Główne menu

Myj twarz…olejem? To nie pomyłka

Coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie oleju na stan skóry, włosów i paznokci. Dobrze dobrany olej może poradzić sobie z wieloma problemami zdrowotnymi – łupieżem, wysuszonym naskórkiem, swędzeniem po ugryzieniu owadów. Od pewnego czasu dermatolodzy potwierdzają, że oleje mogą również świetnie oczyszczać skórę. Jak to możliwe?

Brzmi niedorzecznie? Jak myć skórę przy użyciu oleju? Przecież olej jest tłusty.

myj

Tymczasem coraz więcej osób wraca do naturalnych, w pełni bezpiecznych sposobów pielęgnacji ciała. Oleje czyszczące są jedną z propozycji, która coraz chętniej jest polecana:

  • do mycia twarzy,
  • do usuwania makijażu,
  • demakijażu oczu (jednak uważaj, jeśli masz szkła kontaktowe!)

Oleje czyszczące mają tę zaletę, że nie podrażniają skóry i nie wysuszają jej tak jak często jest w przypadku tradycyjnych środków stosowanych do usuwania makijażu. Poza tym oleje nie pozbawiają skóry jej naturalnych barier ochronnych. Dbają o odpowiednie nawilżenie i chronią delikatny naskórek przed wpływem czynników zewnętrznych.

Dermatolodzy podkreślają, że oleje są doskonałe do każdego rodzaju skóry – suchej, wrażliwej, podrażnionej, a nawet tłustej. Mogą być szczególnie korzystne dla osób mających problem z łuszczycą i egzemą, to dlatego, że są wolne od często stosowanego w preparatach dla skóry wrażliwej składnika sodium laureate sulfate, który często drażni skórę i powoduje na niej szereg problemów.

Jakich olejków używać?

  • olej rycynowy – szczególnie do skóry tłustej i trądzikowej,
  • olej z pestek winogron – do zapobiegania zmarszczkom,
  • olej z jojoba – do suchej i skłonnej do podrażnień skóry,
  • olej ze słodkich migdałów – do zmęczonej, skłonnej do podrażnień skóry

Jak myć twarz olejami?

Kilka kropel wyciskamy na dłonie i nakładamy na wilgotną skórę twarzy. To ważne, żeby skóra była wilgotna, bo w ten sposób zadbasz o dobre działanie oleju, dodatkowo nawadniając naskórek. Spłukujemy letnią wodą i delikatnie osuszamy.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>