Główne menu

Inf. prasowa
Lipofilling twarzy – sprawdzony sposób na młodzieńczy i piękny wygląd

Atrakcyjny, młodzieńczy i witalny wygląd jest istotny dla kobiety bez względu na wiek, czy status materialny. Wizytówką każdej z nas jest przede wszystkim twarz, która potrafi wiele zdradzić – jak sprawić, by była piękna, jędrna i pozbawiona zmarszczek? Skutecznym rozwiązaniem, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna jest lipofilling twarzy. Jak przebiega procedura modelowania twarzy własnym tłuszczem i dlaczego warto skorzystać właśnie z tej metody odmładzającej? Czy lipofilling jest zabiegiem dla każdego?

Jak wygląda zabieg modelowania twarzy własnym tłuszczem?

Eksperci medycyny estetycznej z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy zgodnie przyznają, że lipofilling twarzy to jeden z najlepszych sposobów redukcji zmarszczek i poprawy owalu bez ingerencji chirurgicznej.

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska i szczegółowy wywiad, dzięki któremu pacjentka może dowiedzieć, się jakie będą potencjalne rezultaty i czy w ogóle kwalifikuje się do przebycia procedury. Lipofilling nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, choć zgodnie z ogólnymi zaleceniami, wskazane jest odstawienie alkoholu i zaprzestanie palenia tytoniu na kilka dni przed sesją zabiegową.

Lipofilling twarzy polega na przeszczepie tłuszczu własnego pacjentki w celu korekty problematycznej partii. Najpierw lekarz znieczula miejsca, z których będzie pobierał tkankę tłuszczową do przeszczepu (np. z ud, bioder, pośladków lub brzucha), a następnie pozyskany materiał, zostaje poddany obróbce i wykorzystany do wypełniania zmarszczek, wygładzenia blizn, skorygowania owalu twarzy lub zwiększenia objętości policzków (lekarz wprowadza preparat powstały z autologicznej tkanki tłuszczowej pacjentki za pomocą specjalnej, cienkiej kaniuli). Dzięki miejscowemu znieczuleniu tkanek, procedura nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami bólowymi. Czas trwania zabiegu to 1-2 godziny, liczba sesji jest ustalana indywidualnie, w zależności od stanu skóry i problemu, z jakim zgłosiła się pacjentka (najczęściej wykonuje się 2-3 sesje w 6-12 miesięcznych odstępach czasu). Finalny, satysfakcjonujący efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach.

Bezpośrednio po iniekcji, skóra może być obrzęknięta, zasiniona i tkliwa, jednak jest to normalne zjawisko, objawy te powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku kolejnych dni. W celu szybszego zredukowania obrzęku, warto przykładać w miejsca pozabiegowe chłodne okłady i pozostać kilka dni w domu. Należy też zaprzestać korzystania z gorących kąpieli i sauny przez kolejne 2 tygodnie.

Lipofilling twarzy – wygraj z niedoskonałościami skóry i zatrzymaj czas

Kto powinien skorzystać z zabiegu modelowania twarzy własnym tłuszczem? Zabieg lipofillingu twarzy jest dedykowany dla pań, które chcą:

 • zlikwidować oznaki starzenia się skóry,
 • skorygować owal twarzy,
 • ujędrnić skórę,
 • uzupełnić ubytki objętości policzków,
 • skorygować asymetrię twarzy,
 • zredukować blizny (zanikowe, potrądzikowe, poparzeniowe),
 • spłycić pogłebione bruzdy (nosowo-wargowe, tzw. lwią zmarszczkę)

Jako że materiał użyty do przeszczepu jest nietoksyczny i naturalny, bo pochodzi od pacjenta – znika ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej oraz innych skutków ubocznych. Lipofilling twarzy cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz długotrwałymi efektami.

Przeciwwskazania do lipofillingu twarzy

Lipofilling twarzy, jak każdy inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, czy kosmetologii wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, podstawowe z nich to:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciąża i okres laktacji,
 • choroby nowotworowe,
 • problemy z prawidłowym krzepnięciem krwi,
 • aktywne stany zapalne skóry na twarzy,
 • cukrzyca,
 • choroby nerek,
 • zbyt niska waga pacjentki.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o rewolucyjnym lipofillingu twarzy i poznać inne nowoczesne zabiegi odmładzające o niskim stopniu inwazyjności, które poprawią Twój wygląd w natychmiastowy sposób, bez skalpela, bólu i konieczności długiej rekonwalescencji? Zajrzyj koniecznie na stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>