Główne menu

Na tym świecie już nie ma wartościowych mężczyzn? Też tak myślisz?

Około 30-tki, a czasami znacznie wcześniej, wiele kobiet dochodzi do zadziwiającego, a niekiedy przykrego wniosku, że szanse na udany związek dawno minęły. Bo większość normalnych mężczyzn ma już żony i założone rodziny, a ci co pozostali…są podejrzani.

Na pewno mają poważne defekty…. Tyle lat i się nie ustatkowali? Nie ma co nawet próbować! Po co pakować się w związek z Piotrusiem Panem, narcyzem czy maminsynkiem? Gdzie znaleźć tego jedynego?

 nie ma wartościowych mężczyzn

Na odpowiedź nie trzeba długo czekać. Wiadomo jak jest! No nie da się! Normalnych facetów już nie ma! Wyginęli jak dinozaury! „Jestem sama, bo faceci są do niczego”.

Ale czy na pewno?

Statystyka robi swoje

Po pierwsze statystyka, która nam kobietom nie sprzyja.

W Warszawie na 100 mężczyzn w przedziale wiekowym 25-34 lata przypada 113 kobiet. Między 35-39 lat na 100 mężczyzn trochę mniej, bo 111 pań. W całej Polsce na każde 100 mężczyzn przypada 107 kobiet. 

Ilu z wymienionych mężczyzn chce się wiązać na stałe? Według statystyk, co 4-5 nie jest zainteresowany założeniem rodziny. Powody są bardzo różne…

 

Złe podejście

Wielu mężczyzn na wstępie odrzuca opcję wiązania się z kobietą, która podchodzi do tematu, jak do zakupów. Postawa wybrednego selekcjonera, przebierającego ze znudzoną miną w tłumie nie budzi sympatii. Podobnie jak desperackie dążenie do tego, by „faceta usidlić” typowe dla wielu kobiet niemających czasu do stracenia. Łatwo zrozumieć tę postawę, jednak nie zmienia to faktu, że z punktu widzenia ewentualnego kandydata nie budzi ona sympatii.

Problemem jest również naiwna, idealistyczna wizja związku, czyli wypatrywanie księcia na białym koniu, który ma odmienić życie. Nastawienie pod tytułem – „to mężczyzna  uczyni mnie szczęśliwą” – na samym wstępie stawia drugą osobę w niezręcznej sytuacji. Nie dlatego, że mężczyźni nie chcą „uratować ukochanej kobiety”, ale dlatego, że nie taki jest ich cel. I wymaganie tego od nich jest zaskakująco głupie.

Prawdziwych facetów już nie ma…?

Jak znaleźć mężczyznę w świecie, w którym prawdziwych „chłopów” już nie ma?

Oto recepta od psychologa i psychoterapeuty Wojciecha Eichelbergera:

Do mędrca przyszła trzydziestoletnia kobieta:

„- Od lat szukam mężczyzny, który sprostałby moim wymaganiom i nie znajduję – powiedziała – Jestem bardzo zdeterminowana, i nic nie znajduję…. Jestem bardzo zdeterminowana, ale nic z tego nie wychodzi.

– Powiedz mi, jakiego mężczyzny szukasz? – spytał kobietę mędrzec.

– Mądrego, silnego, zaradnego, szlachetnego, ciepłego, kochającego, wrażliwego, odważnego, pogodnego, no i…pięknego. – jednym tchem wyrecytowała kobieta.

– Znajdziesz go bez trudu. Pełno takich. – zapewnił ją mędrzec. Zdziwiona kobieta odparła:

– Jak to możliwe? Przez tyle lat nie spotkałam ani jednego!

– Dotąd nie miałaś szansy – wyjaśnił jej – Ale zdradzę ci stuprocentowy sposób na to, żeby go spotkać. Musisz tylko mi obiecać, że z niego skorzystasz, choć będzie cię to kosztować dużo trudu.

