Główne menu

Mężczyzna lubi duże piersi? Naukowcy rozpracowali ten TYP!

Piękny biust jest atrybutem każdej kobiety. Jest pociągający dla mężczyzn, co wydaje się zrozumiałe i nie trzeba tego tłumaczyć. Większość panów nie ukrywa, że wystarczające dla nich są piersi w najczęściej spotykanym rozmiarze – czyli nie za małe, ale też nie za duże, średnie. Nie brakuje też takich, którzy uznają TYLKO największe rozmiary. Naukowcy zafascynowani postawą miłośników ogromnych biustów odkryli coś ciekawego, co niestety nie wszystkim się spodoba….

Mężczyzna lubi duże piersi?

Duży biust woli…głodny mężczyzna

Pierwsze zaskakujące odkrycie naukowców.

Mężczyźni, preferujący duży biust, to osobnicy….niedożywieni.

Tak, wiem, brzmi niesamowicie…absurdalnie, ale okazuje się, że coś w tym jest.

Biust od zawsze stanowił „zbiór rezerw tłuszczowych”, czyli zabezpieczenie na chude lata. Tezę tę łatwo tłumaczy się tendencją do utraty rozmiaru piersi wraz ze spadkiem masy ciała. I na odwrót – zaklinanie ciastek, by odkładały się właśnie w biuście, a nie na udach…Zazwyczaj niestety bezskutecznie.

Brytyjscy naukowcy zbadali grupę mężczyzn zarówno głodnych jak i najedzonych. Okazało się, że ci, którzy nie byli syci, preferowali duże biusty.

Aż chce się napisać – postaw swojemu mężczyźnie michę pełną dobrego jadła i….być może szybko zmieni swoje preferencje.

 

Duży biust jest preferowany przez gorzej zarabiających mężczyzn

Psychologowie Viren Swami i Martin Tovée zbadali, jak wykonywana praca i zarobki mężczyzn wpływają na ich preferencje podczas wyboru idealnej partnerki.

Przeprowadzili dwa eksperymenty, w których zbadali zachowanie mężczyzn, którym odebrano dobra materialne. W pierwszym z nich badano związek między bezpieczeństwem finansowym a preferencjami mężczyzn w zakresie rozmiaru piersi. Zbadano 266 mężczyzn różniących się statusem społecznym-ekonomicznym ocenionym na niski, średni i wysoki. Każdemu pokazano animowane postaci kobiet, które różniły się rozmiarem piersi. Następnie poproszono ich o ocenę ich atrakcyjności w skali od 1 do 5.

Okazało się, że mężczyźni o niższym statusie społeczno-ekonomicznym ocenili większe piersi jako bardziej atrakcyjne niż panowie lepiej zarabiający.

Duży biust poszukiwany przez…seksistów

Przyznanie się do preferencji dotyczących wielkości biustu wymarzonej kobiety może zdradzić również męski sposób myślenia…w ogóle.

Okazało się, że w badaniach przeprowadzonych w 2013 roku, w których wzięli udział mężczyźni w wieku od 18 do 68 lat, duże kobiece piersi okazały się atrakcyjniejsze dla panów o seksistowskich poglądach. Grupa ta odbierała panie hojniej obdarzone jako słabe, łatwe do „uformowania” według męskiego gustu i uległe.

Czy rozmiar biustu ma naprawdę znaczenie?

Na koniec, by przełamać powyższy ton, inne wyniki badań. Według profesora University of Cambridge, Davida Bainbridge’a rozmiar biustu nie ma znaczenia. Jednak uwaga, tylko dla wystarczająco inteligentnych mężczyzn.

Odkrywcze? Chyba nie bardzo…

Inteligencja kobiet dla inteligentnych panów (i tu należy postawić nacisk na słowo „inteligentny”) jest dużo ważniejsza niż rozmiar kobiecego biustu.

Naukowcy badający biologię ewolucyjną podkreślają, że wbrew pozorom i znacznie starszym badaniom, duży biust nie gwarantuje sukcesu kobiet w roli mamy. Wszak to właśnie po to zostały stworzone piersi – do wykarmienia potomków. W tym samym celu mamy talie i biodra…Proporcje bioder do talii uważane za najatrakcyjniejsze przez mężczyzn pokrywają się z tymi, które gwarantują najłatwiejszy poród.

Wracając do meritum, duże piersi, według naukowców, nie są miarą sukcesów w rodzicielstwie. Dużo ważniejsza pod tym względem jest inteligencja. Można pokusić się o rozwinięcie tej myśli – istotniejsza zawsze jest inteligencja. I na tym może zakończmy…

  16 komentarzy

 • Anonimowa A.

  Większość układa się w dość zgrabną całość, kiedy człowiek pomyśli. Nawet ten głód 😛 ale w kwestii inteligencji odkryli Amerykę, pogratulować 😀

 • Ultra

  Zawsze uważałam, że najbardziej seksowny organ u kobiety to mózg. I nawet największy biust tego nie przebije.
  Serdecznie pozdrawiam

 • Paula

  Słyszałam, że ci, którym brakowało matki lubią duże biusty…. Możliwe, ze to prawda, analizując facetów, których znam ;-).

 • jotka

  Ne znam aż tylu mężczyzn ani tym bardziej ich preferencji, aby zająć stanowisko…

 • oironio

  Generalnie zawsze bawią mnie takie artykuły. 😀

 • Mozaika Rzeczywistośći

  Przy takich badaniach zastanawiam się czasem czy to nie jest wynik nadmiaru wolnego czasu naukowców. Tak czy siak wyniki są ciekawe, choć przynajmniej w jakiejś mierze do logicznego wytłumaczenia.

  Bo najważniejsze to jest to, co ma się wewnątrz, też jak się odnosimy do innych i tym podobne sprawy, a nie tylko wielkość biustu u pań czy męskich atrybutów.

  🙂 Miejsca wystarczy dla sporej liczby obserwatorów, nie ma co.

  Pozdrawiam!

 • bagienny

  Brałem kiedyś udział w badaniu – było dość długie i skomplikowane (poza tym rozciągało się na tygodnie), ale to co mi zapadło w pamięć. Szliśmy ulicą i mieliśmy jakieś zadanie. Przeszły koło nas trzy kobiety (w jednym rządzie), po zakończonym zadaniu spytano się czy widzieliśmy jakieś kobiety oraz jeżeli tak, to która była najatrakcyjniejsza. Mój wybór padł na dziewczynę z obfitymi piersiami – ale przy podawaniu szczegółów, ubioru, kolorów etc. w ogóle nie opisałem wielkości jej piersi. Na koniec zapytano się mnie jakiej wielkości były te piersi i nie potrafiłem odpowiedzieć, a powiedziałem takie detale jaki rodzaj buta i jak wysoko były naciągnięte skarpetki ;]

 • Damskie Sprawy

  Kobiecy biust to przede wszystkim ozdoba kobiet, która przyciąga uwagę mężczyzn. A pociągający to jest przede wszystkim charakter i mózg.

 • werd

  A ja tam lubię małe piersi 🙂

 • ina

  Z moich obserwacji: coś może w tym być… A zdaje się, że ja jestem w najgorszej sytuacji mam biust w rozmiarze H…

 • Magda

  Zabieg powiększania piersi jest bardzo bezpieczny, sama wykonywałam go 2 mś temu, bo zawsze marzyłam mieć duże ładne piersi. Zabieg jest robiony pod znieczuleniem i po za-biegu nie miałam żadnych komplikacji, wszystko ładnie się zagoiło. Zabieg robiłam w w klinice REKLAMA

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>