Główne menu

Przedruk z książki "Detoks cukrowy"
Napady głodu. Przeczytaj, jeśli chcesz zmniejszyć apetyt

Ocet winny także nie jest tylko cierpką przyprawą. Interesujące badania przeprowadzone w Szwecji wykazały, że spożywanie posiłku zawierającego ocet winny zmniejsza skoki cukru i insuliny po posiłku, jak również zwiększa uczucie sytości. Tę reakcję zawdzięczamy prawdopodobnie kwasowi octowemu obecnemu w occie winnym, który działa hamująco na proces trawienia, spowalniając tym samym wchłanianie cukru.

Dodatek octu winnego do potrawy daje wrażenie większej treściwości, w wyniku czego pochłania się mniej kalorii. Maczaj surowe warzywa w czerwonym occie winnym, używaj winegretu jako sosu do sałatek albo zmieszaj go z awokado na pastę. Bez względu na to, w jaki sposób będziesz wzbogacała tymi drobnymi dodatkami paletę smaków, mogą wywierać bardzo korzystny wpływ na twój organizm. A więc, krzyw się do woli!

Pij do dna

Woda jest kluczem do zdrowego stylu życia. Fantastyczna H20 stanowi 60% masy twojego ciała (a 70% masy mózgu) i zależy od niej funkcjonowanie każdego układu. Jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wszystkich procesów zachodzących w twoim organizmie: od wypłukiwania toksyn po dostarczanie komórkom substancji odżywczych. Badania finansowane przez amerykański Instytut Zdrowia Publicznego i Badania Wody wykazały, że picie wody przed każdym posiłkiem sprzyja utracie wagi, ponieważ daje uczucie pełności i sytości. Często mylimy pragnienie lub odwodnienie z głodem: kiedy zaspokoimy pragnienie, lepiej odbieramy sygnały prawdziwego głodu, dzięki temu zwracamy większą uwagę na to, co mamy na talerzu, zamiast przejadać się lub jeść nadal, mimo że jesteśmy już syci. Nawodnienie organizmu ma także wpływ na jakość i wygląd skóry. Skóra odwodniona traci elastyczność i napięcie, przez co wyglądamy starzej. Gdy lekarz chce sprawdzić stopień nawodnienia pacjenta, ocenia stan jego skóry i od razu wie, czy dana osoba wypija wystarczającą ilość wody.

Poza tym woda podnosi poziom energii. Nawet łagodne odwodnienie potrafi wyssać z ciebie wszystkie siły. Zamiast sięgać wtedy po filiżankę kawy albo słodką przekąskę, zastanów się nad wypiciem dodatkowej szklanki wody, która przywróci ci chęć do działania.

Najpierw białko

Tak jak picie wina do posiłku wydobywa głębię smaku, tak łączenie ze sobą pewnych produktów przynosi jeszcze większe korzyści. Jedną z najważniejszych zasad łączenia składników jest dopilnowanie, by jedząc węglowodany lub cukry, pamiętać o białku. Z kilku istotnych powodów.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>