Główne menu

Makijaż fotograficzny – czyli, jak dobrze wyglądać na zdjęciach

Nie wyglądasz korzystnie na zdjęciach? Mimo że makijaż w lustrze prezentuje się perfekcyjnie, to już na ekranie monitora komputera, gdy oglądasz siebie na fotografiach, załamujesz ręce? Jest bowiem dużo gorzej niż na żywo?

Makijaż fotograficzny

Gdzie popełniasz błąd? Oto, jak powinien wyglądać makijaż fotograficzny, czyli jaki make up zrobić do zdjęć.

Makijaż fotograficzny – krok pierwszy dobrze nawilżona skóra

Wykonywanie makijażu fotograficznego należy rozpocząć od dobrego nawilżenia twarzy i szyi. Nakładanie makijażu na odwodnioną skórę nie jest dobrym rozwiązaniem. Przed ważnym dniem warto również odpowiednio przygotować skórę, na przykład decydując się na maseczkę oczyszczającą oraz głęboko nawilżającą.

Makijaż fotograficzny korektor, który ukryje niedoskonałości

Jeśli chcesz wyglądać naprawdę dobrze, sięgnij po dobry korektor, najlepiej w formie kamuflażu, który usunie przebarwienia, cienie, zmiany zapalne i inne niedoskonałości.

Podkład – dobrze kryjący

Makijaż fotograficzny powinien uwzględniać dobrze kryjący podkład, jednak użyty z umiarem, by nie uzyskać efektu maski, kredowego wykończenia. Warto nakładać podkład punktowo i wklepywać go delikatnie opuszkami palców. Następnie nakładamy róż i jeśli uważamy, że to potrzebne – bronzer (zobacz, jak to zrobić) i rozświetlacz (przeczytaj więcej).

Przeczytaj – jak dobrze nałożyć podkład.

Oczy – jak pomalować do zdjęć

Makijaż fotograficzny powinien podkreślać oczy – otwierać je i optycznie powiększać.

Ciemne oczy, zwłaszcza w wydaniu smokey, mogą źle wyglądać na zdjęciach. Lepiej wybrać makijaż, który optycznie zwiększy oczy i je otworzy. Zdecydowanie lepiej na fotografiach wyglądają cienie matowe niż błyszczące – nie sprawdzają się również brokaty.

Cienie dobierz  do koloru karnacji, oczu i kreacji. Na zdjęciach szczególnie dobrze wypadają oczy z linią wykonaną przez eyeliner, jednak unikaj wychodzenia poza obszar oka.

Niezbędny będzie tusz do rzęs, który zagęści rzęsy i je wydłuży. Jednak unikaj efektu estradowego, sztucznego zagęszczenia rzęs. Po pomalowaniu oczu, sprawdź, czy nic się nie osypało pod powiekami.

Usta – jak umalować je do zdjęć?

Makijaż fotograficzny powinien uwzględniać dobrze zaznaczone usta, niezbyt blade ale też nie bardzo ciemne (bordowe, w odcieniach fioletu). Należy wybrać kolor pośredni – spójrz w lustro – jeśli usta są niewidoczne, pomaluj je, jeśli widzisz tylko je, oznacza to, że niezbędna jest korekta.

Poza tym zwróć uwagę na biel zębów – przed wielkim dniem mogą sprawdzić się paski wybielające.

Uwaga z błyszczykami – lepsza będzie pomadka, ponieważ błyszczyk w połączeniu z fleszem może rozmyć Twoją twarz.

I na koniec uwaga na puder. Lepiej nie nanosić go zbyt wiele razy, by nie uzyskać efektu maski. Zamiast niego sprawdzą się specjalne bibułki matujące.

 

    Komentarz ( 1 )

  • clematis

    ja mam swoją sprawdzona metodę. Po pierwsze zaczynam od konturowania twarzy infallible sculpt Loreala, żeby ładnie podkreślić kości policzkowe i zmienić kontur kwadratową twarz w bardziej wydłużone kształty. Do tego dobrze dobrane kolory cieni do powiek, w zależności od okoliczności i rodzaju imprezy. Do tego kreska i mocno wytuszowane rzęsy. Wszystko musi wyglądać świeżo i naturalnie. Bez sztuczniej maski, świecenia się i zbyt intensywnej kolorystyki.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>