Główne menu

Inf. prasowa
Maski do twarzy w kremie i płacie

Każda dbająca o siebie kobieta podczas codziennej pielęgnacji nie zapomina o maseczce do twarzy. Po oczyszczeniu i stonizowaniu skóry, warto raz na jakiś czas zdecydować się na maskę. Wybór produktów z tej półki jest ogromny i bez względu na problemy z cerą, każda z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Skład maseczek jest dopasowany do typu skóry i efektu, który chcemy osiągnąć. Gdy już to wszystko wiemy, pozostaje nam wybrać – maseczka w kremie, czy w płacie?

Maska w kremie

Ten typ maseczek do twarzy znany jest nam od dawna. Sposób ich użycia jest prosty. Należy pamiętać jedynie o ówczesnym przygotowaniu skóry twarzy poprzez odpowiednie jej oczyszczenie. Gdy już tego dokonamy należy wycisnąć odpowiednią ilość produktu i rozprowadzić omijając okolice ust i oczu. Taka forma maseczki stosowana jest nie tylko przy produktach nawilżających i odżywczych. Maski w kremie stosowane są także w przypadku produktów przeznaczonych do oczyszczania czy ściągania porów. W zależności od przeznaczenia po kilkunastu minutach należy maseczkę zmyć ciepłą wodą lub wmasować jej pozostałości, które nie zdążyły się wchłonąć. W przypadku maseczek zasychających, głęboko oczyszczających np. z glinką należy liczyć się z widocznymi, chwilowymi podrażnieniami.

Maska w płacie

To stosunkowo nowe odkrycie w świecie kosmetycznym. Ich zastosowanie jest banalnie proste. Wystarczy na oczyszczoną i stonizowaną skórę twarzy położyć płat maseczki na przykład  https://skin79-sklep.pl/seoul-beauty-mask-moisturizing-care-nawilzajaca-maska-w-placie.html , uwzględniając zrobione w niej otwory na oczy i usta. Taki rodzaj maseczki stosuje się zazwyczaj nie dłużej niż 20 minut. Po tym czasie należy ją zdjąć, a pozostałości widoczne na twarzy wklepać opuszkami palców w skórę. Efekt jest natychmiastowy i zniewalający! Taka forma kuracji jest nieco prostsza w użyciu.

Maseczki do twarzy

W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć należy wybrać odpowiednią dla naszych potrzeb maseczkę. Jeżeli zależy nam jedynie na odżywieniu skóry, aby stała się promienna i nawilżona to idealnym rozwiązaniem są azjatyckie maski w płacie. Są one również najlepszym rozwiązaniem, gdy chcemy wykonać zabieg na wakacjach, czy w delegacji. W przypadku masek w kremie ich zastosowanie, tak samo jak w przypadku masek w płacie nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto wybrać takie rozwiązanie, gdy chcemy dogłębnie oczyścić skórę twarzy lub po prostu jesteśmy przyzwyczajone do takiej formy aplikacji tego kosmetyku. Co więcej maska w kremie dużo lepiej sprawdzi się w zaciszu domowym, niż będąc w podróży. Wybierając tubkę, zamiast jednorazowej saszetki mamy możliwość wielokrotnej aplikacji na przestrzeni kilku dni kupując jeden produkt. Maseczka w płacie to produkt jednorazowy i za każdym razem należy kupić nowe opakowanie tego preparatu. Wybór aplikacji należy do Was!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>