Główne menu

Mężczyźni w „ciąży spożywczej” są lepszymi kochankami. Tak mówią badania

Chyba już mnie nic nie zaskoczy. Tylko posłuchajcie….

Naukowcy odkryli, że mężczyźni z mięśniem piwnym, czyli z wyraźnie wyeksponowanymi brzuchami są….uwaga, lepszymi kochankami. Jakim cudem? I co ma brzuch do sypialnianych umiejętności?

Wydawać by się mogło, że kobiety zdecydowanie preferują dobrze zbudowanych mężczyzn. Szeroka klata, kaloryfer, czyli wyraźnie zarysowane mięśnie brzucha…itd. Okazuje się, że to może być błąd. Stąd drogie panie, od dzisiaj apel o zmianę swoich upodobań i szukanie dżentelmenów, którzy mają większe brzuchy.

Dlaczego?

Naukowcy z Uniwersytetu Erciyes w Kayseri w Turcji zbadali 200 mężczyzn i porównali ich wskaźnik masy ciała (BMI) oraz sprawność seksualną. Odkryli szokującą prawdę. Mężczyźni z większymi brzuchami i nadwagą okazywali się sprawniejszymi kochankami, mogli bowiem…uprawiać seks dłużej, średnio przez 7,3 minuty. Tymczasem szczupli mężczyźni zdecydowanie częściej cierpieli na przedwczesny wytrysk.  Średnia dla nich to jedynie 2 minuty.

Dlaczego większa ilość tłuszczu korzystnie wpływała na sprawność seksualną? Wszystko z powodu większej ilości estradiolu, hormonu, który hamuje orgazm.

Nic tylko jeść?

Niekoniecznie…

Większa waga niekorzystnie wpływa na ilość testosteronu i tym samym męskie libido. Nie wspominając o tym, że nadmierna waga jest…ogólnie niezdrowa i skraca życie.

  10 komentarzy

 • Mozaika Rzeczywistośći

  No to ciekawe wyniki badań, nie ma co. 🙂 Bo wpisuję się w ten drugi trend raczej, Pewnie, nadwaga nawet jeśli ma jakiś plus, to więcej ma wad, prowadzi do różnych nieciekawych schorzeń i problemów.

  🙂 No nie wiem czy byłaby zachwycona, gdyby ktoś jej zdjęcia robił. Poza tym to był taki szok znów, że nie myślałem o takich rzeczach.

  Cóż, na razie nie mogę się wypowiadać jak się dziś wychowuje dzieci, bo nie posiadam takowych. Pewne sprawy przemawiają według mnie jednak za tym, że dziś jest to sprawa nieco trudniejsza.

  Pozdrawiam!

 • jotka

  Trudno zabrać głos w tej kwestii, trzeba by przetestować obie opcje 😉

 • oko

  chudy jestem niemożebnie – aż nie wypada się wypowiadać, bo to może być zawiść jakaś, albo coś jeszcze gorszego.
  pomiar czasu wydaje mi się cokolwiek… niesmaczny? albo niewiarygodny.

 • Kornelia Pikulik-Czyż

  Ciekawe obserwacje. 🙂

 • Mru

  Jej, nie wiedziałam, że się na taki temat badania robi 😀

 • Kinga K.

  Wiele jest ogólnie teorii na takie tematy,ale jak dla mnie są to właśnie teorie. U jednego mężczyzny może to być prawdą, u drugiego nie.. 😉

 • Milena M

  Ciekawe czy badali mężczyzn w tej samej grupie wiekowej.

 • L.B.

  Ja tam jednak wolę kaloryferek niż bębenek ;D.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>