Główne menu

Na co pomaga sok z aloesu? Sprawdź!

Aloes to dobrze znany sukulent, wykorzystywany na szeroką skalę w kosmetyce. Można go spotkać w naturalnym środowisku, czyli w tropikach. Z jego liści pozyskuje się lepką, gęstą ciecz, która ma szerokie właściwości lecznicze. Wiele osób zastanawia się na co pomaga sok z aloesu? Jeśli chcesz wiedzieć, czytaj dalej.

Jak powstaje sok z aloesu?

Sok z aloesu pozyskuje się z liści aloesu poprzez ich miażdżenie, mielenie lub kruszenie. Następnie powstały płyn się oczyszcza i filtruje, żeby uzyskać wartościowy, dobrej jakości sok. Uzyskany zapach i smak są na tyle łagodne, że w finalnej formie zyskują szerokie zastosowanie pod postacią cennego soku.

Na co pomaga sok z aloesu?

Sok z aloesu pozwala przywrócić utraconą harmonię ciału. Ma alkaliczne pH, które neutralizuje kwaśny, dużo częściej występujący odczyn. W ten sposób można go umieścić obok innych cennych składników pokarmowych – sałat, roślin strączkowych, orzechów, nasion.

Po drugie ułatwia detoksykację, zapewnia optymalne nawodnienie, które ma kluczowy wpływ na dobre samopoczucie. Sok z aloesu sprawdza się jako doskonały napój, idealny do spożycia po posiłku.

Po trzecie pozwala dostarczyć mnóstwo składników odżywczych (np. miedź, wapń, chrom, sód, selen, magnez, potas, mangan, cynk, przeciwutleniacze i witaminy – B, C, E, kwas foliowy), które dbają o dobra kondycję organizmu. Doskonale wpływa na kondycję wątroby, zapewniając jej najlepsze warunki do pracy.

Sok z aloesu przeciw cukrzycy i na trawienie

Po czwarte sok z aloesu pozwala kontrolować poziom cukru we krwi, chroniąc tym samym przed stanem przedcukrzycowym i cukrzycą typu 2.

Poprzez zwiększenie ilości wody w jelitach usprawnia perystaltykę i dba o systematyczne opróżnianie. Jak żaden inny naturalny środek chroni przed zaparciami, nawet tymi przewlekłymi. Dodatkowo wspomaga funkcjonowanie zdrowych jelit bakteryjnych, dbając o równowagę jelitową, która ma bezpośredni wpływ na odporność organizmu. Co jeszcze? Chroni przed zgagą, a także przed przykrymi objawami jelita drażliwego.

na co pomaga sok z aloesu

Sok z aloesu stosowany zewnętrznie ma korzystny wpływ na kondycję skóry. Walczy z trądzikiem oraz takimi zmianami, jak: łuszczyca i zapalenie skóry (szczególnie skutecznie minimalizuje rumień). Dodatkowo zawiera składniki, które chronią skórę przed negatywnym wpływem promieni UV.

Wzmacnia skórę, chroniąc ją przed przedwczesnym starzeniem. Udowodniono, że systematycznie nakładany podnosi  produkcję kolagenu i poprawia elastyczność skóry. Stosowany miejscowo leczy oparzenia, zwłaszcza te wywołane przez promienie słoneczne. Wykazano, że może skrócić czas gojenia ran o 9 dni w porównaniu z innymi metodami.

Dodatkowo, przeprowadzono badanie, które wykazało, że sok z aloesu pomaga zmniejszyć zapalenie dziąseł.

Pij sok z aloesu na zdrowie

Warto włączyć sok z aloesu do codziennego menu. Pijąc go po treningu, dostarczamy mnóstwo cennych witamin i wspomagamy funkcjonowanie całego ciała.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>