Główne menu

Najważniejsze zasady pielęgnacji skóry twarzy – wskazówki od dermatologów

Michele S. Green dermatolog pracujący dla marki Manhattan dzieli się tajnikami pielęgnacji skóry, które stosowane systematycznie dzisiaj, mają konkretny wpływ na wygląd skóry jutro i za kilka lat.

Znajdź dobrego dermatologa

Jaką radę może dać dermatolog?

Żeby systematycznie chodzić do dermatologa. 😉 I tak właśnie zalecenie daje Michele S. Green, który przekonuje, że jeśli lekarz dokładnie obejrzy naszą skórę, zbada ją nowoczesnymi narzędziami, będzie w stanie precyzyjnie dobrać sposób jej pielęgnacji. Ponadto dzięki specjaliście można na bieżąco monitorować stan skóry i reagować na zmiany zachodzące w niej na przestrzeni lat.

Najważniejsze zasady pielęgnacji skóry twarzy

Zakup odpowiednich kosmetyków

Niby oczywiste, a jednak jak pokazują liczne badania, Polki nie wiedzą, jakiego typu mają cerę i często kupują niewłaściwe kosmetyki. Tymczasem nabywanie dobrych preparatów to już połowa sukcesu. Reszta, jak to mówią, zrobi się niemal sama…

Chroń przed słońcem

Największe zmiany w skórze powstają na skutek słońca. To podstawowe zagrożenie dla delikatnych struktur naskórka i skóry właściwej. Dlatego dermatolog pracujący dla znanej marki kosmetyków zaleca stosowanie pod makijaż każdego dnia filtru przeciwsłonecznego SPF 40. Według Greena to minimum, o jakie należy zadbać przez cały rok – niezależnie czy jest lato, czy zima.

Co o tym sądzicie? Wyobrażacie sobie stosowanie tak wysokiego filtra na co dzień?

Używaj serum

Jeśli nie masz jeszcze w swojej kosmetyczce serum, koniecznie nadrób zaległości. Serum do pielęgnacji skóry zapewnia skoncentrowaną dawkę substancji aktywnych, które docierają dokładnie tam, gdzie są potrzebne – głęboko pod skórę. Gwarantują ekstremalne nawilżenie, odżywienie i pobudzenie skóry do sprawnego funkcjonowania.

Od kiedy myślisz o zmarszczkach?

Okazuje się, że dermatolog Manhattan podkreśla, że o profilaktyce antyzmarszczkowej, która utrzyma na dłużej skórę gładką i młodszą, należy myśleć, gdy ma się 20 lat…No cóż, kto nie był tak zapobiegawczy, ma problem (np. ja)…Na szczęście po 30-stce podobno jeszcze sporo można zrobić w tym temacie. 😉 I nie wszystko stracone.

Witamina C i retinol

Green zaleca używanie witaminy C i retinolu. Zauważa, że te dwa ważne składniki mają największy wpływ na wygląd naszej skóry. Stosowane możliwie wcześnie, pozwalają opóźnić proces starzenia się skóry. W ten sposób można wspomóc produkcję kolagenu, wygładzić zmarszczki i dodać skórze elastyczności.

Regularne maseczki

Dermatolog poleca nie zrywy, działania w stylu podjazdowym, ale regularne nakładanie maseczek, raz w tygodniu lub w zależności od potrzeb skóry nawet kilka razy na tydzień.

Wyrobienie sobie nawyku relaksowania się i odpoczywania z maseczką na twarzy daje w perspektywie kilku lat świetne rezultaty. I co równie ważne – nie musimy sięgać po drogie kosmetyki, maseczkę możemy zrobić samodzielnie, w domu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>