Główne menu

A może film na Walentynki? 7 propozycji specjalnie dla Was

„Niezgodna” (2014)

niezgodaCiekawa kreacja przyszłości, w której świat składa się z 5 frakcji. Każde dziecko wychowuje się w rodzinie należącej do określonej grupy, z czasem gdy dorasta, samo decyduje, czy zostaje w danej grupie społecznej, czy dołącza do innej.

Dramat młodej Tris polega na tym, że podczas testu sprawdzającego jej predyspozycje, który ma pomóc jej w wyborze, okazuje się, że nastolatka ma cechy charakteru, które nie pozwalają jednoznacznie ocenić, do jakiej grupy powinna trafić. Jest niezgodna.

Tris postępuje zgodnie z podpowiedzią serca i tu…zaczyna się z jednej stronie niesamowita przygoda, a z drugiej jej osobisty dramat. Jest zauroczenie, miłość, próby zawarcia przyjaźni, walka z własnymi słabościami, spisek, zdrada, czyli wszystko to, czego potrzeba, żeby film trzymał w napięciu.

Warto obejrzeć, by stawić czoła niewygodnym pytaniom, skonfrontować własny system wartości z tym, co niesie fabuła. Warto również po to, by mocno się przytulić do partnera i dobrze się bawić.

 „Bezpieczna przystań” (2013)

b780157af9-Bezpieczna-przystanGdy do małego miasteczka przyjeżdża piękna nieznajoma, zawsze musi to wzbudzić sensację. Kobieta jest wycofana, cicha i nie chce poznawać nowych osób.

Pewnego dnia los jednak decyduje za nią i stawia na jej drodze mężczyznę, Alexa, właściciela małego sklepiku, samotnie wychowującego dwójkę dzieci.

Gdy kobieta zaczyna otwierać się przed mężczyzną, nagle wszystko zaczyna się psuć, widmo przeszłości nie daje im spokoju.

Fabuła filmu oparta jest na książce Nicholasa Sparksa.

Jak wypada w praktyce ten przekład, melodramat z thrillerem w tle? Warto sprawdzić i wyrobić sobie własną opinię!

„Julie i Julia” (2009)

juliaMłoda sekretarka postanawia odmienić swoje życie i zacząć robić coś, co będzie „ważne”. Ma dość stagnacji, dni, które wyglądają tak samo, nudy i przewidywalności. Postanawia przez rok przygotować wszystkie dania z książki jej idolki, w ten sposób poznając kuchnię francuską. Nie jest to proste zadanie i mocno miesza w jej codzienności. Wszystkie swoje doświadczenia kobieta opisuje na blogu, zyskując szerokie grono odbiorców.

Film został zainspirowany dwoma prawdziwymi historiami.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>