Główne menu

Inf. prasowa
Naturalne kosmetyki do włosów – czym kierować się podczas wyboru?

Coraz więcej osób dba o świadomą pielęgnację swoich włosów. Jej podstawą jest używanie naturalnych kosmetyków o dobrym składzie. Sprawdź, czym się kierować przy ich wyborze!

Naturalna pielęgnacja włosów staje się coraz bardziej popularna. Na rynku dostępna jest bogata oferta produktów naturalnych przeznaczonych do różnych rodzajów włosów. Jeżeli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie takich kosmetyków, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Naturalne kosmetyki do włosów – dlaczego warto ich używać?

Kosmetyki naturalne to produkty wykonywane z naturalnych substancji – m.in. olejów i ekstraktów roślinnych. Takie kosmetyki charakteryzują się prostymi składami i nie zawierają szkodliwych, chemicznych substancji. Produkty naturalne idealnie sprawdzają się do pielęgnacji włosów. Można znaleźć wśród nich m.in. szampony, odżywki, maski i olejki. Naturalne kosmetyki doskonale dbają o nawilżenie i regenerację włosów oraz działają kojąco na skórę głowy. Tego typu produkty są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne. Ich stosowanie wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia podrażnień i alergii niż używanie kosmetyków drogeryjnych. Naturalne produkty do pielęgnacji to również idealna propozycja dla osób, które chcą zadbać o środowisko. Firmy, które zajmują się produkcją takich kosmetyków, działają w oparciu o surowce z certyfikowanych, ekologicznych źródeł. Oprócz tego oferują kosmetyki w opakowaniach przyjaznych środowisku, które nadają się do recyklingu.

Jakich substancji unikać w kosmetykach do pielęgnacji włosów?

Przy wyborze kosmetyków do włosów warto pamiętać, że istnieje grupa substancji, których należy unikać w ich składzie. Mogą one negatywnie wpływać nie tylko na stan włosów i skóry głowy, ale także na kondycję całego organizmu. Do szkodliwych składników można zaliczyć m.in.:

  • SLS/SLES – powodują przesuszenie włosów i podrażnienie skóry głowy;
  • Silikony – działają wygładzająco na włosy, ale jednocześnie ograniczają wchłanianie składników odżywczych w głąb włosów;
  • PEG/PPG – pełnią rolę emulgatorów w kosmetykach. Mogą powodować podrażnienia skóry i są uważane za substancje rakotwórcze;
  • Parabeny – mogą powodować uczulenia i alergie;
  • Konserwanty, sztuczne zapachy i barwniki – mogą być przyczyną występowania reakcji alergicznych;
  • Ftalany – mogą być przyczyną zaburzeń hormonalnych w organizmie.

Naturalne kosmetyki na wypadanie włosów

Jeżeli zmagasz się z wypadaniem włosów, z pewnością szukasz produktów, które pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem. W takiej sytuacji warto skorzystać z naturalnych sposobów, które są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne. Świetne efekty może przynieść regularne używanie wcierek – np. ze skrzypu, pokrzywy czy kozieradki. Bardzo skutecznym sposobem na wypadanie włosów jest również stosowanie naturalnych szamponów ze składnikami wzmacniającymi cebulki włosów i poprawiającymi kondycję skóry głowy. Niezaprzeczalnym hitem w pielęgnacji włosów są szampony w kostce z naturalnym składem. Wśród nich można znaleźć produkty przeznaczone specjalnie do włosów ze skłonnością do wypadania. Szampony w kostce dostosowane do wymagań różnych typów włosów znajdziesz w sklepie internetowym Shaushka – https://www.shaushka.pl/.

Jeżeli planujesz rozpocząć przygodę z naturalną pielęgnacją włosów, naturalne kosmetyki to produkty, które powinnaś mieć w swojej łazience. Takie kosmetyki nie tylko skutecznie nawilżają i regenerują włosy, ale także są bezpieczne dla skóry głowy. Na początek warto zdecydować się na zakup naturalnego szamponu w kostce, który wzmacnia cebulki włosów i nawilża skórę głowy.

undefined

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>