Główne menu

Miłość od pierwszego wejrzenia – czy istnieje?

Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Na zasadzie patrzysz i wiesz. To jest on/ona. Z tą osobą najpewniej zbudujesz satysfakcjonujący związek. Czy patrząc ten jeden raz, po raz pierwszy można dojść do wiążących wniosków? Czy można mieć pewność, że będziecie razem?

miłość od pierwszego wejrzenia

Miłość od pierwszego wejrzenia czy zauroczenie?

Wszystko ma swój początek. Miłość także. Zazwyczaj zaczyna się od zauroczenia. Jednak oczywiście nie zawsze. Niekiedy początkiem miłości jest po prostu przyjaźń. Ktoś długo się zna, rozmawia, rozumie, spędza ze sobą czas i później pstryk. Coś się przestawia.

Osoba bliska całkowicie innym sensie staje się obiektem westchnień. Jak to w życiu różnie bywa.

Częściej jednak bywa chyba inaczej. Najpierw ktoś wpada nam w oko, a później daną osobę poznajemy. I albo okazuje się, że serce podpowiadało dobrze, albo wprost przeciwnie. Miłość od pierwszego wejrzenia, która okazała się zauroczeniem, stała się doskonałą podstawą do zbudowania czegoś większego.

Bywa też tak, że miłość od pierwszego wejrzenia pozostaje w strefie fantazji. To częste w okresie nastoletnim, kiedy młode osoby marzą o kimś, wyobrażają sobie bycie razem, wspólnie spędzony czas. Wyobraźnia i kreowanie wspólnej przyszłości jest pożywką do uczucia, które bywa silne, szaleńcze, ale równie często mocno nietrwałe.

Przecież musi się podobać

Ktoś z kim będziemy tworzyć związek musi się nam podobać. I właśnie z tego powodu mówimy o miłości od pierwszego wejrzenia. To sytuacja, kiedy patrzysz i wiesz. Widzisz i rozumiesz.

To porozumienie bez słów. Coś, co zdarza się niezwykle rzadko, ale jednak. Rozpoznajesz swoją pokrewną duszę, kogoś ci szczególnie bliskiego z daleka. Widzisz i czujesz tę magię, połączenie. To proste czytanie z czyichś oczu, rezonowanie z drugą osobą.

Gdy żyje się na tym świecie, to można wiele powiedzieć o ludziach. Potrafimy już rozpoznać pewne typy. Przyporządkować innych do grup. Choć nie zawsze takie etykietowanie jest prawidłowe i można nierzadko się zdziwić. Pierwsze wrażenie bywa bowiem mylące. Niewątpliwie jednak najczęściej wraz z wiekiem nabywamy sprawność w ocenie.

I tak zwyczajnie swój ciągnie do swojego. Podobają się nam osoby, które wydają się nam podobne do nas samych.

Miłość od pierwszego spojrzenia jest możliwa

To dlatego nie brakuje par, które budują satysfakcjonujące związki, a których początki były jak w komedii romantycznej. Jak w bajce. On spojrzał, ona zobaczyła, początkowo z nieśmiałością, a potem siłą przeszywającą kogoś na wylot… On wiedział, ona też miała świadomość. Że to to.

Czasami scenariusz był inny. Pierwsza rozmowa kończyła nadzieję na coś więcej.

Perspektywa pięknego finału rozpryskiwała się niczym pęknięcie bańki mydlanej. Jednak nie zawsze bywało tak źle. Czasami pierwsze wejrzenie stanowi początek czegoś więcej.

Wspólne bycie razem tak właśnie się zaczyna.

Co mówią badania? Miłość od pierwszego wejrzenia

Według badań psychologicznych miłość od pierwszego wejrzenia naprawdę istnieje. Może nas uderzyć jak grom z jasnego nieba. Nogi się uginają, serce bije mocniej, rumienimy się…To się wszystko dzieje!

Nie znamy kogoś, a ta osoba wydaje się nam znajoma. Jakbyśmy zawsze byli najlepszymi przyjaciółmi. Czasami potwierdza też to rozmowa. Widzimy się pierwszy raz, a nie umiemy przestać gadać. Możemy przegadać całą noc… Pragniemy też czegoś więcej, ale już sama rozmowa jest satysfakcjonująca. Zachwycamy się sobą.

Czasami miłość od pierwszego wejrzenia ma szybki finał. Innym razem trwa przez lata i jest najbardziej romantycznym początkiem, jaki umiemy sobie wyobrazić.

Co ciekawe, jeśli jesteśmy przy nauce, to udowodniono, że częściej przy pierwszym wejrzeniu zakochują się mężczyźni. Kobiety są bardziej zdystansowane, rzadziej zdarza się im tego typu uczucie i tak silne zauroczenie kimś. To dlatego, że panowie (w uproszczeniu), ale jednak są wzrokowcami, a kobiety…potrzebują rozmowy, zrozumienia,
zakochują się…słuchając, nie tylko patrząc.

Miłość od pierwszego wrażenia zdarza się. Nie tylko nastolatkom. Bywa szaleńcza, ale również zamienia się w długoletni związek, miłość, miłość od pierwszego wejrzenia, jak wygląda miłość od pierwszego wejrzenia

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>