Główne menu

Art. sponsorowany
Maski na twarz w koreańskim rytuale piękna!

Koreanki znane są z doskonałej kondycji skóry twarzy. Oznacza to, że wypracowały swoją własną, specjalną rutynę  jej pielęgnacji, która obejmuje również maski na twarz. Są one popularnym produktem wśród kobiet na całym świecie, ale w Korei zajmują specjalne miejsce  w procesie pielęgnacyjnym. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o tej gamie produktów w codziennych zabiegach kosmetycznych.

Rodzaje maseczek na twarz

Pośród maseczek na twarz w stylu koreańskim znajdziecie wiele produktów o konkretnym przeznaczeniu, które uzależnione jest od problemów skórnych z którymi się zmagacie. Do najczęściej stosowanych należą maski nawilżające, oczyszczające, odmładzające i regenerujące, które w wielu ciekawych wariantach znajdziecie na https://skin79-sklep.pl/category/maski-na-twarz.

Oto krótka charakterystyka najczęściej występujących typów maseczek:

  •         Maski nawilżające pozwalają uzyskać elastyczną i jędrną skórę.
  •         Maski oczyszczające zapewniają głębokie oczyszczenie skóry, usuwając zanieczyszczenia i nadmiar sebum.
  •         Maski odmładzające pomagają wygładzić zmarszczki, nadając skórze promienny i młody wygląd.
  •         Maski regenerujące działają intensywnie, nawilżając i chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Sposób aplikacji masek na twarz

Koreańska pielęgnacja za pomocą masek to jeden z ważniejszych etapów. Można go wykonać za pomocą trzech kluczowych rodzajów tego produktu.

  •         Maski w kremie – najbardziej popularne na całym świecie. Występują  w formie kremu, maści, żelu który w zależności od składu należy zmyć, wklepać w skórę lub ściągnąć.
  •         Maski w płachcie – to najpopularniejsza forma w koreańskiej pielęgnacji. Wiele ciekawych masek w formie bawełnianego płatu nasączonego kompleksem odżywczych substancji znajdziecie między innymi na https://skin79-sklep.pl/category/maski-w-placie,
  •         Maski algowe – to maski pod postacią  drobnego proszku, który po zmieszaniu z wodą przyjmuje formę gęstego kremu, który podczas aplikacji idealnie dopasowuje się do twarzy.

Jak stosować maski na twarz?

Aby w pełni wykorzystać korzyści płynące z koreańskich masek, należy używać ich regularnie, czyli stosować 2-3 razy w tygodniu. Najlepiej najpierw oczyścić twarz, aby usunąć zanieczyszczenia i zapewnić skórze optymalne wchłanianie składników odżywczych zawartych w masce. Następnie należy nałożyć maskę i pozostawić ją na 10-20 minut, aby następnie zmyć ją letnią wodą. W zależności od rodzaju maski, możesz również pozostawić pozostałości na twarzy i pozwolić im się wchłonąć lub ściągnąć elastyczną, zastygłą strukturę.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>