Najlepsza maseczka na zaskórniki – wystarczą dwa składniki
Domowa maseczka na zaskórniki to świetny sposób, by pozbyć się nieestetycznych czarnych punkcików na nosie. Jeśli skorzystasz z poniższych przepisów, przygotujesz miksturę, która szybko oczyści skórę i wyrówna jej koloryt. Nie potrzeba wiele, wystarczą ogólnie dostępne składniki, efekt Cię zaskoczy!
Co to są zaskórniki?
Zaskórniki mogą być otwarte lub zamknięte. Zamknięte są drobne i białe, a otwarte mają kolor czarny, są niczym innym, jak zbieraniną łoju, martwych komórek skóry i innych zanieczyszczeń.
Zaskórniki najczęściej powstają na obszarach, w których produkcja sebum jest największa – na nosie, brodzie, policzkach. Stanowią nie tylko defekt estetyczny, nierzadko prowadzą również do powstania przykrych zmian ropnych. Dlatego tak istotne jest systematyczne oczyszczanie.
Domowa maseczka na zaskórniki – najpierw parówka
Żeby skutecznie oczyścić skórę, warto odpowiednio się do tego przygotować. Pierwszym krokiem powinno być otworzenie porów skóry. W tym celu najlepiej sprawdza się tak zwana parówka, która pod wpływem ciepła otwiera pory i pozwala je oczyścić, dodatkowo poprawia ukrwienie skóry. Niestety nie jest polecana dla osób ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień i naczynkową.
Parówkę zaczynamy od umycia skóry, oczyszczenia jej, zrobienie peelingu (najlepszy będzie peeling gruboziarnisty) i przywróceniu jej odpowiedniego pH, przy użyciu tonika.
Parówka to nic innego napar. Wystarczy miska z gorącą wodą, ale warto dodać do niej również zioła – lawendę, rumianek, zieloną herbatę, kwiat lipy i przykryć na 3 minuty w celu zaparzenia. Do naparu możemy dodać olejek lawendowy, czy olejek z drzewa herbacianego.
Następnie pochylamy się nad miską ze świeżym naparem, na głowę i ramiona nakładamy ręcznik i spędzamy tak 5 minut, gdy mamy cerę suchą, 10 minut, gdy cera jest normalna i 20 minut, gdy jest tłusta.
Jak przygotować domową maseczkę na zaskórniki? Tylko dwa składniki
Wystarczą dwa składniki:
- zwykła spożywcza żelatyna
- mleko
Łyżkę żelatyny mieszamy z łyżką mleka. Całość podgrzewamy kilka sekund w mikrofali aż do rozpuszczenia żelatyny (w tym celu możesz również użyć garnuszka).
Gdy maseczka ostygnie, nakładamy ją na nos, brodę i w inne miejsca, gdzie mamy zaskórniki. Po około 20 minutach zdecydowanym ruchem należy oderwać ją ze skóry.
Przeczytaj, jak przygotować inne maseczki na wągry. Oto przepisy.
Wypróbuj także drugi przepis, również bazujący tylko na dwóch składnikach. Wystarczy połączyć odrobinę cynamonu z maślanką. Po uzyskaniu papki, nakładamy na twarz i zmywamy po kilku minutach. Jednak uwaga, ta maseczka może piec, dlatego nie nadaje się dla skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień.
3 komentarze
Nigdy nie słyszałam o takiej metodzie,super 🙂
Mam zamiar spróbować zrobić podobną, ale na agarze. Jednak żelatyna u mnie nie przejdzie, fuj 😀
Kiedyś słyszałam o tej metodzie, ale nigdy jej nie próbowałam. Ostatnio moje pory mają się lepiej, ale od czasu do czasu potrzebne jest im większe oczyszczenie, więc pewnie kiedyś ten sposób z żelatyną i mlekiem przetestuję 🙂