Główne menu

Na czym polega kaligraficzne cięcie? Ratunek dla cienkich włosów?

Kaligraficzne cięcie to hit ostatnich miesięcy polecany kobietom z cienkimi włosami. Ma dodawać objętości, sprawiać, że fryzura będzie wyglądać na zdrowszą, a końcówki rzadziej będą się rozdwajać. Inne plusy? Łatwiejsze układanie, wykorzystujące indywidualny kierunek wzrostu włosów, bez konieczności używania szczotki. Brzmi za dobrze, żeby mogło być to prawdziwe?

Kaligraficzne cięcie – nowy pomysł na cienkie włosy

Kaligraficzne cięcie to nic innego jak „Caligraphy Cut” uważane za największą rewolucję ostatnich lat w świecie fryzjerskim.

To technika, która zamiast wykorzystywania nożyczek do cięcia włosów, bazuje na innym narzędziu – kaligrafie. Specjalny nóż stworzony do potrzeb tej metody fryzjerskiej, podobny do małej piłki, a niektórym przypominający również pióro, nie tnie włosów prosto, ale ukośnie, w taki sposób, by dodać im objętości i sprawić, że cienkie włosy będą wyglądać bardziej okazale, staną się sprężyste i silne. Poprzez wykorzystanie naturalnego kierunku włosów, uzyskuje się warstwy, które są płynne, fryzura pozbawiona jest ostrych cięć.

Dobry stylista jest w stanie tak przyciąć włosy, by później układały się w wybranym kierunku bez potrzeby ich codziennej stylizacji. I to nawet przez 2 miesiące od wizyty u fryzjera!

Cięcie kaligraficzne to pomysł niemieckiego fryzjera Franka Bormana. W Polsce coraz więcej salonów proponuje usługę cięcia kaligraficznego.

 

kaigraficzne cięcie

Dla kogo kaligraficzne cięcie?

 • dla kobiet, które mają cienkie włosy,
 • dla pań chcących zwiększyć objętość fryzury,
 • dla kobiet chcących, by włosy „układały im się same”,
 • pragnących do minimum ograniczyć czas poświęcany na układanie włosów.

  2 komentarze

 • jotka

  Piękne przykłady, każda fryzura mi sie podoba, ale coś nie mam szczęścia do fryzjerów lub moja głowa trudna , by dobrać właściwą fryzurę…

 • Iwona Góra Blog

  Fajny pomysł, ale te kobiety na zdjęciu nie mają wg mnie cienkich i rzadkich włosów. Cienkie to mam ja – warkocz ma 1 cm średnicy i na pewno takie cięcie mi w niczym nie pomoże 🙂
  Pozdrawiam 🙂
  https://iwonaturzanska.pl/

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>