Główne menu

A może film na Walentynki? 7 propozycji specjalnie dla Was

„Iris” (2001)

Iris_posterTo film ciekawy, skłaniający do refleksji, wzruszający i zabawny, nie sposób pozostać obojętny.. To opowieść o znanej powieściopisarce XX wieku Iris Murdoch, jednak nie o jej twórczości, ale o pierwszych i ostatnich chwilach z Johnem Bayleyem, z którym Iris przeżyła 40 lat.

Mimo że Iris oraz John to dwie przeciwności, których nikt nie łączyłby w parę, to świetnie się rozumieli i spędzali ze sobą czas z wielką przyjemnością. Jest to jeden z tych filmów, które trzeba zobaczyć.

„Wyścig z czasem” (2011)

wyscig z czasemWszyscy wiemy, co jest najcenniejsze – czas. Tego nigdy za wiele, jednak gdyby ograniczyć nasz czas do granic możliwości? To co wtedy?

Akcja filmu toczy się w przyszłości, w której najbogatsi mają czas na wszystko – spotkania, zabawę, odpoczynek. Natomiast biedota budzi się z obawą, czy przeżyje i na co tak naprawdę może sobie pozwolić. To okrutna wizja, w której czas staje się dosłownie pieniądzem, czasem się płaci, na przykład dwie godziny z życia trzeba poświęcić na przejazd autobusem.

Śmiertelne odliczanie rozpoczyna się w dniu 25 urodzin. Wtedy startuje zegar, który jest bezlitosny.

Ciekawy pomysł na film, jak jednak sprawdzają się aktorzy, czy fabuła wciąga? Sprawdźcie.

Co polecacie na Walentynki? Dodacie coś do tej listy?

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>