– Jeśli to jest stuprocentowy sposób, to biorę i obiecuję, że nie zmarnuję tego daru (…)

– Mądra odpowiedź. Sposób jest bardzo prosty. Jeśli chcesz spotkać mężczyznę obdarzonego tak hojnie cnotami, które wymieniłaś, najpierw musisz te wszystkie cnoty rozwinąć w sobie! Gwarantuję, że wtedy go spotkasz. Złoto ciągnie bowiem do złota, a żelazo do żelaza (…). Jeśli już to zrobisz, a jakimś dziwnym zrządzeniem losu jednak takiego mężczyzny nie spotkasz, to i tak będziesz czuła, że go spotkałaś.” W. Eichelberger, „Życie w micie”.

Jakie są zalety takiego podejścia?

Można oburzać się na powyższą opowieść, twierdząc, że jest pozbawiona sensu. Przecież tak wiele wartościowych kobiet kroczy po świecie i nie spotyka na swojej drodze godnego partnera. Nie dlatego, że są one niewystarczająco dobre, ale dlatego, że są za dobre!

Można się wkurzać, że to znowu od nas kobiet się wymaga. To my mamy coś zmieniać, trudzić się i męczyć, zamiast po prostu spotkać na swojej drodze inspirującego mężczyznę, przy którym będziemy stawać się jeszcze lepsze. Dlaczego ma być zawsze trudno? Nie może być dla nas choć raz gładko?

Okazuje się jednak, że głębsze zastanowienie się nad powyższą opowieścią daje mnóstwo cennych wskazówek, których prawdziwość i tak czujemy intuicyjnie, a których nie chcemy wcielić w życie. Oto kilka z nich:

 • chętnie rozmawiamy o tym, czego brakuje innym, ale nie mamy na to zbyt dużego wpływu,
 • nie jesteśmy w stanie zmienić nikogo, oprócz siebie,
 • praca nad sobą i własnym rozwojem procentuje niezależnie od tego, czy pozwoli znaleźć odpowiedniego mężczyznę czy też nie. Daje przy tym satysfakcję i jest najlepszą alternatywą dla narzekania na współczesnych mężczyzn i bierne czekanie.
 • jest też inna bolesna prawda: widzimy drzazgę w oku innych, a belki w swoim nie dostrzegamy…

Kryzys męskości, gdzie Ci mężczyźni…

Rozwój osobisty, o który warto zabiegać to jedno, ale kryzys męskości, który w dzisiejszym świecie jest faktem, to drugie. Psychologowie i socjologowie nie kryją, że obecnie załamanie w męskim świecie jest wyraźne i jednoznaczne.

Przechodzimy gwałtowne zmiany kulturowo-społeczne, które dla wielu mają przykre konsekwencje.  Pozbawiają jasnych wzorców i drogowskazów, jak żyć.

Jeszcze pokolenie czy dwa pokolenia temu mężczyźni mieli ściśle określone miejsce w domu oraz na rynku pracy. Wiadomo było, że chłop ma zarabiać na dom, a kobieta o niego dbać. Spoiwem związku były pieniądze, które On zapewniał, a Ona mogła czuć się dzięki nim lepiej czy gorzej „zaopiekowana”. Były też dzieci i święta instytucja małżeństwa.

Obecnie jedynym spoiwem związku może być dojrzała i głęboka miłość. Tylko ona ma szansę połączyć na trwałe dwie osoby. Pieniądze już nie spełniają takiej funkcji, od kiedy wiele kobiet świetnie sobie radzi na rynku pracy, doskonale zarabia, nierzadko więcej od partnerów. Dzieci również nie są jednoznacznym „argumentem za”, można przecież mieć potomków bez wchodzenia w związek i nikt tego nie piętnuje tak mocno, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Są również rozwody, z których coraz częściej korzystamy, bo wychodzimy z założenia, że to lepsza opcja niż trwać w nierokującym związku.

