Główne menu

Inf. prasowa
Narożniki – dlaczego są tak chętnie kupowane?

Kanapy narożnikowe, nazywane powszechniej narożnikami, to doskonały wybór, zwłaszcza do salonów, w których nie ma tak dużo miejsca. Choć zwolennicy klasycznej elegancji twierdzą, że żaden narożnik nie będzie wyglądał tak dobrze jak zestaw sofy z fotelami, to jednak można kupić te meble w naprawdę wielu stylach.

Narożniki często także posiadają wbudowaną opcję rozłożenia, więc zyskujemy zapasowe łóżko dla gości. Niektóre mają też skrytkę na pościel, w której można przechowywać nie tylko dodatkową kołdrę.

Dlaczego jednak narożniki wybierają z polskich mieszkań sofy? Czy naprawdę można dopasować je do każdego stylu? Na co zwrócić uwagę, kupując narożnik, aby był to mebel, który posłuży nam przez lata? Zapraszamy do lektury.

Narożnik a kanapa – kto wybiera ten pierwszy?

Narożniki według powszechnej opinii kupowane są chętniej przede wszystkim do mniejszych salonów. Przy podobnej powierzchni zapewniają bowiem zwykle więcej miejsca do siedzenia niż zwykła kanapa. Kształt litery L pozwala na wygodne usadzenie gości oraz swobodną rozmowę. Z tego powodu można zrezygnować z fotelu, co przy ograniczonym miejscu ma duże znaczenie.

Mniej popularne są narożniki w kształcie litery U. Ich wybór sprawia, że oprócz stolika kawowego nie potrzebujemy już dodatkowego mebla do strefy relaksu. Kanapy narożne tego typu są jednak dość masywne i zabierają więcej miejsca. Dzielą optycznie salon na strefy, więc przy ich wyborze należy najpierw sprawdzić, czy nie przytłoczą wnętrza.

Bogaty wybór narożników znajdziemy u polskiego producenta Adriana Furniture: https://adrianafurniture.com/18-narozniki.

Meble wielofunkcyjne

Narożniki, oprócz miejsca do siedzenia, mają też często funkcję spania oraz schowek na pościel. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie mają wbudowanego specjalnego materaca, posiadającego odpowiednie certyfikaty i oznaczenia, to nadaje się ono jedyne do spania okazjonalnego. W przypadku traktowania takiego mebla jako codziennego łóżka musimy się liczyć z faktem, że możemy cierpieć na ból pleców, a nawet doprowadzić do ich schorzenia.

Kanapy narożne dostępne są w wielu rozmiarach oraz stylu wykończenia. Znajdziemy narożniki w stylu angielskim, skandynawskim, minimalistycznym, industrialnym, klasycznym  wielu innych. Oprócz samej estetyki wykonania mebla warto zwrócić uwagę na charakterystykę tapicerki. Może ona być materiałowa lub skórzana. W obu tych wariantach możemy mieć do czynienia z materiałem wysoko- lub niskojakościowym.

Rodzaj tapicerki ma wpływ na eksploatację mebla. Warto sprawdzić, czy tapicerka jest przyjemna w dotyku, czy wraca do pierwotnego kształtu po ustąpieniu nacisku oraz czy jest odporna na zabrudzenia. W przypadku materiału istotna jest gęstość splotu – im ta wartość jest wyższa, tym mniej podatny na wytarcia będzie materiał.

Podobnie jak różnorodne są style, które prezentują narożniki, tak obłędna jest ilość dostępnych kolorów i deseni tapicerki. Oprócz podstawowego kryterium, czyli tego, by barwa nam się podobała, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ciemny narożnik wydaje się optycznie większy niż jaśniejszy, lepiej więc sprawdzi się w większym pomieszczeniu. Jasna tapicerka jest z kolei bardziej odporna na blaknięcie, idealnie więc sprawdzi się w salonie, w którym często operuje słońce.

Uwzględnienie powyższych uwag pozwoli wybrać narożnik, który upiększy nasz pokój dzienny i przez następne lata stanie się głównym miejscem błogiego lenistwa..

 

    Komentarz ( 1 )

  • Ninjahouse

    Narożniki są lepsze bo można na nich więcej kombinacji przefikać. Krótko mówiąc co najmniej połowa motywacji do kupienia takiego mebla to po prostu potencjalnie lepszy seks. Polecam też narożniki i sofy z grubymi tapicerowanymi wałkami. Masaż na nich jest super. A potem jeszcze lepiej… 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>