Główne menu

Art. sponsorowany
Malediwy – jak spędzić czas na rajskich wyspach?

Malediwy należą do podróżniczych marzeń niejednego turysty. Niesamowite widoki, błękitna woda i piaszczyste plaże – archipelag 26 koralowych atoli zaskoczy swoim pięknem każdego wczasowicza. Malediwy oferują turystom doskonałą przestrzeń do odpoczynku i… Rozrywki! Spędzając wakacje na rajskich wyspach, masz szansę poznać dziedzictwo kulturowe archipelagu – od Muzeum Narodowego po kolorowy pałac Mulee-aage i wyspę Vaadhoo. Poznaj najlepsze atrakcje Malediwów!

Male – stolica kraju

Jedną z głównych  atrakcji Malediwów jest stolica kraju, czyli Male – druga co do wielkości wyspa Malediwów i jedyny obszar miejski archipelagu! Czym zaskakuje najbardziej zaludniony rejon archipelagu? Miasto przyciąga kolorową zabudową mieszkaniową, kontrastująca z porywającymi drapaczami chmur. Obowiązkowym punktem na mapie stolicy jest meczet Hukuru Misky, wzniesiony za czasów sułtana Ibrahima Iskandhara. W przerwie od opalania warto zwiedzić również Sultan Park z okazałymi drzewami chroniącymi przed słońcem. Warto odwiedzić także wyspę Hulhule, na której znajdziesz charakterystyczne dla malediwskiego krajobrazu domki na wodzie oraz skorzystasz z bogatej oferty resortów spa.

Muzeum Narodowe Malediwów

Spędzając czas w stolicy archipelagu, warto wstąpić do Muzeum Narodowego. Atrakcja zlokalizowana jest w dawnym pałacu sułtana i gromadzi eksponaty cenne dla lokalnych mieszkańców. Muzeum przechowuje autentyczną kolekcję reliktów z minionej epoki przedislamskiej, królewskie parasole przeciwsłoneczne i inne eksponaty zachwycające wszystkich pasjonatów historii.

XIX-wieczny pałac Mulee-aage

Niemal wszystkich wczasowiczów zachwyca XIX-wieczny pałac Mulee-aage, wzniesiony w roku 1906 przez sułtana Mohameda Shamsuddeen II. Obecnie w budynku mieści się Kancelaria Prezydenta. Inne atrakcje w pobliskiej okolicy to świątynia Medhu Ziyaaraiy i meczet Grand Friday, którego kopuła stanowi symbol stolicy archipelagu.

Eksploruj nowe smaki – potrawy na Malediwach

Jedną z głównych atrakcji każdego rejonu są regionalne przysmaki! Tradycyjnej gastronomii na Malediwach można zasmakować w restauracjach hotelowych. Archipelag słynie ze świeżych ryb, owoców morza i indyjskiego curry. Potrawą zaskakującą turystów jest Garudhiy, czyli zupa rybna podawana z kawałkami tuńczyka. Do picia zamawiana często jest aromatyczna czarna herbata masala chai. Aromat napoju zbudowany jest na bazie mieszanki korzennych przypraw, takich jak imbir, kardamon i gałka muszkatołowa.

Opalanie na najpiękniejszych plażach

Jak spędzić czas na rajskich Malediwach? Przede wszystkim opalając się na najpiękniejszych plażach! Doskonałym wyborem dla wszystkich zakochanych będzie Mudhdhoo Beach. Wczasowicze opalają się również na Wyspie Kakaowej, Banyan Tree Vabbinfaru oraz Dhigurah Island.

Oprócz zażywania wielogodzinnych kąpieli słonecznych możesz również spróbować swoich sił w nurkowaniu. Przejrzyste wody pozwalają na porywającą eksplorację podwodnego świata – od błazenków po gromady płaszczek.

Malediwy – raj dla aktywnych

Opalanie się na Malediwach warto przeplatać z aktywnym wypoczynkiem! Większość turystycznych miejscowości oferuje udział w sportach wodnych – od surfingu po kajaki i rowery wodne. Popularną aktywnością na wyspach jest pływanie na łodzi typu banan, ciągniętej za motorówką. Poznaj najlepsze oferty wakacji na Malediwach na Exim Tours!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>