Główne menu

Najpiękniejsze cytaty dla przyjaciela – znasz je?

Niektórzy nie wierzą w przyjaźń. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Inni są wdzięczni, że posiadają obok siebie osobę, którą mogą nazwać swoim przyjacielem. To jak jeden z największych darów od losu. Prawdziwy przyjaciel potrafi naprawdę wiele zmienić w naszym życiu. Oto najpiękniejsze cytaty dla przyjaciela. Które podobają Ci się najbardziej? A które, według Ciebie, najlepiej opisują, czym jest przyjaźń?

Cytaty dla przyjaciela – wzajemność

„Przyjaźń to jest coś niezwykle ważnego, co nie wszyscy w życiu znajdują. Zawsze jest wzajemna – nie tak jak miłość. Można beznadziejnie kochać całe życie, ale nie można beznadziejnie się przyjaźnić.” Jan Twardowski.

cytaty dla przyjaciela

Przeprosiny

„Przyjaciele to forma przeprosin Boga za nasze rodziny.” Wayne W. Dyer

Bez względu na wszystko

„Spotkanie kogoś, kogo pokocha się z wzajemnością, jest wspaniałym uczuciem. Ale spotkanie bratniej duszy jest uczuciem chyba jeszcze wspanialszym. Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy tobie zawsze, bez względu na wszystko”
Cecelia Ahern

Cytaty dla przyjaciela. Na zawsze

„Przyjaciel staje się fragmentem naszej biografii, jak data urodzenia, pierwsza szkoła czy imiona rodziców”.
Janusz Leon Wiśniewski

Ważni

„Jeśli przyjaciele są wysoko na twojej liście priorytetów, to nawet gdy stracisz zdrowie, i tak zachowasz to, co liczy się najbardziej.” Regina Brett

Przyjaźń to ciepło

Przyjaźń jest darem.

„Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni.” Phill Bosmans

Cytaty dla przyjaciela. Życie razem

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.”
Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek

Prawdziwy przyjaciel

Po czym poznać, że masz obok siebie wartościową osobę? Prawdziwy przyjaciel nigdy nie okaże się fałszywy. To relacja na stałe. Nawet jeśli przez jakiś czas traci na znaczeniu, bez trudu po czasie wrócisz do niej na nowo, jakby przerwa nie istniała.

„Prawdziwy przyjaciel jest kimś, kto wierzy w Ciebie, kiedy ty przestajesz wierzyć w samego siebie”. Kristy Dallas

„Są ludzie, z którymi tracisz czas i ludzie, z którymi tracisz poczucie czasu. To tylko kwestia wyboru” Autor nieznany

Gdy długo się nie odzywasz

„Przyjaciel to człowiek, do którego dzwonię po wielu miesiącach milczenia, a on nie pyta: dlaczego się nie odzywałaś, tylko mówi: cieszę się, że właśnie dziś słyszę Twój głos.”
Roma Ligocka, „Czułość i obojętność”

„Prawdziwymi przyjaciółmi są ci, którzy nigdy nie opuszczają naszego serca, nawet jeśli na chwilę znikną z naszego życia. Po latach rozłąki bez trudu na nowo podejmujemy przerwaną znajomość. Nawet jeśli umrą, w naszych sercach na zawsze pozostaną żywi.”Jack Canfield,

  3 komentarze

 • szarabajka

  🙂
  Swoją Przyjaciółkę poznałam w wieku 14 lat i choć mieszkamy na dwóch krańcach świata, dosłownie, to jesteśmy w stałym, codziennym kontakcie.
  Najbardziej podobają mi się „Przeprosiny”. Jestem jedynaczką i dzięki Przyjaciółkom dzieci mają ciocie.

 • jotka

  Znałam dwa z cytowanych:-)

 • Klara

  Znałam tylko jeden cytat. Piekne cytaty, szczególnie ten ostatni 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>