Trudności z budowaniem trwałych związków obecnie mają mnóstwo przyczyn – brak wzorców relacji opartych na dojrzałym uczuciu, niezależności finansowej, dobrym dopasowaniu i szacunku, lęk przed odtrąceniem i brak wiary w to, że istnieje możliwość zbudowania stabilnego związku. Nie pomagają również przykre doświadczenia z domu rodzinnego, chaos i niestabilność, niski poziom rozwoju dojrzałości emocjonalnej, szybkie tempo życia….

Psychologowie szukający przyczyn problemów z kryzysem męskości upatrują ich w wychowywaniu chłopców przez nowoczesne mamy – singielki. Konsekwencją tego jest brak wzorca silnego i odpowiedzialnego mężczyzny w życiu dorastającego dziecka. Chłopiec dorastający bez ojca w dorosłym życiu szuka silnej partnerki, która o niego się zatroszczy. Nie ma ambicji, by to on o nią wystarczająco dobrze zadbał.

Czyli, jak to z tymi mężczyznami? Są czy wyginęli?

Nikt nie uczy nas w szkole, jak tworzyć dojrzałe związki. Nikt nie informuje, jak ważna jest dojrzałość emocjonalna i ogłada towarzyska. Nie uczą nas, jak być empatycznym, wrażliwym, a jednocześnie nie dać się wykorzystywać drugiej osobie.

Skutek jest taki, że coraz częściej mamy kłopot nie tylko ze znalezieniem odpowiedniej osoby do zbudowania związku, ale również mamy wiele problemów, by tę relację w ogóle zbudować na stabilnych fundamentach. Stąd zwrócenie się…ku sobie i rozwój własnych umiejętności. Na tę chwilę chyba najlepsza, bo jedyna droga….

  38 komentarzy

 • jotka

  Prawdę powiedziawszy cieszy mnie, że już nie muszę szukać, bo gdy patrzę czasami na niektórych panów…ale właściwie zawsze tak było, może to w nas kobietach zatem tkwi problem?

  • lisla

   Jak kobiety w wieku 30+ mają wątpliwości, czy mogą znaleźć jakiegoś normalnego faceta w tym wieku, bo sądzą, że w tym wieku to już tylko desperaci i degeneraci, to trochę tego nie rozumiem… Bo same jesteśmy w tej sytuacji, a czy uważamy się za takie typy osób? Ja tak nie mam, więc mogę się wypowiedzieć za siebie. I dlatego też nie uważam, żeby był jakiś problem z facetami w tym wieku. Ja wiem, że ludziom różnie układa się życie, ale jak ktoś po 30-tce jest sam, to nie świadczy o tej osobie źle. Ja jestem w takiej sytuacji i nie boję się, że potencjalnymi kandydatami zostali tylko desperaci. Założyłam konto na mydwoje i tam poznałam wielu fajny facetów, to jest jakby mój sposób na znalezienie partnera. Co moim zdaniem jest słusznym posunięciem. Ale nawet w życiu codziennym spotykam ciekawych facetów, nie wszyscy są zajęci, naprawdę określenie, że w tym wieku już wszyscy są zajęci, jest fałszywym stereotypem.

   • Emilia

    Widzisz moim zdaniem troche tak jest ze nie ma normalnych facetów. Ja zajmuje sie rozwojem osobistym i zawsze byłam tresowana przez rodzine, pracodawców do doskonałosci. Dzisiaj jak patrze na facetów to brak mi słow. Nie lubie jak ktos mi mówi co mysle, co czuje itd. Wiec tak faceci chca kobiety, chca sie nia nawet opiekowac ale mna jest sie ciezko opiekowac bo ja opiekuje sie sama sobą. Wiec trafiam na takich co chca odemnie tylko seksu a wtedy ryczę bo ja nie chce tylko seksu. Chce kogos kto mnie bedzie wspierał ale nie ma nikogo takiego.

