Główne menu

Ma 117 lat. Jest najstarszą osobą na świecie

Kane Tanaka z Fukuoki z Japonii skończyła 2 stycznia 117 lat. Jest najstarszą żyjącą osobą na świecie. Od prawie dwóch lat cieszy się tym tytułem. I jest z tego powodu szalenie dumna! Marzyła o nim, od kiedy skończyła 100 lat.

Swoje urodziny świętowała w domu opieki w Fukuoka w Japonii ze swoimi dziećmi. Specjalnie się do tego dnia przygotowała. We włosy miała wczepioną spinkę z fioletowo-niebieskimi kwiatami, do wózka przyczepione ozdoby z kwiatów. Na własną część zaklaskała, zaśpiewała piosenkę i podziękowała najbliższym osobom.

Dostała pudełko czekoladek, który natychmiast otworzyła. Poza tym wiele innych prezentów. Wyraźnie dobrze się bawiła na swojej imprezie urodzinowej. Dziękowała wszystkim i oznajmiła, że jest gotowa na tańce. Był tort, który smakował wybornie (poprosiła o dokładkę) i wiele wspólnych zdjęć.

Tanaka w wieku 19 lat wzięła ślub. Miała czworo dzieci, wraz z mężem adoptowali piąte. Gdy mąż brał udział w działaniach wojennych, opiekowała się dziećmi i teściową. Dzisiaj wstaje codziennie o 6 rano. Uczy się matematyki, gra w gry planszowe.

I podobno uwielbia swój wiek!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>