Główne menu

Najlepszy peeling do skóry głowy. Nasze zestawienie

Jeszcze nie tak dawno produkt niemal nieznany. Dzisiaj uważany za niezbędny dla zachowania pięknych i gęstych włosów. Oto on – peeling do skóry głowy. Dlaczego warto go stosować i jak to robić?

Po co nam peeling do skóry głowy?

Gdy myślimy o naszych włosach, sięgamy po szampon i odżywkę. Czasami decydujemy się na produkty do stylizacji włosów. Rzadko jednak koncentrujemy się na skórze głowy. Tymczasem to ona w wielu przypadkach dba o to, jak będą wyglądać nasze włosy.

Jeśli nie traktujemy jej ze starannością, pojawiają się problemy takie, jak łupież, szybkie przetłuszczanie się włosów, a także krostki. Innym objawem złej kondycji skóry głowy jest nadmierne wypadanie włosów.

Nierzadko jest też inaczej. Po prostu nie znamy kondycji skóry głowy, bo przykrywają ją włosy. Stąd może się nam wydawać, że wszystko jest w należytym porządku, a jednak nie jest tak do końca.

peeling do skóry głowy

Dbanie o skórę głowy poprzez systematyczne wykonywanie peelingu pozwala oczyścić skórę głowy, zadbać o jej równowagę i uniknąć wielu problemów.

Czy potrzebujesz peelingu skóry głowy?

Każdy potrzebuje peelingu skóry głowy. Jednak potrzebujemy go szczególnie mocno, jeśli:

  • mamy włosy tłuste,
  • skłonne do wypadania,
  • używamy wielu kosmetyków do stylizacji,
  • potrzebujemy rozwiązania, które zwiększy efektywność stosowanych odżywek.

Na czym polega peeling skóry głowy?

Peeling skóry głowy, tak jak na pozostałych obszarach każdy inny peeling, polega na złuszczaniu zewnętrznych warstw skóry, naskórka. Dzięki temu można dogłębnie oczyścić skórę – pozbyć się martwych komórek, a także resztek kosmetyków.

Peeling zapewnia świeżość, prawdziwą czystość. Dzięki niemu można oczyścić skórę głowy i przygotować ją do czerpania składników ze stosowanych kosmetyków. Poprzez odblokowywanie ujść mieszków włosowych peeling pozwala poradzić sobie z nadmiernym przetłuszczaniem włosów.

Poza tym nakładanie peelingu połączone z wykonaniem masażu skóry głowy pobudza krążenie, pozwala zadbać o lepsze dotlenienie komórek, działa stymulująco na porost włosów.

Kosmetyki: peeling mechaniczny i enzymatyczny

Peeling do skóry głowy możemy przygotować samodzielnie. Możemy też kupić gotowy produkt w postaci peelingu mechanicznego, enzymatycznego i bardziej profesjonalnego trychologicznego.

  • wypróbuj peeling z fusów do kawy – wystarczy dodać fusy do szamponu,
  • sięgnij po peeling z sodą – dodaj sodę do szamponu i użyj na skórze głowy,
  • możesz sprawdzić też gotowe peelingi – Bandi, Lbiotica Biovax Botanic, Farmona, Vianek, Radical.

Jak często wykonywać peeling głowy?

Peeling głowy niektórzy wykonują raz w tygodniu. Tak naprawdę jednak optymalny czas to powtarzanie go raz w miesiącu, ewentualnie raz na dwa tygodnie.

Nie warto wykonywać peelingu zbyt często, aby nie podrażnić skóry głowy i nie doprowadzić do wysuszenia włosów.

Peeling wykonujemy przed myciem włosów.

Warto pamiętać o peelingu, żeby poprawić wygląd włosów, wzmocnić je i zadbać o dostarczenie do nich wszystkich składników odżywczych.

    3 komentarze

  • WerBucz

    Akurat co jak co, ale fusy od kawy z włosów bardzo ciężko wypłukać. Jak już to bardziej polecam je na usuwanie cellulitu niż do skalpu. Tam sobie radzą bardzo dobrze. Zresztą kawa jest max dobra na walkę z cellulitem. Do skalpu wolę cukier trzcinowy, aloes + szampon.

    • novcia

      co dokladnie robi kawa na cellulit? wiadomo moze czy taki peelin wystarczy by miec efekty czy cos wiecej jeszcze do tego trzeba?

      • WerBucz

        Peeling to za mało XD To tak jakbyś chciała chudnąć jedynie odcinając od siebie pizzę, a zostawiając słodycze które lubisz 😀 Peelingi z kawy są super, ale jednak to jest coś dodatkowego a nie kuracja sama w sobie przecież ;P Osobiście polecam polubić się z ćwiczeniami i zdrowszą dietą. Na początek nie trzeba odcinać od siebie wszystkiego a stopniowo się eliminować z diety i dodawać coś nowego. Poza tym ja osobiście jeszcze polecam poza peelingami jeszcze masaże do poprawienia mikrokrążenia i vialise lifting effects to samego działania na cellulit wewnątrz skóry.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>