Główne menu

Najpiękniejszy zapach do domu

Wchodzisz do domu i czujesz….piękny zapach wiadomo. Tylko co to znaczy piękny? Zapach obiadu, pieczonego ciasta, a może starannie dobrane nuty zapachowe? Jaki zapach do domu będzie najlepszy? I jak zadbać o trwałość, odpowiednią intensywność? Żeby wystarczająco pachniało, ale nie był to duszący zapach?

zapach do domu

Każdy dom pachnie inaczej

Jeśli nie zmieniamy co jakiś czas zapachu, to dość szybko przestajemy go czuć. Niestety. Każdy dom pachnie inaczej i najbardziej ten zapach wyczuwają osoby przychodzące do naszego domu z zewnątrz. Domownicy szybko się przyzwyczajają. Stąd jeśli chcemy używać gotowych zapachów, warto je systematycznie zmieniać.

Po pierwsze dyfuzory

Piękny zapach do domu? Oczywiście świetnie sprawdzą się dyfuzory, dostępne na wielu stronach internetowych. Buteleczki z zapachem i pałeczki dołączone do zestawu pozwalają zmieniać intensywność – w zależności czy damy jedną, czy kilka pałeczek. Dobrze wybrany produkt jest bardzo wydajny, starcza nawet na dwa miesiące. Zapach to już kwestia gustu. Najwyżej polecane są zazwyczaj: zapach białe kwiaty, black opium, paczula, bergamotka.

Patyczki zapachowe możemy postawić w łazience, w przedpokoju, salonie, czy nawet sypialni. Co kilka dni należy zmienić ich ułożenie, odwrócić je, by wspomóc uwalnianie zapachu.

Niektórzy twierdzą, że nadają się tylko do zamkniętych pomieszczeń. Dlatego bardziej sprawdzą się do garderoby i łazienki niż do salonu.

Świece zapachowe

Dobre świece zapachowe naprawdę pachną. Dodatkowa zaleta, którą zapewniają to nastrój, który gwarantuje ich płomień. Wada? Niestety trzeba mieć świadomość, że pozostawienie palącej zapachowej świecy to nie najlepszy pomysł. W praktyce dość groźny, dlatego nie zaleca się tego robić. Dobra wiadomość jest jednak taka, że większość
świec pachnie nawet wtedy, kiedy nie jest zapalona.

Najlepsze świece do domu? Tutaj każdy ma swoje typy, jedni wskazują na Yankee Candle, inni mówią, że są one przereklamowane. Często wybór pada na WoodWick i Yope.

Nawilżacz powietrza

Niektórzy polecają stosowanie nawilżacza powietrza w połączeniu z kilkoma kroplamiolejku zapachowego dodawanego do wody. Efekt? Zadowalający. Zagwarantowany, dzięki systematycznemu uwalnianiu zapachu. Dodatkowy bonus to oczywiście odpowiednia wilgotność powietrza.

Mgiełka do pościeli

Inny patent na piękny zapach w domu? Stosowanie mgiełki do pościeli. W sklepach dostaniemy wiele produktów w formie gotowej do użycia. Wystarczy spryskać nim pościele, koce…i gotowe. Zapach do domu unoszący się nie tylko w sypialni i salonie!

Perfumy do tkanin jako odświeżacz

Niektórzy korzystają z innego patentu. Kupują perfumy do tkanin/płyny do płukania na przykład Eden (dostępne w Biedronce), rozcieńczają z wodą i psikają nimi w domu. Choć producent nie zaleca nanoszenia tego typu produktów bezpośrednio na tkaniny, to osoby, które testowały, zachęcały. Jest to sposób wypróbowany i wiele kobiet poleca spróbować.

Zamiast dodawania do prania, użyć jako odświeżacza….

Domowe sposoby na piękny zapach w domu

Jeszcze inny patent? Bierzemy garść surowego ryżu, wsypujemy do pojemnika i dodajemy jedną łyżkę płynu do płukania tkanin (np. Lenor) i odrobinę wody. Mamy prosty domowy odświeżacz powietrza.

Można dodatkowo włożyć patyczki. Do przygotowania takiego domowego odświeżacza wystarczy użyć starego zużytego pojemnika.

Inny sposób? Przemyć podłogę w domu płynem do płukania tkanin, na przykład o zapachu zielona herbata.

Można też ususzone gałązki lawendy powkładać do starych pończoch, przygotować z tego saszetki i umieścić w różnych miejscach w domu.

Zapach czystości…i gotującego się obiadu

Są też tradycjonaliści, którzy mówią wprost. Żadne zapachy nie są potrzebne, bo najlepszy zapach to zapach gotującego się obiadu i czystego domu. Gdy wchodzi się do zadbanego, wysprzątanego domu, to po prostu czuć. A gdy dodatkowo w domu jest osoba, która uwielbia gotować dla rodziny, to mamy pełnię szczęścia. No może należałoby jeszcze dodać smak i zapach…świeżo upieczonego chleba lub ciasta. Co sądzicie?

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>