Główne menu

Art. sponsorowany
Materace do spania – jak wpływają na zdrowie organizmu?

Człowiek spędza niemal 1/3 życia śpiąc, dlatego dobór materaca jest tak ważny dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Sen stanowi kluczową czynność i choć podczas niego traci się świadomość, w organizmie zachodzi szereg zjawisk. Jak ergonomiczny materac może wpłynąć na Twoje zdrowie? Przekonaj się!

Pozycja podczas snu jest niezwykle ważna, aby rano budzić się wypoczętym i bez bólów mięśniowo-stawowych. Wysokiej jakości materace do spania to również profilaktyka wad postawy i licznych schorzeń przewlekłych. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób materac oddziałuje na zdrowie użytkownika!

Materace do spania a pozycja podczas snu

Zbyt miękkie lub zbyt twarde materace do spania sprawiają, że ciało znajduje się w nieergonomicznym ustawieniu. Jest zbyt zapadnięte lub poszczególne jego odcinki nie przyjmują fizjologicznych krzywizn. Sprawia to, że rano obudzisz się niewyspany, zmęczony, mogą pojawić się bóle stawów i mięśni. To problem zwłaszcza dla osób z przewlekłymi schorzeniami narządu ruchu, np. chorobą zwyrodnieniową stawów. Wskutek złej pozycji podczas snu objawy takich schorzeń nasilają się.

Jeśli natomiast przesypiasz noce na materacu z licznymi strefami twardości, dopasowanym idealnie do potrzeb Twojego ciała, masz gwarancję, że Twoje stawy znajdują się w jak najlepszej, ergonomicznej pozycji. To również profilaktyka wad postawy – tak u osób dorosłych, jak i u dzieci czy młodzieży.

Bez względu na to, czy decydujesz się na materac sprężynowy, sprężynowy kieszeniowy, z pianki termoelastycznej czy pianki wysokoelastycznej, zwróć uwagę, aby miał strefy twardości i był wykonany z tworzyw najwyższej jakości.

Materace do spania a schorzenia przewlekłe

Odpowiedni materac do spania wpływa nie tylko na pozycję podczas snu i układ ruchu. Jeśli będzie wykonany z profesjonalnych, dobrych materiałów, stanowi kluczowy sposób na łagodzenie objawów chorób takich jak:

  • astma oskrzelowa;
  • alergie, w szczególności wziewne i kontaktowe;
  • przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP);
  • atopowe zapalenie skóry;
  • łojotokowe zapalenie skóry;
  • egzema;
  • żylna choroba zakrzepowo-zatorowa.

I wiele innych. Wszystko przez to, że dobrej jakości tworzywa zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i tworzą środowisko niesprzyjające gromadzeniu się wilgoci czy namnażaniu roztoczy. Przy zakrzepach ogromne znaczenie ma natomiast nacisk materaca na ciało. Jeśli zmagasz się z chorobami przewlekłymi, świetnym wyborem będą materace o statusie medycznym.

Materace do spania a samopoczucie

Na koniec należy wspomnieć, że zdrowy, nieprzerwany sen jest gwarancją dobrego samopoczucia już od samego rana. Człowiek budzi się wyspany, pełen energii i motywacji do działania, co przekłada się korzystnie na relacje interpersonalne, osiąganie wyznaczonych celów i życie zawodowe. Jeśli każdego ranka chcesz cieszyć się nadchodzącym dniem, a nocą komfortowo wysypiać, koniecznie kup dobry, sprawdzony materac do spania.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>