Główne menu

Inf. prasowa
Makijaż dla dojrzałych – na co zwrócić uwagę?

Makijaż to sztuka, której można się nauczyć. Jest to zadanie trudne, niektórzy opanowują tę sztukę szybciej, inni wolniej – ale każdy, kto tylko chce może zrozumieć zasady tworzenia doskonałego makijażu. Warto wiedzieć też, że przez lata potrzeby dotyczące makijażu również się zmieniają. W końcu nastolatki malują się inaczej niż studentki, a te zupełnie inaczej niż kobiety dojrzałe. I nie ma w tym nic dziwnego – w końcu z biegiem czasu zmieniają się nie tylko upodobania estetyczne, czy technika wykonywania makijażu, ale też potrzeby cery. Cera dojrzała ma je zupełnie inne niż młodzieńcza, czysta skóra czy skóra z trądzikiem i innymi problemami wieku młodzieńczego. A przecież prawdziwą sztuką jest takie wykonanie makijażu, by jak najbardziej pasował on do potrzeb cery w danym punkcie życia. To wszystko może wydawać się trudne i czasochłonne, ale wszystkiego można się nauczyć z pożytkiem dla siebie.

 1. Makijaż dla dojrzałych
 2. Zasady makijażu dla cery dojrzałej
 3. Jakie kolory wybrać do makijażu?
 4. Makijaż dla dojrzałych – zalety

Nie musisz rezygnować z makijażu z biegiem lat

Niekiedy możesz spotkać się z określeniem, że w pewnym wieku coś nie przystoi. To co nie przystoi zależy w dużej mierze od osoby, która wygłasza takie autorytarne osądy, ale może oberwać się nawet makijażowi. Nie daj sobie wmówić, że nie pasuje ci makijaż, tylko dlatego, że udało ci się osiągnąć wiek dojrzały. Nadal makijaż może być dla ciebie doskonałym sposobem na wyrażanie siebie oraz sposobem na to, by podkreślić swoje atuty oraz ukryć wszelkiego rodzaju mankamenty. Warto jednak wiedzieć, że makijaż kobiety dojrzałej różni się od tego wykonywanego dla cery młodziutkiej. Z tego powodu warto wdrożyć kilka zasad i kierować się nimi podczas wykonywania takiego makijażu. Wtedy twój makijaż cery dojrzałej będzie naprawdę doskonały.

O czym należy pamiętać przy wykonywaniu makijażu dla cery dojrzałej?

Głównym celem, które ma za zadanie spełnić makijaż cery dojrzałej jest sprawienie, że nadal będzie wyglądać świeże, promiennie i młodzieńczo. To może wydawać ci się trudne, ale jest możliwe do osiągnięcia. W tego typu makijażu warto też zadbać o kontu twarzy – z biegiem lat może on tracić na wyrazistości, ale nie trzeba się na to godzin. Dobrze wykonany makijaż nadal doskonale go podkreśli. Dobrze wykonany makijaż cery dojrzałej wcale nie musi dodawać lat – wszystko zależy od tego w jaki sposób zostanie wykonany. Nadal też możesz zadbać o idealny makijaż oczu. Do tego potrzebujesz też odpowiednich kosmetyków. W tym celu zajrzyj tutaj: https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Oczy_Eyelinery-308.html, by zorientować się w możliwościach.

Kolorystyka makijażu dla cery dojrzałej

Przez lata zmienia się wiele, w tym trendy kolorystyczne, którymi rządzi się dobrze wykonany make up. Z biegiem lat zmieniają się też gusta estetyczne. Wiele kobiet zaczyna sięgać po bardziej stonowane kolory i rezygnuje z krzykliwych barw. Boją się one bowiem, że taki make up doda im lat i źle się z tym czują. A najważniejsze jest to, by w makijażu czuć się dobrze. Wiele dojrzałych kobiet też już doskonale wie jaki ma typ kolorystyczny i w jakich barwach będą one prezentował się najlepiej – najpiękniej, najbardziej świeżo i promiennie.

Zalety dobrze wykonanego makijażu

Jeśli jesteś w gronie dojrzałych kobiet i szukasz powodów, dla których nie warto przestać się malować, doskonale trafiłaś. Dobrze wykonany makijaż odejmie ci lat, doda twojej cerze świeżości i sprawi, że będziesz wyglądać bardzo zdrowo. Przez to będziesz też lepiej czuć się w swojej skórze i uda ci się walczyć z kompleksami.

  2 komentarze

 • Kornelia

  Ja jestem tego zdania, że makijaż jest dla każdego, jednak umiejętnie nalożony 🙂 nie lubię efektu maski, a naturalność – podkreślenie naturalnego piękna i ukrycie niedoskonałości 🙂

 • Monika

  Bardzo przydatny wpis. Dojrzała skóra wymaga specjalnego traktowania, także przy robieniu makijażu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>