Główne menu

Jak naprawić drewnianą podłogę?

Ważąca 57 kilogramów kobieta w butach na szpilkach wywiera przy każdym kroku nacisk rzędu 900 kilogramów na 6,5 cm kwadratowych powierzchni. Fizyka jest nieubłagana: jej kroki muszą mieć wpływ na stan podłóg.

Czy wręczyć gościom na eleganckim przyjęciu kapcie? To raczej niewskazane. W latach 60-tych XX wieku polecało się używanie plastikowych osłonek. Dzisiaj rada ta jest całkowicie zapomniana. Obecnie jedyne co można zrobić to nauczyć się renowacji i usuwać na bieżąco powstałe uszkodzenia na podłodze. O tym jest właśnie ten wpis.

Jak usunąć plamy z drewnianej podłogi?

Jeśli chcemy usunąć plamy z drewnianej podłogi, najpierw musimy się dowiedzieć, z jakiego rodzaju powierzchnią mamy do czynienia, a szczególnie, czy połoga wykończona jest powłoką twardą czy miękką. Do pierwszej grupy zaliczamy połogi pokryte lakierem (np. poliuretanowym), w drugiej grupie znajdują się połogi z naturalną powłoką, woskiem lub głęboko penetrującą bejcą.

drewniana podłoga

Jak inaczej rozpoznać typ połogi? Jeśli plama znajduje się na powierzchni, najprawdopodobniej jest to powierzchnia twarda, jeśli natomiast plama znajduje się w strukturze drewna, jest to pewnie powłoka miękka.

Jak usunąć ślady pozostawione przez buty na obcasie na drewnianej podłodze?

Zarówno na miękkiej jak i twardej powłoce postępujemy tak samo – wcieramy wosk za pomocą drobnej wełny stalowej a następnie ręcznie polerujemy, aby przywrócić połysk.

Jak usunąć rysy na drewnianej podłodze?

Jeśli na drewnianej podłodze pojawi się rysa, możemy użyć wosku (w przypadku miękkiej powłoki) lub kupić specjalny zestaw do uzupełniania ubytków lakieru (do nabycia w specjalistycznych sklepach) – jeśli to twarda powłoka.

Jak usunąć plamy z żywności na drewnianej podłodze?

Brudną powierzchnię (miękka powłoka) należy oczyścić mokrą szmatką, następnie wytrzeć do sucha i nawoskować. Dla twardej powłoki warto wybrać odpowiedni środek czyszczący.

Jak usunąć z podłogi gumę do życia, kredki lub wosk ze świecy?

W takim przypadku poleca się na miękką powłokę przyłożyć lód lub przeprasować przez bibułkę. Pomóc może także wosk na bazie rozpuszczalnika do rozpuszczania śladów. Na twardą powierzchnię najlepszy będzie lód lub odpowiedni środek czyszczący.

Jak usunąć tłuste plamy z drewnianej podłogi?

Jeśli na drewnianej podłodze pojawiły się tłuste plamy, to w przypadku miękkiej powłoki należy je przetrzeć mydłem lub przyłożyć watę nasączoną wodą utlenioną, następnie zamoczyć drugi wacik w roztworze amoniaku i nałożyć na pierwszy „kompres”. Czynność należy powtórzyć, a po wyschnięciu powierzchnię należy wypolerować. Na twardej powłoce należy wypróbować odpowiedni środek czyszczący.

Jak usunąć grzyb na powierzchni drewna?

Jeśli na drewnie pojawi się grzyb, na miękkiej powierzchni należy użyć płyn do czyszczenia drewna. Z kolei na twardej powierzchni należy sięgnąć po odpowiedni środek czyszczący i w przypadku trudniejszych zmian – gąbkę z szorstką włókniną.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>