  • KSP

   Jest Jeden, ale już niestety ZAJĘTY, to Nasz Nowy Przyszły Prezydent RP – Rafał Trzaskowski. :):):) Rafałku, dziękuję, że jesteś. 🙂 Świat bez Ciebie nie miałby sensu. :):):) To dlatego właśnie kobiecie potrzebne są kajdanki, jak trzyma pod kluczem w domu taki Skarb, takiego Faceta, o którego musi walczyć przez całe długie noce z całym Światem. 🙂 Kiedyś Cię uwolnię, Kochanie, Jak zapanuje Pokój na Świecie. Apel do Wszystkich. On tak kocha Wolność w dzień, więziony lubi być tylko w Nocy i wiecie, co On jeszcze lubi ………….

 • Elisabeth

  jak czytam o tych statystykach 100:107 to mi się przypomina stara zabawa gdzie jest określona liczba uczestniczek i jedno krzesło mniej. znacie to?
  Muzyka gra, uczestniczki chodzą wokół, a kiedy ustaje, rzucają się gorączkowo, żeby zająć miejsce.
  Wiadomo ze jedna zawsze zostanie bez, więc są bezpardonowe przepychanki, podkładanie nogi i przywalanie z łokcia.
  Nie zgadzam się że kobiety chcą przyspieszyć bieg rzeczy bo są zdesperowane. To tylko faceci niezorientowani w tej zabawie tak myślą. Kobiety po prostu wi(e)dzą że rywalki nie cofną się przed niczym żeby zrzucić je z krzesła.
  Faceci zobaczą to po czasie jak już będzie za późno.

  • Kaczka Dziwaczka

   Ja tam wolę odpaść z takiej gry o „krzesła”, gdy zaczynają się przepychanki, podstawianie nogi czy jakieś kuksańce łokciem.

 • Singielka

  Rzeczywiście obserwuje się coraz więcej narcyzów, Piotrusiów Panów i mamisynkow ponieważ kobiety coraz częściej wychowują synów dla siebie czyniąc ich niezaradnymi i zniewiescialymi. Dlatego tak trudno o prawdziwego mężczyznę. Kobiety są coraz bardziej ambitne, zaradne i wymagające względem Mężczyzn natomiast mężczyźni są coraz bardziej bierni i pasywni.

  • Elisabeth

   prawda. kobiety często usiłują zrobić z syna najlepszą przyjaciółkę. chcą żeby obserwował ich nastroje i reagował na nie, był powiernikiem, pocieszał, podawał chusteczki i wysłuchiwał smutnych opowieść często na temat „jaki ten tata jest zły”

  • Kaczka Dziwaczka

   Ale jakby nie patrzeć, przez lata wpajano zasadę, aby patrzeć na to, jak mężczyzna traktuje matkę. Fakt, poszło to o krok za daleko – ale takie już jest życie, rzadko kiedy sami zauważamy granicę – dopiero z dystansu jest widoczna.

  • Shrek

   Jak się marnuje czas w wieku 20 lat, imprezuje chla i kręci na karuzeli ku***ów przy tym raniąc i traktując jak śmieci dobrych facetów to potem tak się dzieje że dochodzi się do 30 i myśl że trzeba się ustatkować a w tym czasie ich koleżanki mają już dzieci i są szczęśliwe i spełnione jako matka żona i kobieta. Jak teraz uważacie że jest dużo samotnych kobiet to poczekajcie aż dzisiejsze zaszczepione feminizmem nastolatki i laski w ich wczesnych 20′ uderzą w ścianę (ściana=trzydziestka) kiedy ich wygląd powoli więdnie a płodność wysycha.
   Będzie dużo kwiku i lamentu kiedy dojdzie do nich że świat ma w czterech literach ich uczucia

