Inf. prasowa Mikropigmentacja – makijaż medyczny włosów
Stres, zła dieta, hormony i wiele innych czynników sprawia, że coraz więcej osób zmaga się z problemem wypadania włosów lub nawet łysienia. Nie w każdym przypadku kuracja preparatami czy lekami daje oczekiwany rezultat, z kolei przeszczep włosów nie może zostać wykonany u każdego pacjenta. W takim wypadku warto zapoznać się z nowoczesną metodą imitacji owłosienia skóry głowy, jaką jest mikropigmentacja.
Imitacja owłosienia skóry głowy – mikropigmentacja
Mikropigmentacja jest sposobem na imitację owłosienia skóry głowy. Dzięki makijażowi medycznemu możliwe jest uzyskanie efektu strzyżonego włosa na głowie oraz zamaskowanie przerzedzenia na skórze głowy. Zabiegowi mogą się poddać mężczyźni, którzy nie czują się komfortowo z przerzedzonymi włosami czy całkowitym wyłysieniem. Mikropigmentacja pomoże także paniom, które optycznie chcą zagęścić długie włosy.
Makijaż medyczny włosów – zalecenia
Mikropigmentacja włosów jest odpowiednia zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy borykają się z problemem nadmiernej utraty włosów. Można ją wykonać na wszystkich rodzajach włosów oraz w czasie każdego etapu utraty włosów. Makijaż medyczny odpowiedni jest dla osób w każdym wieku i dla wszystkich kolorów oraz rodzajów skóry.
Przebieg zabiegu
Zabieg mikropigmentacji poprzedza konsultacja, podczas której omawiane są przede wszystkim oczekiwania pacjenta dotyczące zabiegu i jego efektów. W trakcie trwania zabiegu używane są wyłącznie nieorganiczne barwniki. Makijaż medyczny wykonywany jest przez specjalistę, który specjalnym urządzeniem wtłacza w skórę głowy indywidualnie dobrane barwniki, które imitują włosy. Efekt, jaki daje mikropigmentacja, sprawia, że włosków powstałych w wyniku makijażu medycznego nie da rozróżnić się od pozostałych, nawet gdy przyglądamy się im z bardzo bliska.
Efekty mikropigmentacji włosów:
- włosy bardziej gęste – w przypadku ich przerzedzenia,
- brak jasnych miejsc prześwitujących przez rzadko rosnące włosy na skórze głowy,
- uzyskanie efektu strzyżonego włosa na głowie – w przypadku całkowitego braku włosów,
- ukrycie łysienia na czubku głowy i zakolach,
- ukrycie braków włosów w przypadku łysienia plackowatego,
- kamuflowanie łysienia rozproszonego, blizn oraz plam.
Mikropigmentacja – inne zastosowania
Najczęściej zabieg mikropigmentacji wykonuje się na skórze głowy. Jednak nie jest to jedyne możliwe zastosowanie makijażu medycznego. Ekspert z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Katowicach podkreśla, że mikropigmentację wykonać można także w celu rekonstrukcji kształtu i koloru warg czy do odtworzenia brodawki sutkowej w czasie rekonstrukcji piersi po mastektomii.
Czas trwania zabiegu
Czas zabiegu mikropigmentacji uzależniony jest od ilości mieszków włosowych, które mają powstać dzięki makijażowi medycznemu. Zabieg może trwać od godziny do sześciu. Przed jego rozpoczęciem należy poddać pacjenta znieczuleniu miejscowemu.
Zostaw komentarz