Główne menu

Najdziwniejsze metody na przeziębienie

Przeziębienie – dotyka każdego. Niektórzy mogą cierpieć z jego powodu nawet kilka razy w ciągu roku. Powszechny katar, kaszel i uczucie rozbicia trwają siedem dni, leczone…tydzień. Takie jest powiedzenie. Jednak czy to prawda? Czy tak naprawdę nie ma skutecznego sposobu na przeziębienie… poza mijającym czasem?

Istnieje wiara, że bardzo skuteczne są dość dziwne metody na przeziębienie. Poniższe sposoby radzenia sobie z infekcją praktykowane są na całym świecie. Tylko przeczytaj…

Metody na przeziębienie

Metody na przeziębienie…wprost z Rosji

 

Jak szybko wyleczyć przeziębienie? Pomocny może być gorący napój powstający w trakcie ubijania razem żółtka, łyżeczki miodu lub cukru i dodania tej mikstury do pół szklanki ciepłego mleka z łyżką niesolonego masła. Jeśli napój ma być podany dorosłej osobie, możemy wzbogacić go odrobiną rumu lub koniaku.

Czy ta metoda na przeziębienie jest skuteczna? Nie ma jednoznacznych dowodów. Doświadczenie wielu osób wskazuje, że po jej spożyciu zmniejsza się ból gardła, a zwarty w gorącym mleku L-tryptofan ułatwia sen i regenerację. Może zatem warto?

Sposób na przeziębienie – kilka skarpetek

Zasada wygrzania przeziębienia jest znana, nie wszyscy jednak wiedzą, że gorsze samopoczucie można leczyć przy użyciu… kilku par skarpetek zakładanych w ściśle określonej kolejności.

Zaleca się, by chora osoba moczyła stopy w ciepłej wodzie, następnie na tak wymoczone stopy zakłada się skarpetki, które wcześniej były zamoczone w chłodnej wodzie i mocno odciśnięte, a na sam koniec nasuwa się suchą parę skarpetek i wskakuje do łóżka, wygrzewać się.

Dziwna teoria, prawda? Zakłada ona, że zimne skarpetki na nogach poprawiają krążenie, wymusza lepszą reakcję immunologiczną i szybsze zdrowienie. Z drugiej strony jest to dość ryzykowny sposób…także wskazana jest ostrożność.

Metody na przeziębienie: słuchanie jazzu

Gdy jesteśmy przeziębione…pomocne może być słuchanie muzyki z kategorii jazz. W przeciągu 30 minut, jak wykazały badania, podnosi się poziom IgA, białka odpornościowego, który odgrywa kluczową rolę w obronie przed zakażeniem. IgA działają jak przeciwciała chroniące przed inwazją wirusów, bakterii oraz innych mikroorganizmów, które mogą zagrozić organizmowi. Co ciekawe wpływ słuchania muzyki ma działać na długo po zakończeniu odtwarzania dźwięków.

Metody na przeziębienie: liście Ai Ye na przeziębienie. Chiny

W Chinach na przeziębienie stosuje się zioło znane pod nazwą Artemisia argyi (Ai Ye). Wysuszone liście działają antyseptycznie i antybakteryjne, mają również zapobiegać rozprzestrzenieniu się zakażenia i skracać czas przebiegu choroby.

Metody na przeziębienie…rosół….z jaszczurki

W naszej szerokości geograficznej na przeziębienie przygotowuje się rosół drobiowy, z kolei w Hongkongu jest zwyczaj gotowania…rosołu z jaszczurki, który ma  szczególnie skutecznie wspomagać pocenie ciała, usuwanie zalegającej wydzieliny z nosa oraz zmniejszać kaszel i inne przykre objawy towarzyszące przeziębieniu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>