   • Szok

    Do nicku Shrek. Zabawa w młodym wieku, podróże to nie jest żadne marnowanie czasu. Brzmisz jak incel z portalu wykop.pl. Dla niektórych kobiet marnowanie czasu to jest wychowywanie dzieci, niektóre nawet otwarcie piszą o tym że ich nie chciały. Jak można do cholery pisać, że kobieta marnuje czas bo dobrze się bawi. Po to jest młodość. A może się ustatkować mając 25 czy 30 lat bo ciągle jest młoda i spokojnie urodzi zdrowe dzieci. Wogole jak czytam te komentarze to nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Wygląda to jak by jeden frustrat napisał kilka komentarzy z różnych nicków. Coś o jakiejś ścianie itd. Kobieta po 30 stce to jeszcze młoda laska, zacofane wieśniaki. I idąc takim tokiem myślenia to mężczyźni chodzący na imprezy do 30 stki też marnują czas. Później tacy faceci mają problem z wychowaniem dzieci i skłonności do zdrady. Do tego robią dzieci będąc ich dziadkami i na to jest przyzwolenie społeczne. Bo facet całe życie może, szkoda że później nie ma siły… Ale tego szanowne państwo nie napisało. Jaka to jest patologia, jakie my mamy poglądy w XXI wieku. Feminizm nie jest zly a kobiety mają prawo sie bawić. Nie kazda chce być matką w młodym wieku. Przestańcie pisać takie krzywdzące rzeczy, wstyd mi że jestem Polką. Wiem, że ktoś to może kiedyś przeczyta i niech sobie weźmie do serca co pisze. Jakie wy ludzie macie chore poglądy. Dajcie kobietom święty spokój, zajmijcie się sobą. Szkoda ryja strzepic. To, co tu przeczytałam to nie normalność tylko patologia.

 • Ewa

  Mam dwóch synów po 30-ce. I oni też się zastanawiają, czy jeszcze są tzw „normalne” dziewczyny, też pytają się czy jeszcze na tym świecie są wartościowe kobiety. Bo większość normalnych kobiet ma już mężów i założone rodziny, a te pozostałe…są podejrzane. Na pewno mają poważne defekty…. Tyle lat i się nie ustatkowały? Albo są z odzysku z tzw „przychówkiem” bo się „puszczały” Nie ma co nawet próbować! Po co pakować się w związek z księżniczką czy lalką Barbi? Ale ja zawsze powtarzam, że na pewno są. Nieważne czy panny czy z odzysku i z dziećmi. Pewnie im nie wyszło i trzeba dać im szansę. Jestem pewna, że znajdą sobie partnerki i to na resztę swojego życia, bo są już dojrzałymi facetami i wiedzą czego chcą. Nie liczy się już dla nich tylko wygląd. Więc kochane panie nie obrażajmy facetów. Tylko popracujmy nad sobą. Zmieńmy swoje spojrzenie na życie, swoje wartości a na pewno znajdzie się wokól nas fajny facet z którym warto być. Chociaż wiem, że to nie jest proste, bo sama mam ten problem a niestety mam już mniejszy wybór bo jestem po 60-ce

  • Kaczka Dziwaczka

   Singielka po 30 podejrzana lub z defektem, ale singiel już nie? 😉

  • Dorota

   Jajestem dziewczyny a 30 letnia z Jasła mam zasada jestem mądra wartościowa po studiach szczera i troskliwa szukam normalnego faceta a poznaje samych takich co chcą zabawy sexy lub pustej blond lali niestety
   Dorota W

  • Prawda

   Jest pani tak ograniczoną i smutną osobą, że aż szkoda komentować. Podejrzewam, że ten komentarz facet pisał a nie kobieta. Cytuje „Bo większość normalnych kobiet ma już mężów i założone rodziny, a te pozostałe…są podejrzane. Na pewno mają poważne deficyty” Hahaha. Co to jest normalność? Każdy inaczej to definiuje. Jeśli normalnością jest założenie rodziny w młodym wieku to współczuję takie myślenia. To pani ma deficyt mysleniowy. Kobieta po 30 stce nie jest stara i może wtedy chciec się ustatkować. Nie ma w tym nic złego. Kolejny cytat „Albo są z odzysku z tzw „przychówkiem” bo się „puszczały” ” . Kobieta się nie puszcza tylko uprawia seks. I ma do tego pelne prawo. Ciekawa jestem, czy Pani tak krytykuje mężczyzn którzy za młodu sie nie szanują i bzykaja co popadnie. Pani sama nie jest normalna a mówi coś pani o normalności. Toksyczne. Oby jak najmniej takich ludzi jak pani.

