Główne menu

Najpierw zaburzenia erekcji, potem zawał?

Zaburzenia erekcji dla mężczyzny to dramat. Bardzo wstydliwa kwestia, która bezpośrednio wpływa na jego poczucie wartości. Decyduje o jego samopoczuciu i determinuje sposób patrzenia na siebie. Utrudnia kontakty seksualne, a często prowadzi do unikania współżycia. Z obawy przed kolejnym poczuciem katastrofy, mężczyzna robi unik, przestaje próbować. Udaje, że tematu nie ma. To jedno z najgorszych rozwiązań. Trzeba bowiem mieć świadomość, że zaburzenia erekcji to poważny problem, który należałoby rozpatrywać przez pryzmat zdrowia. Badania naukowe jednoznacznie udowadniają, że sama czynność erekcji bardzo dużo mówi o dobrostanie układu krążenia.

 

zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to sygnał, którego nie należy ignorować

Zaburzenia erekcji mogą mieć różne przyczyny. Często problemy są krótkotrwałe i wynikają z zahamowań i stresu, czyli przyczyny są natury psychologicznej. Gdy jednak problem nie znika po okazaniu wsparcia, próbie uzyskania erekcji poprzez stymulację różnymi metodami, należy rozważyć problemy zdrowotne.

Zaburzenia erekcji mogą wynikać z nieprawidłowego funkcjonowania układu krążenia lub cukrzycy. Naczynia krwionośne w penisie są bardzo delikatne, cienkie. Z tego względu pierwsze objawy miażdżycy decydują o tym, że nie działają one aż tak sprawnie.

Dlatego zamiast od razu zakładać, że mężczyzna zdradza, że nie kocha, że partnerka mu się znudziła, warto udać się do lekarza. Wizyta u kardiologa, wykonanie badania EKG i próby wysiłkowej da jasną odpowiedź. Niekiedy wymusza interwencję lekarską i chroni przed zawałem, do którego by doszło, gdyby pacjent nie zgłosił się na badania.

Badania wykazały, że zaburzenia erekcji wyprzedzają o 3-4 lata zawał serca. Gdy zestawimy tę informację ze statystykami śmiertelności wynikającymi z chorób serca i układu krążenia (stanowią one najważniejszą przyczynę śmiertelności w Polsce niezmiennie od ponad 50 lat),  ta informacja powinna dać nam do myślenia i zostać praktycznie wykorzystana!

Kłopoty w łóżku i leki

Na rynku jest wiele suplementów diety, które mają w magiczny sposób radzić sobie z brakiem erekcji lub krótkotrwałym wzwodem uniemożliwiającym odbycie aktu seksualnego. Trzeba jednak pamiętać, że mimo to, że są one dostępne bez recepty, nie muszą być w pełni bezpieczne. Poza tym trudno oszacować ich realną skuteczność.

Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest udanie się do lekarza. Powodem unikania umówienia się na wizytę jest wstyd. Prawda jest taka, że tylko specjalista, który zna stan zdrowia mężczyzny, wie o innych zażywanych lekach, może dobrać skuteczny i bezpieczny preparat. Seks po tabletce nie jest gorszy, ani sztuczny. To mit.

    2 komentarze

  • szopka

    mój mąż jak miał zaburzenia erekcji, to unikał seksu jak ognia, ja już myślałam że to ze mną coś jest nie tak, albo że mnie zdradza. To dla mężczyzn na prawdę bardzo wstydliwy problem, niemalże tabu. Ja z męża wyciągnęłam to łzami i awanturą. Poszliśmy do lekarza, ale on stwierdził że mąż jest zdrowy że problem siedzi w głowie.

  • lakid

    znam pary gdzie takie problem ich zniszczył, bo nawet o tmy nie rozmawiali, także to nie są błahe rzeczy.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>