się jędrna i napięta.

Czy usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym jest bolesne?

Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym jest zabiegiem wyjątkowo komfortowym dla pacjenta. Większość osób ocenia go jako mało bolesny. Wrażenia podczas zabiegu ograniczają się zwykle do odczuwania ciepła o różnym nasileniu w głębi skóry. Osoby o niskim progu bólu mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego dla pełnego komfortu. Po zabiegu skóra jest silnie zaczerwieniona i podrażniona. Należy pielęgnować ją zgodnie z zaleceniami lekarza, dzięki czemu po kilku dniach podrażnienia znikają, a tatuaż staje się mniej widoczny.

W razie innych pytań dotyczących laserowego usuwania tatuażu zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>