 • Elisabeth

  no i dobrze że synowie są nieufni wobec tych podejrzanych kobiet.
  już Groucho Marx mówił: „Nigdy nie chciałbym należeć do klubu, który chciałby mieć kogoś takiego jak ja za członka…”

 • Marta

  Panowie są. Tylko jeszcze nie wyewoluowali do naszego poziomu ;D

 • Szop Pracz

  Kiedyś czytałam pewne reportaże z lat 70 tych, szkoda że nie pamiętam nazwy. Książka wpadła mi w łapki przypadkowo. Ale w tychże był poruszony temat…samotnych, wykształconych kobiet. Zaczęło się od listu pewnej pani do gazety. I wszystko…brzmialo identycznie jak dzisiejszy problem. Kto wie, może tak naprawdę…to wcale się nie zmieniło, a kryzys był, jest i będzie czy też może….po prostu, nie każdemu wszystko pisane? Bo po prostu życie różnie musi się układać:)

 • Mozaika Rzeczywistośći

  Moim zdaniem cały świat zmienia się w jakiś dziwny sposób, a to dotyczy wszystkich. Nie oznacza to oczywiście, że nie ma już normalnych osób, które widzą coś więcej niż np. swoje zalety jedynie. Problem jest tylko w tym, aby wiedzieć jak i gdzie szukać. A to jest już prawdopodobnie trudniejsza sprawa.

  Film mimo dość przytłaczającej atmosfery pod koniec uważam za warty obejrzenia.

  Porządki to ciekawa sprawa czasem, można np. znaleźć rzeczy o których myślało się, że zaginęły zupełnie. 🙂

  Pozdrawiam!

 • P

  Wartościowa kobieta zawsze znajdzie wartościowego mężczyznę. Dobre podsumowanie tego artykułu: „Złoto ciągnie bowiem do złota, a żelazo do żelaza”. A wiek nie ma z tym nic wspólnego.

 • Tymoteusz

  Ja myślę że jest bardo mało wartościowych kobiet przed 30. Wiele jest takich którym można wszystko obiecać, żeby osiągnąć wiadomy cel;-). Lecz mało jest takich z którymi myśli się o wspólnym życiu.

 • Wioleta

  Kobieta kazda jest wartosciowa w kazdym wieku, tylko kazda ma inne wartosci.zego w zamian. Takie ładne lalki z kolorową „skorupą” i wewnętrzną pustką.

 • Monika

  Im więcej porażek przeszłam w związkach tym bardziej wierze, że istnieją jeszcze wartościowi mężczyźni na tym świecie

 • Joanna

  Z jednej strony im jest się starszym tym trudniej. Więcej oczekiwań, więcej przyzwyczajeń i więcej na drodze osób po nieudanych związkach, z przeszłością, z bagażem. Z drugiej strony będąc dojrzałym, rzadziej pakujemy się w związki bez przyszłości, dla samego chodzenia. No chyba, że takich akurat szukamy. Łatwiej „wyhaczyć” te właściwą osobę, bo wiemy czego chcemy. Tak czy inaczej ostatnio usłyszałam mądre słowa: na miłość nigdy nie jest za późno a na samotność zawsze jest za wcześnie. No i przyciągamy takich ludzi, jakimi sami jesteśmy

 • aksinia

  Jestem pewna, że kiedy w końcu odszyfrują hieroglify w piramidach – to obok narzekań na „Tę dzisiejszą młodzież” będą informacje, że „prawdziwych mężczyzn już nie ma i gdzie taka wykształcona, czytająca papirusy, mająca własnego niewolnika i poletko piękna Egipcjanka ma znaleźć męża, o, Izydo, dopomóż”. Z dzisiejszej perspektywy trudno ocenić, czy to kryzys, czy zmiany ewolucyjne 😉

 • Bozena

  Nie przyciągamy takich ludzi jakimi sami jesteśmy!!! Bzdura!!
  Im jesteśmy starsi ,tym trudniej kogoś znaleźć choćby z tego powodu, że są osoby już w związkach.
  Lecz z wiekiem już inaczej patrzy się na ludzi, jesteśmy mądrzejsi ( nie wszyscy), mniej więcej już wiadomo na co zwracać uwagę.

