Główne menu

Najdziwniejsze metody na przeziębienie

Gorące kakao na kaszel

Naukowcy udowodnili korzystny wpływ gorącego kakao na zdrowie, szczególnie w okresie przeziębienia. Badacze wykazali, że zawarta w kakao teobromina korzystnie działa na nerw błędny, który wymusza odruch kaszlu. Warto wybierać jednak gorącą czekoladę o zawartości kakao na poziomie 70% zapewniające działanie przeciwutleniające, ciepłe mleko z kolei ułatwia zasypianie.

Kwaśne marynowane śliwki lub morele

Japończycy spożywają kwaśne i marynowane śliwki albo morele, by zapobiegać przeziębieniom i leczyć ich pierwsze objawy.

Spożywają je samodzielnie lub zanurzają w gorącej herbacie z imbirem i cytryną. Dobre działanie tej dość niecodziennej przekąski ma wynikać z bakteriobójczego oddziaływania.

Puree z rzepy

Rzepa jest cennym źródłem witaminy C, A i B. W Iranie osobom przeziębionym podaje się talerz gotowanego warzywa. Wszystko dlatego, że rzepę uznaje się za dobry środek wykrztuśny, który pomaga usunąć zalegający śluz i działa uspokajająco w przypadku męczącego kaszlu.

Okład z łoju

Łój owiec lub bydła to tani i skuteczny sposób na przeziębienie – skutecznie ogrzewający i przynoszący ulgę w złym samopoczuciu. Wystarczy niewielka ilość wmasowana w klatkę piersiową, by wspomóc usuwanie zalegającej wydzieliny, zmniejszyć męczący kaszel i wspomóc terapię antyprzeziębieniową.

Brudne skarpetki i tłuszcz. Pomysł z Anglii

Inny dziwaczny pomysł na przeziębienie? Nałożenie na gardło tłuszczu z kurczaka lub smalcu, a następnie owinięcie bolącego miejsca jednodniowymi skarpetkami.

Ta metoda nawiązuje do przeszłości, kiedy owijanie gardła skarpetkami miało ostrzegać innych przed zbliżaniem się do chorej osoby, by nie szerzyć potencjalnie groźnych wirusów…

Co myślicie o tych metodach? Skorzystacie z nich? 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>