Główne menu

Jak naprawić drewnianą podłogę?

Jak usunąć z drewnianej podłogi ślady po papierosach?

Jeśli doszło do płytkich uszkodzeń pomocny będzie papier ścierny lub wełna stalowa, którą przecieramy drewno. Głębokie uszkodzenia: usuwamy wypalony fragment, przecieramy jego powierzchnię drobnym papierem ściernym, bejcujemy, woskujemy i polerujemy.  W twardej powłoce, gdy dojdzie do płytkich uszkodzeń, najlepiej kupić zestaw do usuwania ubytków, zawierający bejcę i lakier. W przypadku głębokich uszkodzeń niezbędna będzie wymiana uszkodzonej klepki.

Jak usunąć plamy po wodzie z drewna?

Jeśli problemem są plamy po wodzie lub jasnych płynach na miękkiej powłoce, przyda się drobna wełna stalowa i wosk, a następnie drobny papier ścierny. Powierzchnię należy wyczyścić watą, wcześniej nasączoną rozpuszczalnikiem mineralnym, następnie wysuszyć, bejcować, woskować i polerować. Na twardych powłokach nie ma problemu z plamami po wodzie czy jasnych płynach. Są one niewidoczne.

Jak usunąć ciemne plamy po płynach z drewna?

Ciemne plamy z miękkiej powłoki powinien usunąć ocet lub wybielacz pozostawiony na około godzinę, po czym należy wytrzeć powierzchnię mokrą szmatką i czekać aż wyschnie. Następnie należy przetrzeć powierzchnię drobnym papierem ściernym, becjować, woskować i polerować. Na twardej powierzchni przyda się odpowiedni środek czyszczący i gąbka z szorstką włókniną.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>