 • Kulinarne Inspiracje Futki

  Wydaje mi się, że kobiety źle szukają lub po prostu lokują uczucia w niewłaściwych mężczyznach. A tacy są…Jest ich naprawdę wielu 🙂

 • Abrakadabra

  Dojrzałość szuka dojrzałości…ludzie podążający tą samą ścieżką i patrzący w tym samym kierunku spotykają się …czasem idą razem jakiś czas…czasem dzielą drogę najdłużej jak mogą…

 • Marta z Mikrożycie

  Bardzo trafna ta przypowieść Eichelbergera – na swoim własnym przykładzie widzę, że dopiero, kiedy pracujemy nad sobą i uczymy się na błędach w związkach, możemy poznać kogoś wartościowego. Czasem warto jednak spojrzeć nieszablonowo i odrzucić swoje wstępne założenia, bo miłość naszego życia może okazać się zupełnie innym facetem niż ci, na których w pierwszym odruchu zwracamy uwagę. 🙂 A już najlepiej chyba kierować się tym wtedy, kiedy z tymi osobnikami pierwszego wyboru jakoś seryjnie nic nam nie wychodzi…

 • Robert

  Związek na całe życie trzeba stworzyć w szkole, najpóźniej na studiach. Kiedy jest się nieużywaną, bez bagażu nastu relacji-niewypałów.
  Wtedy można budować coś trwałego razem, od podstaw. Facet może obdarzyć bardzo intensywnym uczuciem młoda, miłą, ładną dziewicę, ale takich emocji nie wywoła w nim nawet świetnie zachowana 30-ka, która z niejednego pieca chleb jadła. Tak działa biologia. Podstarzała Pani z tuzinem ku…sów w swoim CV niech nie liczy, że spotka „porządnego” faceta, który pokocha ją dozgonnie. Może trafić na kolejnego bzykacza, dla którego będzie tylko kolejną dziurką zaliczoną w weekend. Porządni związali się w młodości z porządnymi dziewczynami i trwają w udanych związkach.

  • Normalnosc

   Robert tak jeszcze na koniec „ładną dziewicę, ale takich emocji nie wywoła w nim nawet świetnie zachowana 30-ka” kolejny zaburzony incel. Ciekawa jestem, ile komentarzy napisał z tych nicków. Jakież to chore, musisz bardzo nienawidzic kobiet skoro takie głupoty piszesz. Często tacy zaburzeni panowie udzielają się w internecie. Ja jestem jeszcze młoda ale smieje się z takich głupot bo to nieprawda. Dziewczyny, nie czytajcie tych komentarzy bo nicki typu Ewa, Robert to jedna osoba podająca się za różne. Jakiś przegryw z portalu wykop.pl który swoje zaburzone poglądy próbuje przedstawić jako prawdę objawiona. Nie wierzcie we wszystko co widzicie w internecie. Pozdrawiam 🙂

 • Maurycy Stefan

  „Normalne” kobiety? Ja myślałem, że po prostu kobiety. Przymiotnik jest bez sensu.
  Na świecie jest wielu porządnych ludzi, za to samotnych, niezależnie od płci. Wiem, bo znam sporo takowych obojga płci.

  Co ciekawe, chociaż jestem sam i grubo po trzecim krzyżyku, wielu znajomych traktuje mnie jak jakiegoś prof. Lwa-Starowicza, prosząc o radę w tej materii

