Główne menu

Masz 34 lata? Przed Tobą wakacje życia!

Według ankiety przeprowadzonej przez Kuoni Travel, biuro turystyczne z siedzibą główną w Szwajcarii, największe szanse na najlepsze wakacje w naszym życiu pojawiają się wtedy, gdy mamy 34 lata. Profesor Martin Conway tłumaczy to w ten sposób – 34 lata to czas, kiedy wielu z nas cieszy się ostatnimi szalonymi wakacjami bez dzieci albo właśnie zabiera po raz pierwszy swoje dzieci na wymarzone wakacje do ciepłych krajów. Niezależnie od aktualnej sytuacji życiowej – znajdujemy się w momencie życia, który szczególnie mocno sprzyja wypoczynkowi. Mając 34 lata, mamy szansę naprawdę docenić urlop i wykorzystać go w pełni!

Jak zaplanować wakacje życia?

Niestety nie ma złotej recepty na to, jak zaplanować wakacje życia.

Dla jednej osoby idealny urlop to będzie wylegiwanie się na plaży z chłodnym napojem obok, dla innych szalone zwiedzanie miast Europy i nocleg każdego dnia w innym miejscu.

Nie ma też jednoznacznej rady, która opcja okaże się dla kogo najlepsza, ponieważ nawet osoba na co dzień nielubiąca aktywności, często właśnie w wakacje uwielbia się porządnie zmęczyć i tym samym zresetować. I na odwrót – sporo trenująca kobieta, znajdująca czas na bieganie i pływanie  po pracy, na urlopie może marzyć tylko o świętym spokoju i błogim lenistwie.

Może być tak, że idealne okażą się nostalgiczne wakacje, czyli powrót w miejsce, w którym kiedyś odpoczywałaś lub też zdecydowanie lepszym wyborem będzie wyjazd do całkiem nowego regionu świata, bo najlepiej czujesz się odkrywając egzotyczne miejsca.

Jedni za idealny uważają zorganizowany wypoczynek z biurem podróży, podczas którego wszystko jest dokładnie zaplanowane i niczym się nie trzeba martwić. Inni wolą wakacje planowane na własną rękę, mające tę zaletę, że dają większą swobodę i możliwość dokładnego dopasowania sposobu odpoczywania do własnych potrzeb.

Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem?

Inne jest także podejście do planowania wakacji.

Nie brakuje kobiet czerpiących ogromną radość z planowania wakacji. Dzięki temu mogą ciszyć się z powodu planowanego wypoczynku na wiele tygodni przed wyjazdem. Obok nich są osoby, które decyzje o wyjeździe podejmują na ostatnią chwilę, spontanicznie się pakują i wyjeżdżają tam, gdzie w danym momencie zapragną.

Z rodziną/ przyjaciółmi?

Dla jednych idealne wakacje to takie spędzane tylko z najbliższymi osobami – partnerem, dziećmi, dla innych najlepszy jest urlop wśród sporej grupy przyjaciół.

Niektórzy nie wyobrażają sobie wyjazdu na wakacje w pojedynkę, dla sporej grupy osób to jedyny sposób, by wypocząć. Nie brakuje też takich, którzy uważają, że wakacje z najbliższą rodziną są nudne, że najlepiej wyjechać w kilka zaprzyjaźnionych rodzin, by naprawdę dobrze się bawić. I każda z osób ma rację! Bo to, co dobre dla Ciebie nie jest koniecznie idealne dla mnie…

Sposobów wypoczywania jest wiele. To, który wybierzemy uzależnione jest od naszych preferencji i temperamentu.Warto podjąć dobrą decyzję, by zaplanowany urlop był naprawdę dobry, jeśli nie najlepszy w życiu! Zwłaszcza jeśli ma się 34 lata 🙂 Bo wtedy na najlepsze wakacje w życiu masz szczególnie duże szanse. 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>