Główne menu

Najlepsze zioła antywirusowe, o tym, jak się wzmacniać naturalnie?

Z roku na rok zainteresowanie naturalnymi metodami walki z infekcjami rośnie. Coraz chętniej sięgamy po domowe, sprawdzone sposoby, zarówno po to, by uzyskać efekt leczniczy, jak i profilaktyczny. Wśród polecanych metod ważne miejsce zajmują zioła antywirusowe. Jakie zatem zioła na wirusy będą skuteczne? I czy naprawdę warto je stosować?

Czemu zioła na wirusy?

Istnieje co najmniej 5000 różnych typów wirusów, które mogą wywoływać choroby – przeziębienie, grypę, a także stany zapalne wątroby i inne dolegliwości. Do replikacji wirus potrzebuje żywej komórki, dlatego bardzo często atakuje ludzi i zwierzęta. Znane są także wirusy roślinne.

Infekcje wirusowe najczęściej mają charakter sezonowy. Wiele także –  samoograniczający, objawy mogą być silne, ale z czasem najczęściej samoistnie się zmniejszają i zanikają. Znamy także leki, które pomagają w tym procesie. Ważne miejsce wśród nich zajmują też zioła, które wzmacniają organizm i pomagają skrócić czas choroby.

zioło antywirusowe

Jak działają zioła antywirusowe?

  • hamują wzrost wirusa,
  • zwalczają obce patogeny,
  • skracają czas choroby,
  • w wielu przypadkach nie dopuszczają do rozwinięcia się choroby.

Najlepsze zioła antywirusowe

  • imbir – ma działanie przeciwzapalne, antywirusowe, przeciwbakteryjne. Dzięki temu, że zawiera takie składniki, jak gingerol i zingeron, pozwala skutecznie zwalczyć wirusa. Warto pić profilaktycznie wodę z imbirem oraz dla rozgrzania herbatę imbirową.
  • bazylia – niewiele osób wie, że bazylia ma właściwości przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Wszystko z uwagi na obecność związków takich, jak apigenina i kwas ursolowy, które mogą być bardzo skuteczne w walce z enterowirusami.
  • oregano – silne właściwości przeciwwirusowe tego zioła,w połączeniu z działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym pozwalają poradzić sobie z wieloma patogenami.
  • szałwia – równie cennym ziołem o działaniu antywirusowym jest szałwia, która zawiera szaficynolidem, który, jak wykazały badania, ma działanie przeciwwirusowe. Warto przygotować sobie kojącą herbatę szałwiową.
  • koper włoski – za sprawą obecności transanetolu może wykazywać wysoką skuteczność w zwalczaniu wirusa opryszczki.
  • mięta pieprzowa – ma silne właściwości przeciwwirusowe. Zawiera mentol, który zwalcza wirusy i działa przeciwzapalnie.
  • jeżówka (echinacea)kilka badań sugeruje, że może być naprawdę skuteczna w zwalczaniu infekcji wirusowych, a także szczególnie dobrze wzmacniać odporność.
  • rozmaryn – zwalcza wirusy za sprawą obecności kwasu oleanolowego, który, jak wykazano, zwalcza wirus grypy, opryszczki, wirusa zapalenia wątroby.

Zioła można stosować w formie herbatek i naparów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, przed ich zażyciem skonsultuj się z lekarzem.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>