 • Lukasz

  Po kilku latach mojej obserwacji i bycia sam, mam pewne wnioski. Po pierwsze uważam że kobiety za bardzo się malują. Z ich urody kipi seks, co wyzwala w facetach odpowiednie hormony, przez co patrzą na kobiety jak na okaz seksualny. Inaczej postrzegane są kobiety elegancko ubrane, a lecz chowające swoje kształty, takie są postrzegane z szacunkiem i mężczyźni są ciekawi ich osobowości. W ogóle mężczyźni są ciekawi was kobiety, tylko za bardzo dbacie o powierzchownośc, a 90% z was nie nir interesuje poza klubami,kinem, makijażem i zwierzętami. Takie zainteresowania to nie zainteresowania, każdy to robi dla rozrywki. Skoro macie ukryte talenty do spraw społecznych to może zajmijcie się studiowaniem jakiś tematów w wolnym czasie, albo sport pół wyczyn, i szukajcie mężczyzn z pasjami i odrzucie w końcu to malowanie ciągle. To jest dobre do łóżka, albo na jakiś bankiet ale nie na codzien. Psuje to wasze relacjr z mężczyznami

  • Prawda

   „Inaczej postrzegane są kobiety elegancko ubrane, a lecz chowające swoje kształty, takie są postrzegane z szacunkiem” ale chore bzdury. Kobieta może chodzić w skąpiej sukience i tez zasluguje na szacunek . Ma prawo pokazywać swoje walory i być seksowną. I w niczym jej to nie ujmuje. Jeśli takich nie szanujesz to jesteś typowym frajerem. Dzielisz kobiety na łatwe albo trudne I nic pozatym. To jest zaburzenie zwane syndromem madonny I ladacznicy. Takie coś się leczy.

 • Lukasz

  Wszystko to prawda połowiczna, wyscie same wyewoluowaly do tego poziomu. Jezeli spoiwem jest czysta i gleboka milosc to niech kobiety wybieraja partnerow z milosci a nie z podobaja im sie panowie ktorzy maja fajne samochody i status materialny, ktory jest reflektem pieniedzy.

  Skoro jestesmy pluciowo rowni to niech kobiety tez podrywaja, a nie sie umaluja i beda sie zabawiac w loze szydercow, stawiac swoje wymagania na piedestale kosztem mezczyzn, bo mezczyzna „jakos sobie zawsze poradzie”

  Chcecie miec szczesliwego chlopa to dajcie mu byc mistrzem w pracy, ale nie zamiast tego zjebalismy wszystko, teraz mezczyzni i kobiety beda mialy srednio chujowa prace i sredio chujowy dom zamiast zajebistej pracy gdzie facet czuje sie spelniony i zajebistego domu gdzie kobieta czuje sie spelniona.

  Chcecie wszystkiego, a my sie podzielilismy. A teraz narzekajcie ze wszystko jest tylko srednie.

  Poza tym nie da sie normalnie funkcjonowac kiedy co druga laske na ulicy chcesz doslowie zerznac po jej makijarzu i coraz to bardziej skapym ubiorze. W erze ze partnera mozna zmienic w 5 minut, bo ma sie 500 nastepnych na tinderku i ze bzykac mozna sie z kim sie chce, bo mamy pigulke, bez uslyszenia ze sie jest kurwa.
  Wszystkie te zmiany w przeciagu 20lat przegonily nasza biologie. Wy same sobie zaprzeczacie, jak mozna chciec opieki od mezczyzny a zarazem byc niezalezna? Nie mozna pretendowac do bycia krucha i delikatna, a zarazem zimna i niezalezna.

  Nie da sie. Mam 30 lat, jestem facetem ze studiami, mam 5 lat pracy w swoje branzy i nie mam czasu na to czego kobiety by ode mnie chcialy jako udanego partnera. Mna sie nikt nie opiekuje, kazdy tylko stawia wymagania, a to czy mam wacka czy pipi niczemu nie dowodzi.

 • przeznaczenie

  A może to wszystko przez wiarę w przeznaczenie…drugą połòwke,przeznaczoną jedną konkretną osobę i wtedy pojawia się problem bo jest 3.5 miliarda kobiet na ziemi i z kim mam się akurat związać??? Ewolucja i dobòr płciowy nieprzewidział takich ludzi…bo większość ludzi łączy się w pary z pierwszym lepszym niezaztanawiając się nad sensem wyboru

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>